Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Здоров'я

Мінерали і вітаміни у білоголовій капусті

В даний час дуже важливо бути у відмінній формі, оскільки активний ритм життя не дозволяє хворіти. Доведено, що здоров'я людини безпосередньо залежить від його харчування, а харчування не завжди повноцінно і насичено усіма необхідними вітамінами і мінералами. Тому безліч людей стали приймати штучні вітаміни, придбані в аптеці.Однак це не вихід і зовсім не бажане рішення проблеми. Оскільки немає підстави здобувати щось в аптеці, якщо можна взяти вітаміни і мінерали з овочів і фруктів. У даній статті ми розповімо вам про мінералах і вітамінах містяться в традиційній білокачанної капусті.

 

Білокачанна капуста є джерелу цінних речовин,необхідних нашому організму. Доброчинні властивості даного овоча цінували ще стародавні єгиптяни, а на Русі капуста була головним овочевим блюдом. Оскільки в її складі неймовірно багато цінних речовин для організму людини, спочатку в це навіть важко повірити.

Капуста багата мінералами і вітамінами,містить в своєму складі фактично всю групу вітамінів В, які просто незамінні для організму людини.

Вітамін В1 робить благотворний вплив на функціонування нервової системи і м'язів, надійно захищає від поліневриту. Входить у зміст ферментів, що регулюють вуглеводний обмін, а ще обмін амінокислот.Даний вітамін здатний попереджати розвиток невритів, радикулітів, якісно допомагає при розладах шлунково-кишкового тракту і печінки. В1 запобігає різноманітні порушення в серцево-судинній системі.

Вітамін В2 благотворно впливає на ріст клітин, входить у зміст ферментів, що впливають на реакцію окислення в тканинах,активно регулює обмін білків, жирів, вуглеводів. Крім вищевказаного, рибофлавін добре захищає очі від ультрафіолету, допомагає загоєнню виразок, приводить в норму функціонування кишечника, лікує заїди.

Вітамін В3 бере активну участь у клітинному диханні, підтримує вищу нервову діяльність, сприяє швидкому загоєнню ран. Нікотинова кислота здатна попереджувати появу атеросклерозу, пелагри і захворювань ШКТ, тому є відмінним профілактичним засобом.Вітамін В6 бере активну участь в обміні амінокислот і жирних кислот, благотворно впливає на функцію мозку і крові, на нервову систему. Даний вітамін здатний попереджати виникнення дерматитів, діатезів і багатьох інших шкірних захворювань, а ще надає дію на духовний та фізичний розвиток людини.Вітамін В9 відіграє важливу роль в обміні амінокислот, біосинтезі пуринових, а так само піримідинових підстав, крім зазначеного бере участь і в ферментних реакціях. Даний вітамін потрібно для повноцінного перебігу процесу росту і розвитку, процесів кровотворення.

Вітамін С допомагає протистояти безлічі вірусів і бактерій,якісно зміцнює імунітет. Даний вітамін є відмінним засобом для профілактики, а так само лікування безлічі простудних захворювань. Дана речовина прискорює загоєння слизових оболонок, зменшує згубний вплив алергенів. Даний вітамін здатний тривалий час зберігатися в капусті.

Вітамін D запобігає виникненню рахіту, Допомагає засвоїти вітамін А, а в комплексі з вітамінами А і С сприяє профілактиці різноманітних простудних хвороб. Даний вітамін здатний допомогти і в лікуванні кон'юнктивіту.

Вітамін К попереджає кровотечі, а ще допомагає лікувати діарею.

Вітамін Р знижує проникність капілярів, охороняє від окислення,бере участь в окисно-відновних процесах.

Вітамін U він же метілметіонін, допомагає у разі захворювань шлунка та дванадцятипалої кишки. Результативний при лікуванні псоріазу, екземи, нейродерміту. Найбільший обсяг вітаміну U міститься саме в соку капусти.

За винятком вітамінів, капуста багата і на мінерали,без яких організму людини просто не обійтися. Кальцій необхідний для росту, а ще збільшує міцність кісток, нормалізує функціонування нервової системи, підвищує тонус судин, покращує функціонування серця.

Марганець посилює вплив інсуліну, тримає в нормі концентрацію холестерину в крові, а ще активно прискорює обмін речовин.Залізо поставляє кисень до тканин і клітин, зменшує ризик виникнення недокрів'я. Калій підтримує кислотно-лужну рівновагу, нейтралізує надлишок солей натрію, а ще може знижувати високий тиск. Цинк потрібно для росту і повноцінного розвитку нервової системи, покращує окислювально-відновні процеси,сприяє повноцінному процесу травлення. Сірка також важлива для організму оскільки є важливою частиною клітин, гормонів, амінокислот.

В даний час існує велике безліч рецептів страв з білокачанної капусти. Капусту тушкують, квасять, варять, консервують, роблять сік і т.д.Тому кожна людина зможе знайти страву за смаком і тим самим підтримати свій організм, насичуючи його цінними мінералами і вітамінами.

Додати коментар


Захисний код
Оновити