Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Успішна кар'єра

Повернення до роботи після декрету

Завжди дуже складно повертатися на роботу після тривалої відсутності. Дуже важко міняти кардинально свій режим і підніматися на роботу досить рано, а також добиратися до місця роботи, можливо навіть через усе місто. Вам доведеться заново згадувати все, що ви знаєте і знову відточувати вже освоєні навички. Перший в житті робочий день також складний для кожного з нас як і робочий день після тривалої паузи. До таких належать і жінки вийшли з декретної відпустки, протягом трьох років присвячували себе виключно турботі і вихованню дитини і побутовим справах.

У такі моменти перед ними стоїть дуже непросте завдання, переключиться, наприклад, з пелюшок і брязкалець на роботу з документами, викресливши останні три роки життя з пам'яті. Це дуже складно, але цілком під силу кожній.

 

У цій статті ми прийдемо на допомогу молодим мама і дамо поради, які допоможуть без проблем повернутися до робочого ритму життя і в стислі терміни освоїться на своєму місці.

Як налагодити зв'язки

У тому випадку,якщо Ви плануєте після декрету продовжити працювати на колишньому місці, варто підготувати все заздалегідь. Народження дитини ще не привід повністю відгороджуватися від своїх колег. Неодмінно підтримуйте з ними зв'язок, будьте в курсі останніх новин, і повернення пройде набагато легше.

Навіть перебуваючи в декреті, обов'язково спостерігайте за роботою вашого підприємства. Відвідуйте її сайт, стежте за всіма останніми новинами. Завдяки цьому, повернувшись знову на роботу, ви сміливо можете показати вашому начальнику, що незважаючи на народження дитини, ви зацікавлені в подальшій роботі в цій же компанії.До того ж ви будете знати про всі поточні справи і легко ввійдете в ритм.

Хоча б за день до того як знову повернутися на робоче місце, покличте своїх колег посидіти в кафе ввечері. Так ви приємно нагадайте про себе після довгої розлуки і зможете дізнатися всі останні новини і чутки. Чітке розуміння того, що зараз відбувається на вашій роботі, дасть вам впевненість і позбавить від незручних моментів. Ідеальним варіантом буде й те, якщо ви зблизитеся з кимось із своїх знайомих по роботі. Тоді вам набагато простіше буде пережити перші непрості дні адаптації після декретної відпустки.

Найкращий варіант - зустрітися з вашим начальником за кілька тижнів до того, як вийти на роботу. Цей простий хід покаже вас як дуже відповідального і серйозного працівника, який хоче приступити до роботи якомога швидше і зацікавлений у тому, щоб приносити користь.

Підготуйтеся вдома

Почніть її заздалегідь. Хоча б за пару днів намагайтеся підготувати ваше чадо до того, що мама не буде поруч постійно і йому доведеться з цим змиритися. Якщо з вашою дитиною буде сидіти хтось із ваших близьких, то дайте йому час звикнути до цієї людини. Просто почніть залишати їх разом на деякий час, і трохи збільшуйте термін постійно. Якщо ж ви поведете свого малюка в дитячий сад, то перш обов'язково сходіть туди і поговоріть з його працівниками. Відведіть дитину до його майбутніх нових друзів. Нехай вона заздалегідь побачить з ким буде грати і просто проводити час.

Вирішіть обов'язково і проблему з домашніми справами. Повернувшись знову на роботу ви отримаєте набагато менше вільного часу, за який вам доведеться встигати робити все. Постарайтеся присвятити останні вільні дні розбору накопичилися дрібних побутових справ.

Обов'язково купіть продуктів на майбутнє і наготовьте їжі в прок, щоб хоча б кілька робочих днів не переживати про те, що приготувати. Кращим варіантом буде будь м'ясну страву, як то котлети або тефтелі. Тоді, повернувшись увечері з роботи, вам просто необхідно буде вирішити питання з гарніром.

Готування - не єдина турбота. Постарайтеся переглянути і випрати все необхідне, поповнити домашню аптечку. У робочі будні вам буде занадто важко, щоб займатися ще й цим ,а ваш чоловік не завжди зможе допомогти в цих питаннях.

Та й треба враховувати те, що будучи спокійною в плані відсутності побутових проблем, ви зможете повністю присвятити себе поверненню в робочий ритм життя і з упевненістю візьметеся за відновлення призабутих навичок.

