Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Захисні функції шкіри

Захисні функції шкіри вимагають пильної уваги. Шкіра - найбільший орган людини. І, відповідно, вона надає чи не найважливіші захисні функції для нашого організму. Вона, як жива тканина, огортає нас з голови до п'ят, ховаючи організм від шкідливого впливу сонячних і ультрафіолетових променів. Велика частина їх поглинається і відбивається роговим шаром і тільки незначна частина - пігментними речовинами епідермісу.Шкіра охороняє організм від хвороботворних мікроорганізмів. Через неушкоджений роговий шар мікроби не в змозі проникнути в організм, а кислий секрет потових і жирових залоз створить несприятливе середовище для їх розвитку. При наявність садна або подряпини проникнення мікробів стає цілком можливим.

 


Здорова шкіра виділяє і особливі речовини, що знищують мікроби. Чим чистіше шкіра, тим здатність знищувати мікроби вище.

Шкіра бере значну участь в утворенні захисних антитіл організму.

Протягом доби, як і протягом року, температура повітря постійно змінюється, однак температура тіла завжди залишається постійною. Цей складний процес також є важливою функцією шкіри.

Потова і сальна секреція. Для підтримки постійної температури тіла важливе значення має віддача теплоти тілом шляхом потовиділення. Для оберігання організму від надмірного охолодження в холодну пору шкірні капіляри звужуються, виділення поту і віддача тепла при цьому різко зменшуються.

Потіння залежить від численних факторів. Воно може посилюватися або зменшуватися під впливом центральної або вегетативної нервової системи, залоз внутрішньої секреції, фізичної роботи, лікарських засобів та ін Зазвичай здорова людина виділяє щодня близько 0,5-2 літрів поту, однак при посиленому фізичному напруженні і в жаркий час або при деяких захворюваннях кількість виділяється поту може досягти 5 і навіть 10 літрів. Піт містить близько 98% води, 1% хлоридів натрію (повареної солі) і 1% органічних речовин.


Дуже важливе гігієнічне значення має секреція сальних залоз. Секрет сальних залоз складається з води (67%), органічних речовин (33%), нейтральних жирів, вищих жирних кислот, білків та ін Кількість виділеного жирового секрету так само, як і кількість виділяється поту, визначається станом нервової системи і залоз внутрішньої сек Реции, прийнятої їжею. Жирової секрет оберігає шкіру від зневоднення, висихання, робить її м'якою та еластичною, разом з потом утворює тонкий шар - водно-жирову мантію, вона ізолює шкіру від шкідливих впливів.

Захищаючи в свою чергу шкіру (точніше її верхній шар) від надмірного впливу погодних умов, шкідли вих хімічних речовин, пам'ятайте, що ви дбаєте про своє здоров'я. Адже тільки здоровий шкірний покрив забезпечить вам надійний захист!

Додати коментар


Захисний код
Оновити