Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Педикюр

Технологія виконання педикюру включає в себе 7 кроків:

 • Розпарювання ніг у ванночці з водою.
 • Очищення стоп верстатом (лезом).
 • Шліфування стоп.
 • Обробка нігтів і шкіри пальців.
 • Масаж.
 • Знежирення нігтів.
 • Нанесення лаку.


Педикюр починається з того, що ноги опускаються в ванночку з водою. Час і температура регулюються індивідуально. Наприклад, ногам з сухою, грубою шкірою, тріщинами і натоптишами потрібно не менше 15-20 хвилин з помірно гарячою водою. Якщо ж стопи без тріщин і натоптишів, достатньо 10 хвилин в комфортно теплій воді.

При виконанні педикюру застосовуйте у всьому творчий підхід і враховуйте побажання клієнта. Бувають клієнти, яким гаряче розпарювання не рекомендоване (гінекологічні та судинні захворювання, вагітність). Тоді збільште час перебування у воді кімнатної температури. У будь-якому випадку, перед початком педикюру та роботи з верстатом переконайтеся, що шкіра досить розпарився, але не перетримуйте ноги у воді, це створює незручності при роботі і підвищує ризик порізу. Залежно від типу шкіри в педикюрі використовуються всілякі добавки, ароматичні масла і т.д.

Продовжуємо виконувати педикюр. Після розпарювання приступаємо до обробки стопи. У процесі педикюру також періодично змочуємо і промокаємо стопу серветкою. Роблячи педикюр, пам'ятайте, що на стопі є певні зони, на яких застосовується верстат, і зони, де верстатом не працюють. Оцінюйте візуально необхідність застосування верстата. Счищайте грубу ороговілу шкіру, контролюйте м'якість шкіри на дотик. Педикюр треба робити дуже обережно. Чи не переборщіть, порізи і перечіщенние стопи дуже болючі. Травмована лезом шкіра довго гоїться.

Тепер про техніку педикюру більш детально. Верстат береться в руку таким чином, що всі пальці, окрім великого, охоплюють і тримають ручку верстата, а нижнім суглобом великого пальця фіксуємо верстат під основою, де знаходиться лезо, так, щоб не допускати мимовільного, що гуляє руху верстата. Верстат в руці завжди тримається міцно і фіксовано.

Техніка виконання цього етапу педикюру наступна. Додаємо верстат до потрібної ділянки стопи і виконуємо руху зверху вниз. При цьому ваша ліва рука активна. Великим пальцем лівої руки ви натягаєте шкіру для легкості ковзання леза. Ліва рука маніпулює стопою, створюючи оптимальний доступ верстата до потрібної ділянки стопи.

При педикюрі що очищають рухи виконуються в одному напрямку. Сила натискання на верстат повинна бути помірною, щоб ви були впевнені, що зчищаєте тільки зайву шкіру. Намагайтеся тримати верстат перпендикулярно оброблюваної поверхні. У міру зчищену ви будете бачити, чи потрібне ще вплив. Роблячи педикюр, додатково перевіряйте щільність шкіри рукою. Намагайтеся, щоб амплітуда рухів була однаковою, тоді шкіра знімається рівним шаром і стає гладкою. Рух верстата має бути по поверхні шкіри, не натискайте сильно і вглиб. Також при педикюрі, контролюйте відстань між лезом і пальцями своєї руки, коли натягаєте шкіру стопи, щоб не поранити себе. Коли чистите п'яту, не починайте з центру. Почніть з краю п'яти, де більш видно контури грубої шкіри. Не поспішайте, виконуйте рекомендації з виконання педикюру, але оцінюйте ситуацію своїми очима і руками, тоді вам буде більш зрозуміло, з чого починати і як робити. У кожному разі, робіть по порядку, зверху вниз, як би зводячи все в одну точку на п'яті.


Часто на пальцях ніг, особливо на мізинцях, утворюються так звані гребінці, їх акуратно видаляють ножицями із закругленими кінцями, зрізаючи уздовж, але не глибоко. Ще одна порада як виконувати педикюр. У місцях глибоких тріщин обробіть площа верстатом у міру можливості, з лезом у руках повністю цю проблему не вирішити і красу чи не створити, а больові відчуття після педикюру забезпечені. Тріщини - це, як правило, проблеми сухої шкіри, нерегулярного догляду за ногами або захворювання, наявного у клієнта.

Також на стопах зустрічаються стрижневі мозолі, наскільки допустимо, видаліть виступаючу частину, не намагайтеся дістати сам стрижень. Це краще виконати в косметичному кабінеті.

На завершення етапу педикюру по роботі зі стопами використовуємо шлифовочной педикюрні лопатку. Шліфуємо всі ті місця, де використовували верстат, а потім проходимо лопаткою по всій стопі, тут заборон немає. Верстатом до такої досконалості стопу не довести. Лопаткою загладити всі нерівності.

Шліфуванням ви домагаєтеся естетичного ефекту в п'яти напрямках:

 • Знімається тонкий, але непотрібний шар шкіри, недоступний верстата.
 • У місцях глибоких тріщин шкіра вирівнюється і згладжується.
 • За краєм п'яти теж бувають дефекти, до яких станок не застосуємо, пройдіться і там.
 • Масажний ефект.
 • Ідеальний вигляд стопи і гладкість шкіри.


Тому бажано щоб виконуваний педикюр включав в себе шліфування.

Спочатку обробляється одна стопа, і нога знову опускається у ванночку з водою, потім друга, і тільки потім переходимо до обробки нігтів і шкіри на пальцях. У педикюрі обробка пальців починається від великого пальця до мізинця. Роблячи педикюр, обов'язково видаліть залишки лаку. При обробці пальців ніг будь-який інструмент використовується відразу на всіх пальцях. Діставши ногу з ванночки, промокніть її серветкою. Потім лопаткою із закругленими краями зсуваємо кутикулу по черзі на всіх пальцях.

Наступний етап педикюру. Беремо ножиці з прямими кінцями, обрізаємо нігті, теж по черзі з усіх пальців.

Для зрізання нігтя я використовую ножиці з прямими кінцями, хоча за технологією виконання педикюру рекомендують цю процедуру виконувати педикюрні кусачками (важкими). Роблячи педикюр, спробуйте попрацювати різним інструментом і виберіть те, що підходить вам. Якщо ж ніготь сильно потовщений або це нігті літньої людини, використовуйте кусачки. Чи не зрізайте нігті дуже коротко, тоді ви легко зможете надати їм гарну форму, а зайве завжди можна підкоригувати пилкою. Особливу увагу приділіть великому пальцю, так як він виділяється серед інших. Також, роблячи педикюр, намагайтеся зберегти природну форму нігтів. Некрасивою форми практично не буває, бувають неправильно оброблені нігті.

Після того як нігті підрізали по прямій, переходимо до куточків. Для видалення куточків я, знову ж таки, використовую ножиці з прямими кінцями. Кінчики ножиць заводимо під ніготь і знаходимо потрібний видимий кут зрізу. Якщо кути НЕ врослі, то цим рухом вони вже состріжени. Кут зрізу становить приблизно 90 °. Якщо є сумніви, в тому, що кут видалено не повністю, то це місце перевіряється ескалатором, який заводиться під ніготь, і досліджується край зрізу. При педикюрі, з нігтями на маленьких пальцях проблеми бувають рідко, а от кути на великих пальцях перевіряйте завжди. І продовжуючи опис техніки виконання педикюру, повернемося до того місця, де ми видалили звичайні кути на нігтях.

Потім пилою надаємо нігтю завершену форму так само відразу на всіх пальцях по черзі.

Тепер, виконуючи педикюр, ми працюємо ножицями із закругленими кінцями, не забуваючи змочувати пальці водою і промокати серветкою. Зрізаємо шкіру з бічних валиків близько нігтя: прибирайте видиме зайве, що не затримуйтеся на роботі з ножицями. Якщо ви майбутній майстер, це заощадить вам час. Не віддавайте переваги ні ножиць, ні кусачки, використовуйте обидва інструменту, але завершення виконуйте кусачками.

Кусачками видаляємо всі грубі зрізи після ножиць і дефекти, які є на шкірі. Також проходимо вздовж нігтя по бічних валикам і кутикулі. Маніпулюйте кусачками, пристосуйтеся до того, як вам зручно робити педикюр, головне, не зрізайте зайвого і намагайтеся, щоб шкіра виглядала естетично і без «Вищипи». Якщо все-таки, після педикюру нерівності шкіри залишаються, то в цих місцях прошліфуйте шкіру пилкою. Формуйте шкіру навколо нігтя, щоб та частина шкіри, яка прилягає до нігтя, повторювала його форму. Якщо сама поверхня нігтя опукла або шорстка, прошліфуйте її дрібним абразивом пилки.

Коли вся робота завершена, виконайте масаж. Ватним тампоном з ацетоном знежирте нігті на ногах і нанесіть лак. Сподіваємося, що вам допоможуть наші поради щодо виконання педикюру, і ви навчитеся робити педикюр самостійно.

Додати коментар


Захисний код
Оновити