Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Що таке парфюмерія

Слово парфумерія походить від французького parfumerie, це слово перекладається як запашні товари, парфуми.

На даний же момент під словом парфумерія найчастіше розуміють галузь промисловості, яка виготовляє запашні речовини, які застосовують для додання приємного аромату тілу і одягненою на ньому одязі. Також під даним словом часто мають на увазі різні косметичні засоби.Запашні речовини, які застосовуються при виготовленні парфумерії, бувають штучними і натуральними.

Натуральні витягають з різних частин рослин, таких як листя, квіти, кора і коріння. Сюди ж відносять речовини, які отримують з рослинних продуктів і препаратів, наприклад, ментол (його одержують з м'яти). Також ще є натуральні речовини тваринного походження. Їх отримують з різних частин тіл тварин. Наприклад, мускус.

Штучні ж отримують в результаті хімічного синтезу. В якості сировини використовують матеріали рослинного походження. Наприклад, терпінеол отримують з скипидару, а ванілін з ейгенола.

До кінця 19 століття парфумерію в більшій частині виробляли на основі запашних речовин, що мали рослинне походження і в меншій - тварини.

Початком ери синтетичної парфумерії вважають відкриття Мічерліхом нітробензолу.

На даний момент парфумерія на основі хімічних речовин поступово витісняє рослинну. Хоча і зараз ефірні масла на ринку займають чільне місце.

Для виготовлення духів використовують чистий 90 - 95 ° етиловий спирт, а для одеколону 80-85 °. Спирт застосовується як розчинник. Крім нього до складу парфуму також входять ароматичні речовини, про які було сказано трохи вище.

 

Найбільш дорогі букети духів зараз виробляють із суміші натуральних і синтетичних речовин.

Продукція на основі спирту в більшості своїй вимагає тривалого наполягання, тільки після цього її розливають по флаконах і відправляють на продаж.

Також зараз виготовляються парфуми і одеколони на водній основі. До їх складу входять легко розчинні ефірні масла, такі як кумарин (його розчинність дорівнює 2%), або ефірні олії, звільнені від терпенів.

Для зменшення летючість духів, їх закріплюють за допомогою фіксаторів. Вони мають здатність зберігати аромат тривалий час.

В якості фіксаторів виступають продукти як тваринного (мускус, цибет), так і рослинного (бензойна смола, перуанський бальзам, стиракс) походження. Крім цього використовують синтетичні фіксатори: штучний мускус, бензилбензоат, ціннамеін і пр.

В даний час споживання парфумерії зростає з великою швидкістю, що стимулює появу на ринку нових виробників, в тому числі і не завжди сумлінних. Дуже часто неякісний парфум є причиною появи алергії.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити