Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Парфумерія і Історія

Свою історію парфумерія почала багато століть тому. Ще в Давньому Єгипті виготовлялися мазі і бальзами, які мають різні приємні аромати. Їх наносили на шкіру в терапевтичних або косметичних цілях.

Спирт в якості основи парфуму став застосовуватися набагато пізніше. Спочатку в якості носіїв запаху використовували рослинні і тваринні жири.Стародавні греки приймали ванни з арома маслами. Римляни, у свою чергу, вірили, що приємні аромати володіють цілющою силою і використовували їх для лікування різних захворювань. Саме вони першими стали застосовувати маленькі посудини для зберігання арома бальзамів і олій.

У 2 половині XIV століття з'явився перший парфум на основі спирту. Називався він «Вода королеви Угорщини». До його складу, як уже було сказано, входив спирт, а також розмарин.

Вже в 16 столітті світ парфуму стає більш різноманітним. Основними ароматами стають троянда і лаванда.

У 17 столітті відбувся розквіт парфумерії. В цей час стає дуже поширеним застосування перук і яскравих ароматів. В першу чергу це робилося для приховування неприємних запахів.

 

Перший одеколон з'явився в 18 столітті і називався «вода з Кельна». Він завоював чималу популярність завдяки зусиллям підприємця Джованні Марія Фаріна. Сам він називав одеколон «дивна вода». Хто був творцем одеколону точно невідомо. Згідно з однією з версій - це сам Фаріна. За іншою - її автором був Джан Паоло Фемініс. Він, у свою чергу, передав рецепт сім'ї Фаріна.

У 1828 році вчений-хімік Пьер Франсуа Паскаль Герлен відкрив у Парижі свій перший магазин парфумерії, де він проводив експерименти по створенню нових неповторних композицій.

Незабаром Герлен став парфумером імператриці Євгенії (дружини Наполеона III Бонапарта).

В кінці 19 початку 20 століття парфумер Франсуа Коті вперше зміг з'єднати штучний і натуральний аромати. У 1917 році вийшли його знамениті парфуми «Шипр». Вони, в свою чергу, дали назву цілому сімейству ароматів. Саме композиція «Шипр» стає основою знаменитих на весь світ парфумів «Шанель № 5».

У 20 столітті серед парфумерів справжню сенсацію справила Коко Шанель, створивши аромат, якому подарувала своє ім'я. Крім неї в цей період був ще відомий кутюр'є Поль Пуаре, який випустив у 1911 році парфуми Les Parfums de Rosine.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити