Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Кутикула: догляд і видалення

Обрізати кутикулу за допомогою гострих інструментів заборонено, але час від часу її все ж потрібно якось видаляти. Як би красиво і вишукано не були покриті нігті, якщо кутикула відросла і загрубіла, манікюр не справить гарного враження.

Саме тому доглядати за самою кутикулою в процесі догляду за нігтями просто необхідно. Ще кілька років тому, щоб зробити будь манікюр візуально більш естетичним, від самої кутикули легко позбувалися, використовуючи механічний спосіб: її просто чимось обрізали. Але в наш час ця проблема вирішується зовсім іншим шляхом.Кутикула - це назва невеликого валика зі шкіри, який розташований навколо основи нігтьової пластини. Вона призначена для запобігання паросткової зони нігтя від проникнення чужорідних тіл і хвороботворних бактерій. Кутикула росте, і клітини, які розташовані по її краях, починають відмирати, шкіра стає сухою і відшаровується. Саме через цього природного процесу і утворюються задирки. Через них часто нігті і виглядають неохайно.

У домашніх умовах ці шкірні утворення найчастіше зрізаються за допомогою манікюрних ножиць. Цей спосіб вельми ризикований, оскільки шкіра навколо нігтьової пластини може бути пошкоджена, а в ранки, які при цьому утворилися, може бути занесена інфекція, через яку потім можуть розвинутися грибкові захворювання. Також кутикула може стати проблемною, якщо на неї впливають агресивні миючі засоби, які постійно використовуються в побуті, або неякісні декоративні лаки.

Як видалити кутикулу
Ще недавно щоб видалити кутикулу, робили обрізний манікюр. Зараз же все робиться більш безболісно. Інакше, якщо кутикулу не видаляти, вона розростеться і не буде давати нігтям нормально рости і розвиватися. Та й нігті, які затягнуті шкірою, просто мають негарний зовнішній вигляд. Зараз все частіше виконують європейський манікюр. Ця процедура комфортна і безболісна. Для обробки шкіри навколо нігтя використовують спеціальні препарати, під впливом яких вона розчиняється. Залишки від неї і від засобу, за допомогою якого виконувалося видалення, прибирають, використовуючи для цього серветку або ватяний тампон.

Маска і масло для кутикули
Також є спеціальні маски для шкіри навколо нігтьової пластини, завдяки яким вона буде меншою мірою схильна до дії негативних чинників. Найбільшою цінністю володіють маски, в які додані масла, наприклад, касторове, абрикосове і грейпфрутове. Наприклад, для приготування дуже ефективної маски готується суміш з абрикосового масла і ланоліну. Співвідношення має бути один до чотирьох. Отримана суміш підігрівається на водяній бані, її потрібно постійно помішувати. Маса повинна стати однорідною. Коли маска охолоне до кімнатної температури, її можна перелити в скляну тару. Використовувати цю маску для змащування кутикул можна два-три рази на тиждень.

Додати коментар


Захисний код
Оновити