Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Купання та водні процедури

Купання. Щоб мати здорову, свіжу й гарну шкіру, необхідно здійснювати постійний догляд за нею. На поверхні шкіри виділяються і накопичуються клітини епідермісу, піт і жир. На шкіру нашаровуються пил і бруд, які закупорюють пори і порушують її нормальну діяльність.

Найзвичайнішим засобом для підтримки чистоти шкіри є вода. Шкіра найкраще переносить дощову і снігову воду, тобто м'яку воду. Вапняна (тверда) вода містить солі кальцію, магнію і солі інших мінеральних елементів. Вона не миє досить добре, так як мило в такій воді піниться слабо. У теплій воді мило піниться краще і тому шкіра краще очищується. Для миття тіла використовуються різні туалетні мила, які не тільки добре миють шкіру, але і не дратують її, оскільки містять в невеликій кількості шкідливі (лужні) речовини.Останнім часом для миття тіла багато жінок віддають перевагу шампуні для тіла (за складом вони відрізняються від шампунів для голови). Вони містять не мило, а нешкідливі нейтральні миються речовини, які не подразнюють шкіру. Крім того, вони досить добре ароматізіровани і надають тілу свіжий і приємний аромат. По складу і призначенню шампуні поділяються на три групи: для сухої, жирної і будь шкіри (універсальні).

Водні процедури. Холодні водні процедури корисні для шкіри і всього організму. Вони дозволяють не тільки підтримувати тіло в чистоті, але і сприяють гартуванню, попереджаючи тим самим розвиток простудних захворювань. Відразу ж після процедури тіло слід витерти сухим рушником, одягтися і зробити кілька фізичних вправ для розігрівання. Такі процедури необхідно робити щодня протягом усього року.

Гаряча вода (температура вище 40 ° С) також викликає розширення кровоносних судин і покращує шкірне кровообіг. Для того щоб гарячі водні процедури приносили користь, необхідно, щоб вони були короткочасні. Корисно для загартовування чергування гарячої води (1 хв) з холодною (2 хв).

Найбільш правильним є використання холодної води для загартовування, а теплою - для гігієнічних потреб. Для повсякденного миття обличчя, рук і ніг при жирній шкірі використовується тепла вода, а при сухій - холодна.

З милом ви можете кожен день мити пахвові ямки, статеві області, стопи і руки. Починайте душ з обливання насамперед ніг і рук, потім - тіла і в кінці - особи! Коли відчуєте, що тіло ваше достатньо розігріто, приступайте до енергійного масажу всього тіла за допомогою твердої губки або полотняною рукавички до легкого почервоніння На початку масажуйте ноги від стоп до тазу, потім руки від долонь до плечей і потім живіт, груди і спину. Робіть кругові або лінійні масажні рухи в напрямку від периферії до серця. Після закінчення масажу вимийте тіло нейтральним шампунем і облийтеся прохолодною або холодною водою. При обливанні дотримуйте послідовність початкового обливання, зазначеного вище! Особа мийте тільки руками! Не мийте волосся при кожному прийнятті душа! Після закінчення душа обітріть тіло махровим рушником, а потім полежіть 5-10 хвилин.

Якщо у вас суха шкіра, після її підсушування розмажте на долонях кілька крапель туалетного (або рослинного) масла і потім розітріть найбільш сухі місця (стегна, гомілки, стопи та ін.)


Тривалість душа повинна бути близько 10-15 хвилин і приймати його завжди слід до їди або через 1-2 години після їжі. Температура води не повинна бути вище 35-37 ° С, а при обливанні в кінці - 26-30 ° С.

Тим хто вперше приступає до загартовування за допомогою водних процедур, найкраще почати з розтирань сухим махровим рушником.

Порядок обтирань наступний: руки, шия, груди, живіт, спина, ноги.

Такий порядок обтирань допомагає венозної крові пересуватися до серця, тим самим полегшуючи його роботу.

- Через 1-2 тижні переходять до обтирання водою температурою 30-32 ° С. При цьому рушник змочують так, щоб мокрі і сухі ділянки чергувалися.

Поступово, протягом 2-3 тижнів, температуру води знижують до 15-20 ° С. Тривалість процедури - 4-5 хвилин.

В кінці кожного обтирання в тілі повинна відчуватися приємна теплота, якщо цього немає й під час обтирання з'являється озноб, значить, темтература води знижена передчасно.

Через 1-2 місяці можна переходити до водних процедур.

Купання в річці, озері, в морі відноситься до числа найбільш корисних для здоров'я процедур. Купатися слід не раніше, ніж через 1,5-2 години після помірного сніданку. Купання до відчуття ознобу протипоказано всім без винятку. Після купання в морі бажано обмити обличчя прісною водою, щоб солі не зробили на шкіру дратівної дії.

Дуже корисні для здоров'я ванни: хвойні, солоні. Приймають їх через 1 годину після їди. Температура води дожна бути 36-38 ° С. У воду додають для хвойних ванн 20 г хвойного екстракту, 50 г хвої в порошку або в таблетках. Можна голки ялиці або сосни промивати холодною водою, заварювати окропом, процідити. Проціджений настій вилити у ванну. Вода повинна стати світлого жовтувато-зеленуватого кольору.

Для солоних ванн у воді розчиняють 2-3 кг морської або кухонної солі.

Тривалість ванни 10-15 хвилин. Приймають 10-20 ванн через день.

Додати коментар


Захисний код
Оновити