Згадати все

Щоб упевнено почуватися в перші робочі дні і повернутися до колишнього ритму життя, заздалегідь згадайте що ви знаєте і вмієте в плані свого роду діяльності. Ретельно відродіть у вашій пам'яті ваші обов'язки до народження дитини і те, як ви їх виконували. Вдалий спосіб розібратися і систематизувати свої спогади - написати їх на папері. На чистому аркуші напишіть всі свої плюси і мінуси як фахівця, грунтуючись на своїх успіхах і невдачах. Поруч також перерахуйте все що ви знаєте і вмієте і чому навчилися в процесі роботи, а також в інших областях діяльності. Це дозволить вам краще розібратися в собі.

Якщо вдалий психологічний прийом, що дозволяє проаналізувати певний період життя. Дрібними ґудзиками, монетками або ще чимось подібним позначте три точки вашого життя. Нехай перший ґудзик, або що ви вибрали, означає вас в той час, коли ви йшли в декретну відпустку. На невеликій відстані від неї розташуйте другий гудзик, яка символізуватиме нинішню вас. На відстані від неї покладіть третю гудзик, який позначить вас три роки потому. Торкніться першої гудзики і згадайте себе саме в цей період. Подумайте про ваші навички, бажання і відчуття в той період. Потім торкніться другий гудзики і зіставте все, що згадали з нинішнім станом справ. Грунтуючись на висновках спробуйте придумати послання від себе минулого собі нинішньої. Дайте собі поради, побажайте удачі, підтримайте себе. Також зверніть увагу на те, що три роки потому ви стали набагато досвідченіше у багатьох життєвих питаннях, і цей досвід стане вам у пригоді в майбутньому.

Наостанок торкніться третього гудзика, що означає вас у майбутньому. Уявіть себе через три роки і визначитеся, що ви будете вміти, що знати і чого досягнете. Потім порівняйте це з собою нинішньої і зрозумійте як вам потрібно йти до цього і що слід змінити, щоб домогтися бажаного. Простий психологічний прийом допоможе вам визначиться з подальшими діями і прагненнями, зробить вас впевненіше в собі і дасть можливість вибрати правильний шлях до мети.

Готовність до проблем

Перш ніж вийти з декрету підготуйте до себе до проблем, які можуть з'явиться у вас з першого ж дня. Як би вам не хотілося,а навряд чи абсолютно все буде гладко. Кращий варіант - підготуватися заздалегідь. На чистому аркуші напишіть ті проблеми, які на ваш погляд можуть з'явиться на початку роботи. Потім придумайте як їх вирішити. Найчастіше вказують саме:

  • нові люди в робочому колективі;
  • - Розгублені вміння необхідні в роботі;
  • новий колектив і труднощі в ньому;
  • - Незвичний життєвий ритм.

Період адаптації

Навіть якщо ви повертаєтеся на своє колишнє робоче місце, то вам необхідно час щоб адаптуватися. Найчастіше виходячи на роботу молоді матусі кажуть, що забули як спілкуватися з колегами, не кажучи вже про більш серйозних питаннях. Не варто переживати, якщо у вас не буде щось виходити. Ваші колеги повинні вас зрозуміти і допомогти вам. Відповідайте на задані ними запитання, намагайтеся підтримати будь-яку тему розмови і не замикайтеся в собі.

І все ж не варто акцентувати увагу на своїх домашніх справах і намагатися обговорювати з колегами нові одежинки вашого малюка або його витівки. Це може бути цікавою темою, але від вас чекають все ж напруженою і якісної роботи, тому не забувайте про це. Якщо сильно захопитися, то може вийде так, що про вас колеги зможуть розповісти тільки як про щасливу матусю, а не ділового, старанного працівника.

Стримувати бажання розповісти про дитину вам доведеться тільки в перший час. Коли ви ввійдете в колишній ритм, і вже зможете продемонструвати начальству перші досягнення, то спокійно заводьте розмови про нові рецепти і домашні турботи. Непогано буде показати своїм колегам фотографії вашого малюка. Кілька вдалих знімків, нехай навіть зроблених на камеру вашого мобільного телефону, цілком згодяться для тих, хто захоче їх подивитися.

Коли ви нарешті вийдете з декретної відпустки на роботу, зрозумійте, що ви стали не тільки мамою і дружиною, а і працьовитим працівником, який повинен нагадати всім про свою незамінність, ініціативності та відповідальності. Це зовсім не означає, що підвищувати свою працездатність треба на шкоду родині. На цьому життєвому етапі вам доведеться зрозуміти, як можна поєднати і виховання дитини і свої професійні обов'язки. Ми дуже сподіваємося, що наведені тут поради допоможуть вам впоратися з цим непростим життєвим періодом і вийти з нього переможницею.

Додати коментар


Захисний код
Оновити