Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Гормони та шкіра

Гормони та шкіра, точніше її зовнішній вигляд тісно взаємопов'язані. Красивий вигляд жінки визначається багатьма факторами: спадковістю, віком, расовою приналежністю, харчуванням, кліматом, професією і пр. Основне місце тут займають гормони. Красиву фігуру і гарну шкіру має, як правило, жінка, у якої збережено гормональну рівновагу в організмі. Гормони мають пряме відношення до зовнішнього вигляду жінки. Вони визначають ріст і співмірність кінцівок, колір і соковитість шкіри, стан підшкірної жирової тканини, інтенсивність і характер волосяного покриву, розвиток і тонус мус кулатури.В організмі людини є три види залоз:

1. Залози зовнішньої секреції (потові, слинні та ін) - виділяють вироблений ними секрет назовні, на поверхню шкіри або слизових.

2. Залози внутрішньої секреції - не мають вивідних каналів і виділяють секрет прямо в кров. Виділяються ними секрети називаються гормонами. З кров'ю вони розносяться по всьому організму, посилюючи або послаблюючи здійснюються в організмі процеси. У цьому відношенні вони є як би регуляторами активності окремих органів і тканин. Всякий гормон має специфічною дією.

3. Залози зі змішаною секрецією - одні секре ти їх виділяються назовні, а інші надходять у кров (такі статеві залози, підшлункова залоза).

Важливе місце серед гормонів займають гормони гіпофіза. Гіпофізно залоза розташована в кістковому поглибленні основи черепа, названому турецьким сідлом. Залоза продукує гормон росту, який визначає пропорційність у розвитку кісток, співмірність між довжиною тіла і довжиною рук і ніг, формування мускулатури, від чого і залежить ніжніший вигляд жінки. Гормон росту впливає на кількість, розподіл і накопичення підшкірної жирової тканини, що надає приємні овальні форми жінці. Якщо у зрілої людини продукція гормону росту знизиться, живлення шкіри порушується і вона набуває атрофічний вигляд: стає блідою, холодною, сухою, зменшується потова і жирова секреція, з'являються дрібні зморшки, втрачається її еластичність.

Гіпофізно залоза виділяє і гормон, що підсилює пігментацію шкіри; відсутність його призводить до ненормального знебарвлення. Гіпофіз виділяє і гормони, які стимулюють діяльність інших ендокринних залоз (щитовидної, надниркових і статевих залоз).

Щитовидна залоза розташована на шиї попереду гортані (дихального горла) До складу її гормонів входить йод. Гормони щитовидної залози посилюють окисні процеси в організмі, регулюють обмін речовин і постоянств про температури тіла. При патологічної продукції і гормонів щитовидної залози (базедової хвороби) підвищується теплоутворення і посилюється теплими віддача, шкіра стає більш теплою, червоніє і влажнеет. Зовнішній вигляд жінки змінюється у зв'язку з появою зоба, опук лостью і ненормальним блиском очей, припухлістю повік і більш рідкісним миготінням. Жінка збуджена, часто потіє, маса тіла її знижується, з'являються серцебиття і безсоння. При проведенні кінчиком пальця по шкірі з натисканням залишаються червоні або бліді смуги (шкірний дермографізм), які можуть зберігатися протягом декількох годин.

При зниженій активності щитовидної залози (продукція гормонів знижена) розвивається хвороба, названа мікседемою (слизовий набряк). При цьому захворюванні шкіра стає сухою, холодною, набуває загрубілі вигляд, покривається дрібними лусочками, волосся випадає. Жінки виглядають подпухшіе, набувають грубий чоловічий голос. Вираз обличчя апатично, набряково, сонливо.

Недостатня активність підшлункової залози супроводжується дефіцитом її гормону - інсуліну. Розвивається цукрова хвороба (цукровий діабет), що виражається у збільшеному вмісті цукру крові і посиленому виділенні сечі. Хворі відчувають сильну спрагу і вовчий голод. Для заповнення енергії організм використовує жири, в результаті чого в крові накопичуються-кислі продукти обміну речовин, що веде до важкого стану, аж до втрати свідомості.

Шкіра страждають на діабет бліда, липка, на обличчі проступають розширені капіляри або з'являються жовті плоскі вузлики на століттях (ксантелазми). Ксантелазми спостерігаються і при інших захворюваннях. Долоні іноді стають червоними в результаті накопичення барвника - каротину (провітаміну А), який не трансформується в печінці у вітамін А. У хворих на діабет дуже часто розвиваються гнійні інфекції (фурункули, панариції та ін.) Особливо важливо при проведенні косметичних процедур не поранити і не інфікує вать шкіру таких хворих.

