Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Плями на нігтях

Якщо ви помітили плями на нігтях, це сигнал того, що у вас проблеми зі здоров'ям. Природно, це може бути і косметологічний дефект, але все одно потрібно звернути увагу на правильність способу життя. Як зрозуміти, що саме турбує Ваш організм і чому з'явилися плями на нігтях, ми підкажемо в цій статті.

Коли зовнішній вигляд нігтів далекий від ідеального: шаруються нігті, змінюється колір нігтьових пластин або з'являються плями на нігтях, це свідчить про те, що ви зневажливо ставитеся до свого здоров'я або у вас істотно ослаблений імунітет. Всі перераховані вище чинники підтверджують це.Лейконихия, тобто плями на нігтях, найчастіше з'являються у тих, хто сидить на незбалансованих дієтах. Через них організм не може повноцінно функціонувати, бо не отримує достатньої кількості вітамінів і мікроелементів. Внаслідок цього і з'являються плями на нігтях або білі смужки, які мають різний відтінок, форму, розмір і спрямованість.

Важливу роль для гарного стану нігтів мають цинк, кальцій і залізо. А їх дефіцит в організмі призводить до погіршення стану нігтьових пластин. Негативно позначається і відсутність вітамінів, особливо, таких як А, Е, С. Якщо Вам не вистачає білка, то зовнішній вигляд нігтів також зміниться: на них з'являться парні, розташовані поперечно, смужки. Якщо такі ознаки давно присутні на ваших нігтях, то це говорить про присутність хронічного ниркового захворювання, яке провокує надмірне виведення білків.

Ниркова недостатність залишає своє «клеймо» на нігтях. Виглядає воно дуже неестетично. Так, нижня половина нігтя стає повністю білою, а верхня - рожевою. Це дуже тривожний знак, який зобов'язує звернутися до лікаря.

Іноді можна помітити плями на нігтях чорного кольору. В принципі, тут можна розглядати два варіанти: крововилив або посилена пігментація. Якщо Ваші пальці піддавалися ушибам або ударам, то цілком імовірно, що це і є крововиливи. Якщо ж травм останнім часом ви не отримували, то вам слід звернутися до фахівця. Адже чорні плями на нігтях можуть бути симптомом патології печінки або ендокардиту (це коли запалюється внутрішня оболонка серця).

Плями на нігтях можуть мати відношення і до гіперпігментації нігтя. У медицині вона називається меланоніхіей, а на нігті має вигляд родимки. Якщо така освіта у вас з народження, то, швидше за все, причин для хвилювання немає. А якщо ж такі плями на нігтях з'явилися раптово і сталі, збільшуючись в розмірі, вилазити на околоногтевой валик, то такий стан може бути наслідком утворення пухлини. Тому, потрібно негайно, не втрачаючи ні хвилини, звернутися до онколога і зробити операцію.

Плями на нігтях можуть з'являтися і внаслідок шкірних захворювань, наприклад, псоріазу. Тоді вони проявляються як масляні, у них жовто-коричневий колір, і розташовуються ці плями біля краю нігтя. Білі плями на нігтях можуть говорити про грибкове захворювання. Спочатку вони зовсім невеликі, але, з часом, розростаються на весь ніготь. Тоді він починає розшаровуватися, потовщується і виглядає каламутним. У цьому випадку потрібно приймати лікувальні заходи, які призначає фахівець-дерматолог.

Потрібно розуміти, що боротися із зовнішніми ознаками плям - марно. Потрібно виявити причину, чому саме у вас з'явилися плями на нігтях, якого вони роду походження тощо Тільки тоді зайнятися лікуванням першопричини. І, в результаті, ви зможете позбутися від хворобливої ​​пігментації.

Додати коментар


Захисний код
Оновити