Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Очі

Вважають, що очі - дзеркало душі. Вони висловлюють переживання, духовний світ людини. Блискучі й виразні очі - прикраса особи. Але очі піддаються багатьом зовнішнім впливам: атмосферним (вітер, пил), різкого освітленню, све товому випромінюванню телевізійного екрану. Очі набувають втомлений вигляд, зір слабшає, з'являються зморшки, мішечки.

Тому необхідно постійно дбати про очі, забезпечувати очам відпочинок.Деякі поради по догляду за очима:

1) ватний тампон намочити в молоці і накласти на закриті очі на 5 хвилин. Потім очі прополосніте водою, обсушити рушником і нанесіть навколо очей жирний крем;

2 дрібно натертий картоплю накладіть на закриті очі. Можна змішати натертий сиру картоплю з пшеничним борошном і молоком (1:1:1) і нанести на очі на 10-15 хвилин;

3) до спеціального стаканчик або чарку налити від вар ромашки, петрушки, м'яти або чорного чаю. Прикласти щільно до очей, закинути голову назад і в цьому положенні відкривати і закривати очі 8-10 разів. Потім шкіру підсушити і нанести жирний крем.

Можна накласти на очі ватний тампон, змочений у цьому відварі, на 6-8 хвилин;

4) на припухлі повіки і мішки під очима нанести маску з дрібно нарізаного листя петрушки, змішаних зі сметаною (1:2) на 20-30 хвилин.

Окуляри треба замовляти за рецептом лікаря. Скло окулярів повинні бути завжди чистими і прозорими.

Взимку, щоб окуляри не затуманює при виході на вулицю, рекомендується скла перед виходом з приміщення змастити з обох боків сумішшю гліцерину зі спиртом (1:1), потім розтерти чистим клаптем до утворення на стеклах легкої, прозорої плівки. Або змастити скла гліцериновим милом.

Оправу окулярів слід вибирати ту, яка йде до вашого обличчя.

Круглому особі підходить тонка оправа зі скошеними і піднятими вгору і назовні кутами, для того щоб обличчя виглядало овальним.

Овальне обличчя вимагає вузьку і злегка заокруглену оправу.


Для збереження нормального зору велике значення має правильне освітлення. Воно не повинно бути занадто яскравим. Світло має падати зліва або ззаду, але не повинен бути спрямований прямо в обличчя.

Для захисту очей від сонця і пилу необхідні окуляри з темними скельцями (простими або оптичними). Взимку такі окуляри захистять від сліпучої білизни снігу.

Але в закритому приміщенні і ввечері темні окуляри носити не слід.

Ніколи не можна терти очі несвіжим носовою хусткою, руками в рукавичках, шарфом. Все це може викликати роздратування.

Для збереження гарного зору необхідно тренувати очі наступними вправами.

1. Робіть кругові рухи очима спочатку в одному, потім в іншому напрямку. Повторіть 5 разів.

2. Подивіться ліворуч, праворуч. Повторіть 3 рази.

3. Подивіться наверх, вперед, вниз, вперед. Повторіть 3 рази.

4. Подивіться ліворуч, вперед, направо, вперед. Повторіть 3 рази.

5. Подивіться в лівий верхній кут кімнати, в правий нижній кут. Повторіть 3 рази. Потім напрямок змініть. Повторіть 3 рази.

6. Подивіться на кінчик носа, потім удалину за вікно. Повторіть 5 разів.

7. Міцно зажмурте очі на 5-6 с, потім широко відкрийте їх. Повторіть 7 разів.

8. Часто моргайте протягом 15 с. Повторіть 4 рази.

9. Закрийте очі і масажуйте повіки круговими рухами пальців протягом 1 хв від внутрішніх куточків очей по верхніх повік - до зовнішніх куточків очей, потім по нижніх століть - до внутрішніх куточків очей.

Після кожної вправи очі необхідно закривати на 5 с.

Додати коментар


Захисний код
Оновити