Надниркові залози, розташовані на верхньому полюсі нирок, утворюють гормони, з яких найбільш важливим у косметичному відношенні є кортизол (відомий під назвою кортизон). Кортико-стероїдні гормони володіють важливою для шкіри дією. Перш за все, вони надають протизапальний ефект, а також зменшують патологічно підвищену чутливість (алергію) до деяких речовин, що містяться в їжі (білків та ін), в одязі (шкірі, шерсті, хімічним речовинам), в навколишньому середовищі (домашнього пилу, пилку ), на виробництві (хімікаліям, цементу та ін), а також до деяких медикаментів (сульфаніламідів, пірамідон та ін.) Особи з підвищеною чутливістю отримують в таких випадках кропивницю, екземи або інші висипання. Кортизон і подібні йому по дії речовини зменшують запальні та алергічні прояви і використовуються для лікування шкірних змін.

Гормони надниркових залоз посилюють оволосіння, при цьому у жінок з'являється чоловічий тип оволосіння. Вони грають роль у своєчасному статевому дозріванні (пубертатний період), а також впливають на функцію статевих залоз у зрілому віці. Вони визначають значною мірою і статевий потяг. Прийняті у великій кількості, надниркові гормони ведуть до накопичення жирів переважно на спині, животі і обличчі, на тлі яких нижні кінцівки виглядають ненормально тонкими. Особа округлюється і стає місяцеподібним.

Зниження активності наднирників веде до різкого падіння маси тіла та інтенсивному пігментується шкіри і слизових (Аддісонова хвороба).

Статеві гормони відіграють надзвичайно велику роль у зовнішньому вигляді жінки. Статеві залози - яєчники, виділяють яйцеклітини, продукують і статеві гормони, які стимулюють подальший розвиток первинних статевих ознак (статевих органів) і визначають поява вторинних статевих ознак під час пубертатного розвитку: з'являється менструація, оволосіння жіночого типу, розвиваються молочні залози, тіло дівчини округляється, при цьому жири відкладаються головним чином в області тазу, голос набуває жіночий тембр.

Недостатність статевих гормонів веде до ряду серйозних косметичних дефектів. Якщо недостатність гормонів проявиться в пубертатному періоді, дівчина не перетворюється на зрілу жінку, а зберігає дитячий вигляд без розвитку вторинних статевих ознак: голос і фігура залишаються ніжними, шкіра тонка, холодна, бліда, долоні покриті холодним потом, бюст неоформлений, менструація непостійна. Такі дівчата і жінки повинні лікуватися у лікарів-фахівців.


При деяких патологічних станах яєчники виділяють чоловічі гормони в підвищеній кількості, що веде до появи неприємних косметичних дефектів: посилюється оволосіння всього тіла чоловічого типу (борода, вуса). Мускулатура сильно розвивається і дівчата орієнтуються на виконання важкої фізичної роботи. Це стан піддається лікуванню, тому необхідно вчасно звернутися за допомогою до компетентного лікаря.

Після настання критичного віку в результаті припинення діяльності яєчників у жінок з'являються косметичні дефекти, характерні для цього віку.

Статеві гормони знаходять своє застосування в косметиці при внутрішньому і зовнішньому їх використанні, але завжди під контролем лікаря.

Останнім часом широко використовуються противо зародкові кошти з метою уникнути небажаної вагітності. Слід знати, що ці кошти можуть призвести до ряду косметичних дефектів, наприклад до пігментується шкіри обличчя (хлоазма) як у вагітних жінок, до злегка вираженою повноті і збільшення бюсту. Ось чому не можна безрозбірним приймати протизаплідні засоби. Припис їх повинно виходити від лікаря акушера-гінеколога.

У косметиці використовуються і плацентарні гормони, які надають особливо сприятливий вплив на шкіру, покращуючи її кровообіг і підвищуючи еластичність і тонус. З цією метою готуються креми. Не слід забувати, що іноді плацентарні кошти можуть подразнювати шкіру і викликати запальні процеси.

Всі перераховані вище фактори традиційно відносять до внутрішніх причин, що впливає на стан нашого шкірного покриву. Однак існують ще й зовнішні чинники, які мають певний вплив на наш вигляд. До них можна віднести:

Механічний вплив. Коли тривалий тертя на певній ділянці призводить до появи мозолів і натоптишів.

Алкоголізм. Хоча серед жінок алкоголізм менш поширений, але він завдає шкоди шкірі, пошкоджуючи різні органи і системи. Шкірні капіляри піддаються розширенню, виникає застій венозної крові, харчування шкіри порушується, вона набуває блідо-синюшного відтінку з почервонінням від ділових місць. Рано з'являються зморшки і мішечки під очима.

