Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Масаж

Гінекологічний масаж

Гінекологічний масаж є засобом, що застосовуються вже близько 100 років, але в останнє десятиліття був грунтовно забутий. Гінекологічний масаж дозволяє надавати оздаравлівающій ефект як на хворі органи, так і на весь жіночий організм. Гінекологічний масаж можна поєднувати разом з фізіотерапевтичними процедурами: лікуванням водою, дотримання дієти. Це зручно на увазі застосування методу на дому.

Гінекологічний масаж разом з гімнастичними вправами дуже добре діє на пацієнтку психологічно.Витоки виникнення теорії гінекологічного масажу трактуються по-різному. Загальновизнано, що засновником є Type Брандт, який створив метод в 1861 році. Відсутність акушерського та гінекологічного освіти з'явилася причиною особливого підходу до цього засобу лікування. Близько 7 років пішло на розвиток методу, пошук однодумців, впровадження в лікарську практику.

Широко застосовувати гінекологічний масаж почали в XX ст. Одним з перших російських поборників методу був Д. О. Отт, який, ознайомившись з результатами роботи Т. Брандта у Стокгольмі, заснував у Санкт-Петербурзі масажні курси і рік потому надав результат застосування гінекологічного масажу. В цей же час створюються посібники, захищаються дисертації з даної теми. В результаті метод гінекологічного масажу починає широко використовуватися як у столичних лікарнях, так і в провінційних лікарнях. У нинішній час видання посібників з даної теми припинилося. Але в навчальних посібниках по гінекології і гінекологічного масажу чимало висвітлюються особливості методу та його переваг.

Лікарі минулих століть вважали гінекологічний масаж важливою віхою в гінекологічній практиці. Застосовуючи його спільно з фізіопроцедурами, курортом, лікуванням брудом і водою можна отримати виразний оздоровчий ефект. Варто відзначити, що гінекологічний масаж сильно дратує тканини і виявляється фізіологічний вплив на весь організм.

Гінекологічний масаж є науковим і перевіреним на практиці методом механічної і рефлекторної впливу на організм зсередини. Виявляється вплив на тканини тіла, розвиваючи при цьому і зміцнюючи їх структуру і фізіологічне взаємодія.

Обов'язок кожного лікаря володіти методом гінекологічного масажу. Бажання і готовність застосовувати метод, а також уважний підхід дозволяє проводити гінекологічний масаж високопрофесійно, і безпечно для здоров'я.

Механізм дії гінекологічного масажу

При здійсненні гінекологічного масажу здійснюється всебічне впливи не тканини організму - погладжуючи, розтягуючи, чинячи тиск, стискаючи ділянки шкіри і м'язів, масажист впливає не тільки на місце проведення масажу, а й на прилеглі ділянки тканин і органи пацієнтки.

В результаті масажних процедур відбувається подразнення величезної кількості рецепторів поверхні живота, внутрішніх і зовнішніх статевих органів, стимуляція внутрішніх судин, шару ендометрію і міометрію матки, сечового міхура, очеревини, прямої кишки.

Гінекологічний масаж дозволяє поліпшити потік лімфи і крові в матці, прилеглих органах, а також тканинах знаходяться у внутрішній частині живота. Відбувається роздратування рецепторів ендотелію і збільшується тонус серцево-судинної системи в цілому, включаючи черевну і тазову області. Спочатку, при массировании і натисканні на орган у ньому починається анемія, яка досить швидко проходить, влучивши процес кровотоку.

В результаті гінекологічного масажу поліпшується кровопостачання артерій, що допомагає уникнути застою у венах і покращує обмін речовин, стимулювання процесу життєдіяльності клітин, збільшення швидкості білкового розпаду, сприяє всмоктуванню жирів, збільшення рівня діурезу і стабілізації загального обміну.

При збільшенні кровотоку при гінекологічному масажі струм лімфи теж значно зростає, це призводить до вбирання ексудативної рідини, концентрирующейся головним чином в тканинах і органах малого тазу. У результаті цього процесу інфільтрати пом'якшуються, щільні утворення у свою чергу поступово розсмоктуються і зникають.

Спостерігається більш ефективна робота нирок і печінки, зростає рівень кров'яного тиску, посилюється пульс, а також газообмін.

Потужному впливу при гінекологічному масажі піддаються м'язи і зв'язки органів тазу. Під час м'язових скорочень відбувається взаємна гіперемія органів, а це призводить до оздоровлення тканин.

Крім прямого впливу на мускулатуру матки, гінекологічний масаж зачіпає черевні поперечносмугасті м'язи, покращується тонус м'язової системи кишечника і посилюється його перистальтика. Це на рівні рефлексів дозволяє досягти тонічного скорочення м'язів матки і кишечника, що досить актуально для жінок, які мучаться від гінекологічних патологій. Гінекологічний масаж має показання для пацієнток з вираженими кишковими хворобами.

Крім інших впливів гінекологічний масаж здатний поліпшити функціональний стан яєчників, позитивно впливає на секреторну і менструальну маткові функції.

Додати коментар


Захисний код
Оновити