Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Панарицій. лікування

Якщо нігтьової валик і підлягає клітковина вражені повністю, то необхідно проведення операції Кеневела. При односторонній пароніхії, шкіру спочатку дезінфікують і знеболюють, потім на тій стороні, де знаходиться вогнище, роблять розріз. Він починається з тильного боку, і йде уздовж краю нігтя в проксимально-долонно напрямку. Довжина надрізу від одного до півтора сантиметрів.

Панарицій лікування № 1Слід зазначити важливість того, щоб оголювався кут нігтьового ложа, тому що в цьому місці найчастіше накопичується гній (цього можна добитися, тільки якщо розріз буде відхилятися до долоні). Потім відсувають і отслаивают надногтевую платівку. Під відшарований край вводять тупий кінець ножиць і січуть його. Якщо ж пароніхія повна, а не одностороння, то проводиться два розрізи, замість одного. У іншому процедура аналогічна.

 

Панарицій лікування № 2

Домігшись оголення кута нігтьової пластинки, необхідно ретельно видалити гній і відмерлі тканини. Не можна допускати пошкодження нігтьового валика і нігтьового ложа, тому що в цьому випадку відростаючих ніготь буде неправильної форми.

Панарицій лікування № 3

Але якщо справа ще не дійшла до операції, і розвиток панарицію знаходиться на початковій стадії, то його можна лікувати за допомогою різних процедур. Спеціальні ванночки, компреси з 20%-им розчином димексиду, теплові процедури і УВЧ не тільки допоможуть у лікуванні, але і знімуть біль.

Панарицій лікування № 4

Ванночки використовуються в комплексі, послідовно. Перша ванночка: марганець розводять у воді, колір розчину повинен бути блідо-рожевим. Запалений палець занурюють у неї на 30 хвилин. Потім роблять ванночку з настоянки календули. Для цього додають настоянку календули у воду в пропорції один до десяти. Палець опускають у розчин так само на 30 хвилин. Після цього використовують третю ванночку, знову ж на протязі 30 хвилин. Для цього потрібно розчинити одну частину настойки евкаліпта в десяти частинах води. По завершенні процедури, в цьому розчині необхідно змочити бинт, трохи віджати його і обмотати уражену ділянку. Зверху закріпити сухим бинтом

Ці знання стануть в нагоді не тільки при лікуванні панарицію, але і при утворенні будь-яких інших гнійних ран, наприклад, від уколу рибної кісткою.

Панарицій лікування № 5

Ще один спосіб лікування панарицію на ранній стадії - лікування за допомогою парафіну. Процедура проста: розплавити шматочок парафіну на водяній бані, в маленькому келишок. Потім акуратно занурити палець в парафін. Досить однієї секунди. Будьте обережні, щоб не обпектися. Повторіть цю дію кілька разів. На пальці повинен утворитися досить товстий парафіновий напальчнік. Дочекайтеся повного його застигання, зніміть і змастіть палей йодом або спиртом.

Якщо не вдалося зупинити прогрес захворювання, і біль посилюється настільки, що заважає людині заснути, то необхідна термінова операція по розтину гнійника і видалення звідти рідини.

Панарицій лікування № 6

Ні в якому разі не можна відкривати гнійник в домашніх умовах, наприклад, проколюючи його стінку. Таки чином можна посилити розвиток запального процесу. Так само неприпустимо застосування зігріваючих мазей і компресів.

Панарицій в будь-якій формі може становити серйозну небезпеку для всього організму. У вогнищі запалення утворюється велика кількість гною, який може проникнути навіть у віддалені органи і тканини по кровоносних і лімфатичних судинах. Внаслідок цього може відбутися загальне зараження крові або ураження окремих органів.

Крім небезпек, які тягне за собою утворення гною, різні форми панарицію можуть бути дуже небезпечні безпосередньо для пальців і рук. Наприклад, кістковий панарицій призводить, на пізній стадії, до зневоднення нігтьової фаланги, сухожильних і суглобової - до втрати функцій. А якщо запустити глибокий панарицій, мікроби поширюватися на долоні і передпліччя. Тому не варто відкладати візит до лікаря, якщо помітили ознаки запалення.

Додати коментар


Захисний код
Оновити