Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Здоров'я

Симптоми і правильне харчування при дисбактеріозі

Таке захворювання, як дисбактеріоз, може протікати в комплексі з найрізноманітнішими захворюваннями ШКТ, погіршуючи при цьому і так не легку ситуацію. За винятком медикаментозного лікування даної хвороби, слід дотримуватися спеціалізований лікувальний харчування.Оскільки грамотне харчування сприяє суттєвому зменшенню хворобливих проявів даного захворювання. У даній статті ми розповімо вам про симптоми і харчуванні при дисбактеріозі.

 

Симптоми

У кишечнику людини завжди повинна бути нормальна мікрофлора, оскільки від цього безпосередньо залежить переварювання їжі.Однак у комплексі з корисною мікрофлорою в кишечнику постійно присутній умовно-патогенна мікрофлора, яка активно розмножується і за певних умов провокує найрізноманітніші захворювання. За винятком вищевказаного, умовно-патогенна мікрофлора заважає повноцінному процесу травлення. Стан підвищеної умовно-патогенної мікрофлори називають дисбактеріозом.
У разі дисбактеріозу порушується не просто лише травлення, а й функціонування імунної системи. Люди, що страждають даним розладом більше за інших схильні простудними захворюваннями.

Дисбактеріоз досить часто виникає після тривалого лікування антибіотиками,при серйозних захворюваннях, порушенні харчування, дефіциту вітамінів і багато чого іншого. Фактично завжди дисбактеріоз протікає в комплексі з хронічними захворюваннями ШКТ.

Симптомами дисбактеріозу є запори, слабкість, метеоризм, проноси, болі в животі, підвищена стомлюваність і різноманітні алергічні реакції.

Харчування

Виходячи з того,що механізм і причини появи дисбактеріозу можуть бути найрізноманітнішими, то і дієта повинна бути складена індивідуально. Але, незважаючи на це, існують деякі загальні рекомендації до збалансованого харчування при даному захворюванні.

У раціон людей страждають даним захворюванням не повинні входити легкозасвоювані вуглеводи. При тривалих проносах настійно не радять вживати борошняні продукти, а от овочі та фрукти залишаються рекомендованими. Але буває й так, що сирі овочі, що містять у своєму складі великий обсяг грубої клітковини,погано перетравлюються людьми страждаючими дисбактеріозом, з цієї причини слід замінити дані овочі тушкованими стравами.

У разі якщо при даному захворюванні в кишечнику лідирують процеси гниття, то фрукти та овочі є просто незамінними продуктами харчування. Овочі слід вживати у вареному або тушкованому вигляді,а потім плавно переходити на салати приготовані зі свіжих овочів, свіжовичавлені соки, а так само салати з фруктів. Гальмують просування їжі і скорочують пронос всі продукти, у змісті яких є така речовина, як танін, наприклад, чай, чорниця, какао, їжа в протертому вигляді, слизові супи.При запорах настійно рекомендують вживати страви, які стимулюють просування калла по кишечнику людини, до даних продуктів харчування відносять фруктові соки, кисломолочні продукти, а так само пюре.
У разі якщо запори тривають, то їжу необхідно збагатити клітковиною свіжих фруктів і овочів.Найбільш корисним вважають салат приготований з свіжої капусти. Також сприяють прискоренню просування їжі такі крупи: гречана, вівсяна, перлова, пшоняна, корисними будуть і холодні страви.
Люди, що страждають дисбактеріозом, обов'язково повинні виключити з власного раціону всі продукти,які здатні викликати подразнення слизової оболонки. Такими продуктами харчування виступають усі копчені, мариновані, смажені, гострі, кислі, пряні страви, а ще деякі овочі: часник, редька, цибуля, щавель, і ягоди. Згубно впливають на кишечник м'ясні, грибні, а так само рибні бульйони.До так званим «середнім» продуктам харчування відносять м'ясо і рибу в рубаною вигляді, а ще злегка підсушений хліб (тільки білий).

Деякі люди страждають дисбактеріозом не переносять жирних страв, а це говорить про те, що у них є серйозні порушення в продукуванні жовчі.Харчування обов'язково має бути насичено вітамінами і мінеральними речовинами, які беруть участь у травленні. При даному захворюванні благотворний ефект дає і яблучне пюре. У разі загострення захворювання пюре радять готувати з тушкованих яблук (переважніше солодких сортів).Коли загострення проходить кваліфіковані фахівці настійно радять відразу ж переключатися на терті яблука. Пюре з цих фруктів є пребіотиків, простіше кажучи відмінною живильним середовищем для корисної мікрофлори кишечника людини. Так як яблука багаті на пектинові речовини, то вони здатні надавати ще й в'яжучий вплив,а це робить їх безсумнівно корисними для людей, що мають схильності до частих проносів.

Фахівці настійно радять дотримуватися правильне харчування при кожному загостренні захворювання.

Додати коментар


Захисний код
Оновити