Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як прибрати розтяжки після пологів в домашніх умовах

На запитання відповідає Тамара Аркадіївна Соломатіна старший акушер-гінеколог 137-ї міської поліклініки м. Києва.

1. Як уникнути розтяжок після пологів?

2. Як прибрати розтяжки після пологів в домашніх умовах?Наукою не вивчені ще до кінця причини їх виникнення у багатьох жінок. Їх поява завжди залежить від безлічі факторів:
a) стан організму,
b) обмін речовин,
c) конституція жінки,
d) стан шкіри жінки, а також її сполучних тканин,
e) величина плоду,
f) втрата еластичності шкіри й ушкодження шкірного покриву в процесі вагітності.
Найчастіше шкіра розтягується на грудях і животі, набагато рідше - в області стегон.

Найкращим профілактичним засобом можна назвати дородовий бандаж, який допоможе не тільки зберегти правильне розташування плоду, але також і істотно знизить навантаження на хребет. Крім того, бандаж добре підтримує черевну стінку і допомагає уникнути розтяжок.

Починати носити дородовий бандаж необхідно з 20-го тижня вагітності. Ходити з ним потрібно протягом дня, знімаючи на ніч. Варто відзначити, що користь від нього буде тільки в тому випадку, якщо бандаж правильно носити, і він підібраний за розміром. Визначається розмір за обсягом живота (вимірюється обсяг на рівні пупка).

Зовсім не обов'язково з ростом плода купувати новий бандаж більшого розміру. Він весь час буде збільшуватися, поступово витягаючись, разом з животом. Бандаж, який виготовлений на липучках або застібках досить пересувати для збільшення обсягу. Необхідно стежити, надягаючи бандаж, щоб він фіксував живіт і підтримував його знизу. Однак ні за яких обставин бандаж не повинен тиснути на живіт або стягувати його.

Є декілька типів бандажів. Випускають їх у вигляді поясів, штанців і трусиків. Штанці допомагають не тільки фіксувати живіт в потрібному положенні, але також і підтягують шкіру на стегнах, що також допомагає уникнути появи на них розтяжок. Вибираючи бандаж, віддавайте перевагу тим, які виготовлені з натуральних матеріалів і не містять синтетики.

Не варто забувати про те, що бандаж захищає і охороняє живого чоловічка в животі, а синтетика здатна зруйнувати біополе мами і нашкодити малюкові. Крім того, синтетика принесе мало користь і вагітній жінці. Не тільки надягати, але й знімати бандаж потрібно обов'язково лежачи. При цьому розслаблені м'язи стегон і живота. Їх набагато легше зафіксувати в потрібному положенні.

 

Щоб уникнути розтяжок після пологів, ще потрібні фізичні вправи, які призначає ваш доктор. Вони збільшують еластичність шкіри і м'язів. Добре допомагає загартовування шкіри. Обмивають щодня теплою водою, потім витирайтеся (але тільки не розтирайтеся) грубим рушником. Зробить вашу шкіру більш еластичною щоденне змазування її на ніч нерафінованою оливковою олією або масляними кремами.

Навіть якщо розтяжки після пологів все-таки з'явилися, не варто засмучуватися, далеко не все втрачено. Є способи, як прибрати розтяжки після пологів в домашніх умовах. Протягом шести тижнів після пологів відбувається скорочення матки, а також черевних м'язів, і шкірі повертається колишня пружність.

Однак не варто покладати всі надії виключно на природу - їй потрібна і ваша допомога. Через 12 днів після пологів починайте носити пояс-труси на протязі дня. Через 20 днів обов'язково вдягайте післяродовий бандаж, який слід носити весь день і знімати тільки на ніч. Після шести тижнів бандаж вже не буде потрібно.

Крім того, необхідно зайнятися фізичними вправами. Прекрасно зміцнює шкіру, повертає їй пружність і еластичність масаж. Величезну допомогу нададуть будь-які фізичні вправи, які розраховані на зміцнення м'язів стегон і живота. Запишіться в басейн, адже плавання також сприяє поверненню в колишній стан шкіри і м'язів. Добре зміцнюють черевну стінку такі прості вправи, як втягування на вдиху живота і фіксування його в цьому положенні на дві-три секунди. Потім на видиху роздування живота на цей же час.

Якщо, не дивлячись на вжиті заходи, розтяжки не зникають, у вас залишається один спосіб прибрати розтяжки після пологів - це косметологічні процедури. Є всього кілька косметологічних способів прибрати розтяжки після пологів.

A. П'ять-десять сеансів мікрошліфовка шкіри (залежить від кількості розтяжок і їх глибини).

B. Терапевтичні способи: фракційний лазер, кіслородоукаливаніе, лімфодренаж, Міоритм.

C. Висічення розтяжок за допомогою операції.

Проте таке лікування досить витратне як за часом, так і за вартістю, крім того вимагає дуже великого терпіння. Саме тому краще постарайтеся вчасно уникнути утворення розтяжок.

Приділяйте пильну увагу грудей під час вагітності, щоб захистити її від розтяжок. Носіть постійно бюстгальтер (обов'язково з натуральних матеріалів). Обмивайте груди щодня водою кімнатної температури, потім витирайте грубим рушником - це допоможе загартувати шкіру. Після пологів завжди відбувається значне збільшення грудних залоз. Тут саме головне не упустити момент.

Не можна допустити затвердіння в грудях після максимального припливу молока (з другого по четвертий день після пологів). Ущільнення можуть виникнути при застої в залозах молока. Тому приділяйте якомога більше часу на расцежіваніе грудей, поки вона не стане еластичною і м'якою. Носіть на протязі всього періоду годування грудьми бюстгальтер, щоб не допускати розтягування і обвисання залоз грудей.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити