Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

ВАША ШКІРА

Шкіра оформляє тіло, пов'язує його воєдино, ідентифікує його. Крізь шкіру росте волосся, вона фіксує біль, збирає виділення організму, зігріває нас, охолоджує, захищає нутрощі від проникнення бактерій.

У середньому на шкірі 7 млн пір і мережа залоз, нервів, кровоносних судин і інший дуже цікавою начинки. Не вдаючись у надто технічні терміни, виділимо три основних шару шкіри, які й визначають наш зовнішній вигляд. Кожен з цих шарів несе свою особливу роль у загальному функціонуванні нашого організму.Так, поверхневий шар, епідерміс, захищає нас і допомагає боротися з бактеріями. У ньому міститься колірний пігмент, що визначає тон нашої шкіри і можливість появи веснянок і інших плям, наприклад, під впливом сонця.

Волосся, нігті на руках і ногах - теж частина цього шару. Тут же починається і процес дихання. Епідерміс слід захищати від надмірного висихання і стежити, щоб пори були чистими і відкритими для роботи.

Другий, середній шар, дерміс, виконує найважливішу роботу. Більше половини крові циркулює через середній шар, зігріває або охолоджує нас, відбувається заміна мертвих клітин верхнього шару. У цьому шарі знаходяться нерви, волосяні цибулини і жирові залози, які підтримують ріст волосся і виділяють жир для утворення верхнього захисного шару. Саме в перехідному віці ці залози можуть стати надмірно активними (особливо в період менструації) і створювати так звані підліткові шкірні проблеми.

Жирові клітини знаходяться відразу за дерміс, саме тут і з'являються зморшки і починається процес старіння, що викликано, найчастіше, втратою або набором ваги. Якщо постаратися все своє життя дотримуватися приблизно однієї ваги і виконувати нескладні фізичні вправи, то процес утворення зморшок можна, принаймні, хоча б відтягнути.

Третій шар - гіподерміс - є основою функціонування перших двох. Він забезпечує харчування для росту клітин, в ньому розміщені потові залози; він працює як система воздухокондіціонірованія для всього організму.


Колір шкіри визначається кількома чинниками. Найбільш важливим з них є коричневого кольору пігмент меланін, який знаходиться у вигляді зерен в клітинах найглибшого шару епідермісу. У смаглявих людей меланіну міститься більше, ніж у світлошкірих. Шкіра дітей, дівчат і молодих людей містить порівняно менше пігменту і вона більш тонка. У ній більше кровоносних судин і тому вона більш рожева, ніжна і свіжа. Інший фактор, від якого залежить колір шкіри, - прозорість, а вона, у свою чергу, залежить від товщини шкіри. З віком епідерміс потовщується, грубіє і шкіра стає більш тонкою, у ній наступають незворотні процеси старіння. Колір шкіри залежить також і від рожево-червоного кольору кров'яного пігменту (гемоглобіну) в капілярах, і від жовтуватого кольору пігменту рогової речовини (кератину), що знаходиться в епідермісі. Під впливом ультрафіолетових променів (сонячних або кварцовою лампи) кількість меланіну швидко збільшується і шкідливе проникнення цих променів у глибину тіла зменшується.

Шкірні залози. Розрізняють два види залоз - потові і сальні.

Потові залози являють собою тонку трубку, що відкривається на поверхні шкіри в окрему потову пору. Внутрішній кінець трубочки завіт у вигляді клубка. У шкірі людини міститься від 2 до 15 мільйонів потових залоз, розподілених в шкірі нерівномірно. Найбільш багата потовими залозами шкіра долонь, пахвових западин, пахових складок, стоп, чола і спини. Виділення поту залежить від стану нервової системи, чим і визначається різке потовиділення при сильному переляку або хвилюванні.

Сальні залози знаходяться в дермі. Вони примикають до волосу і відкриваються у волосяний канал. У шкірі людини міститься близько 900 000 сальних залоз, які виділяють 2-3 г жирового секрету щодня. Вони розкидані по всьому тілу (за исклю чением долонь і стоп), але найбільш густо розташовуються на голові, обличчі, спині і грудній клітці. При рясної жирової секреції шкіра і волосся стають жирними, блискучими і еластичними. При зменшеній секреції шкіра суха, шорстка, навіть іноді утворюються тріщини, а волосся - сухе і ламке.

Звичайно, від природи - спадкових даних, обміну речовин і навіть способу життя - нікуди не дітися. Але якщо привчити себе з юності вживати тільки хорошу, якісну їжу, щоб не засмічувати кров; тренувати тіло, щоб кров добре циркулювала по шкірі, живила, збагачувала і зволожувала її; стежити за її чистотою, ви забезпечите собі вельми моложавий вигляд на багато років.

Додати коментар


Захисний код
Оновити