Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Здоров'я

Як правильно вибрати якісну курку

Як правильно вибрати курку дізнатися буде цікаво всім молодим і досвідченим господиням. Поза сумнівом куряче м'ясо є корисним для здоров'я, а до всього ще й дієтичним. У білому м'ясі містяться протеїни, вітаміни, мінеральні речовини: залізо, калій, фосфор. У порівнянні з темним м'ясом, куряче має значно менший обсяг холестерину.Кожен з нас бажає бути впевненим у сто відсотковому якості продукту, особливо якщо його їдять діти.

Однак користь від білого м'яса можна одержати тільки у випадку, якщо придбана курка правильно вирощена і не піддавалася ніяким хімічним обробкам.

 

Адже зараз виробники та продавці йдуть на безліч хитрощів: обколюють розсолами,напихають консервантами, антибіотиками, піддають різноманітним хлорним обробкам.

Як же захистити себе від такого продукту і правильно вибрати курку. ? Безліч людей вважають за краще купувати м'ясо птиці на ринку, хоча і там можуть легко обдурити.

У деяких випадках заповзятливі торгаші продають споживачеві звичайну фабричну пташку.У даній статті ми розповімо вам про те, як правильно вибрати курку.

Якщо ви хочете правильно вибрати курку, то при виборі між охолодженої та замороженої, бажано віддати свою перевагу охолодженої, оскільки набуваючи заморожену Ви платите і за воду. Крім цього при заморожуванні значно падає якість,оскільки м'ясо не встигає «дозріти», а лід руйнує волокна, тому велика кількість цінних речовин вимивається з м'ясним соком.

Має значення і те, що поки курка проходить у крижаній воді дезінфекцію і посилене охолодження, вона піддається ферментації, набуває виражений смак. А у мороженої курки «дозрівання» зупинено.У замороженому м'ясі відповідно до законодавства, вологи має бути не більше 4%, але деякі виробники підвищують до 20%. До того ж це може бути навіть не вода, а розсіл з каррагінаном, що потребується для утримання рідини. З охолодженим продуктом таке теж можна зробити, але тут все значно складніше,оскільки на шкірці видно сліди уколів.

Своє слід приділяти і упаковці, оскільки вона повинна бути герметичною. У разі якщо на пломбі видно сліди від пассатижей, не купуйте, оскільки швидше за все м'ясо пройшло обробку хлором. На етикетці обов'язково повинен бути знак «Без хлору», за законом виробникам заборонено застосовувати дану речовину для знезараження курки.Оскільки навіть маленькі дози хімічних речовин здатні згубно позначитися на організмі. Не купуйте м'ясо в м'яких, мають пошкодження упаковках, а наявність кристаликів льоду ніжно-рожевого кольору говорить про те, що продукт був розморожений кілька разів.
Коли йдете в магазин і хочете правильно вибрати якісну курку,завжди звертайте увагу на термін зберігання і дату пакування, за їх допомогою ви завжди зможете оцінити свіжість м'яса і дізнатися про наявність консервантів. Охолоджену курку можна зберігати тільки п'ять діб, але якщо на етикетці коштує значно тривалий термін зберігання, значить, вона містить у своєму складі консерванти.На упаковці завжди повинен бути ГОСТ, а так само напис «перевірено Держветнагляду» і номер ветлікаря.
Відносно зовнішнього вигляду курки, то тут слід застосувати і ніс, і очі. Першочергово слід понюхати м'ясо при найменшому підозрілому запаху поверніть його.
Добре розглянути зовнішні дані продукту можна виключно в прозорій упаковці,з цієї причини намагайтеся уникати квітчастих пакетів. У якісної птиці немає переломів кісток, кров'яних згустків, гематом, подряпин і інших поверхневих дефектів. Вона повинна бути старанно ощіпана і випотрошена. Якщо курка домашня, то все потрошки залишаються на місці, в деяких випадках усередині можна знайти навіть недозрілі яйця.М'ясо повинно мати рожевий колір, а шкіра і жир блідо-жовтий. Найбільш смачне м'ясо у молодої птиці. На відміну від старих курей, у тушки молодички більш ніжна шкіра і світлий жир, а на лапках меленькие лусочки.
Слід знати і те, що суха чиста шкіра є головною ознакою свіжості. Якщо курка липка,то можливо вона була хворою і її лікували антибіотиками.
Щоб правильно вибрати якісну курку, пам'ятайте, що правильна курка має округлу грудку, на якій не виділяється кістка-кіль. Грудна кістка старих курей жорстка, у молодих вона пружинить.
У разі якщо грудка збільшена, а кінцівки непропорційні, то швидше за все,пташку ростили на гормонах. «Засмаглі» місця виникають на що не відповідають охолоджених тушках або ж при розмноженні анаеробних бактерій, користі від яких точно немає. При натисканні на м'який ділянку, м'ясо повинно швидко відновлювати форму, якщо вм'ятина так і залишилася, не беріть такий товар.
Вибір курки залежить і від того,яке блюдо Ви станете готувати. Для приготування перших страв підійде тушка вагою в кілька кілограмів, а от для гасіння, запікання і смаження краще придбавати курчати-бройлера вагою трохи більше кілограма. Відмінність їх в тому, що бройлерів вирощують для м'яса, а отже воно соковитіше несучок.
Смачна курка повинна бути:
-охолодженої;
- В прозорій, що не має пошкоджень упаковці;
- На упаковці має бути вказаний ГОСТ, відмітка про перевірку, державний номер ветлікаря і термін заощадження що не перевищує п'яти днів;
- Якісно випотрошена і ощіпана (домашня з потрохами усередині), без будь-яких поверхневих дефектів;
- М'ясо ніжно-рожевого кольору,а шкіра і жир блідо-жовтенькі:
- На упаковці є позначка «Без хлору».
Бажаємо хороших покупок!

Додати коментар


Захисний код
Оновити