• Наркозавісімсть. Шкідлива дія наркотиків на шкіру є результатом загального ураження організму - шкіра страждають наркоманією зазвичай су хая, бліда, зів'яла.

• Куріння вельми поширене серед жінок. Це, на перший погляд, нешкідливий порок. З цигаркою в руках багато жінок відчувають себе більш діловитими, більш сучасними і зовсім мало хто з них замислюється над шкідливим, хоча і повільним, дією кожної викуреної цигарки.

Куріння надзвичайно шкідливо для здоров'я людини. Фахівці вказують на нього як на одну з суттєвих причин виникнення різних захворювань. Особливо шкідливо куріння позначається на привабливості жінки. Не тільки куріння, але і тривале перебування в приміщенні, напоєному тютюновим димом, надають шкірі жовтуватий, землистий колір. Систематичне куріння викликає спазм кровоносних судин, веде до погіршення кровопостачання шкіри, яка стає млявою і в'ялою. Крім того, шляхом нервово-рефлекторного впливу куріння позначається на функції шкіри, приводячи до її надмірної жирності з появою чорних крапок і прищів або сильної сухості і зморшкуватості.

Куріння впливає і на травний тракт. Засвоєння поживних речовин порушується і клітини шкіри недостатньо забезпечуються необхідними їй речовинами. Це може призвести до появі важко піддаються лікуванню шкірних захворювань. Крім того, у кожної жінки, що палить виробляється власна манера куріння, супроводжується своєрідною мімікою, яка при багаторазовому повторенні веде до появи зморшок на обличчі навіть там, де при звичайній міміці вони не утворюються. При втягуванні диму від цигарок виникає вакуум в ротовій порожнині, що викликає характерне стиск губ. З'являються дрібні прямовисні зморшки біля рота.

При постійному і тривалому палінні на зубах відкладається тютюновий нагар і вони жовтіють. Можуть розвинутися і різні захворювання ясен з наступним випаданням зубів. Куріння впливає і на голосові зв'язки. Голос грубіє, стає деренчливим і неприємним для оточуючих, особливо, коли він належить красивою і елегантною жінці.

Тютюновий дим подразнює очі. Повіки запалюються, райдужка мутніє, склера червоніє через посиленого кровонаповнення судин. Очі втрачають моложавий блиск і виразність. З метою оберігання очей від прямого впливу диму при випусканні його з рота куряща злегка примружує очі, що веде до утворення глибоких зморшок біля очей.

Впливаючи в цілому на кровопостачання шкіри, тютюновий дим несприятливо відбивається і на харчуванні волосся голови. Крім того, під впливом осаждающегося на волоссі диму вони втрачають природний блиск, стають безбарвними і ламкими.

Ряд хімічних речовин (як виробничі шкідливості.) Можуть призвести до запалення (до дерматиту), появі міхурів і виразок, які сопровож даються сверблячкою, печіння або болем в залежності від ступеня пошкодження. Подібні шкірні зміни можуть бути викликані і деякими летючими речовинами (бензином, ацетоном, ефіром та іншими органічними розчинниками) при тривалому контакті з шкірою, наприклад, на виробництві. Це вимагає суворого дотримання гігієнічних правил і використання різних запобіжних засобів.

Дуже низька і висока температура викликає почервоніння, поява або бульбашок, або некрозів (омертвіння або раз'язвленіе шкіри).

Промениста енергія також робить сильну дію на шкіру. Тривале перебування на сильному сонці (ультрафіолетові промені) веде до появи бульбашок або більш важкого опіку шкіри. Деякі люди настільки чутливі до сонця, що навіть при короткочасному його впливі отримують дерматити на обличчі й тілі (фотодерматити) і навіть сонячні екземи.

• До зовнішніх чинників, порушують цілісність шкіри і ведучим до різних захворювань, відносять ся і мікроби, грибки, дріжджі. Захворювання, що викликаються ними, не тільки ведуть до зміни зовнішнього здорового вигляду шкіри, але іноді до серйозних ускладнень ям. Для їх попередження необхідно суворе дотримання правил гігієни.

Слід зазначити, що шкідливий вплив на шкіру, особливо обличчя, робить і сухе повітря домашнього та робочого приміщення за наявності парового опалення. Для захисту шкіри від тривалого і різко го висихання необхідно вжити заходів, спрямованих не тільки на зволоження повітря приміщень, але і шкіри.

Додати коментар


Захисний код
Оновити