Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

НЕДОЛІКИ ТА ЇХ УСУНЕННЯ

Бородавки викликаються вірусом, що фільтрується. Зустрічаються частіше у дітей і молодих людей.

Бородавки звичайні. Чітко відмежовані пухлиноподібні розростання, розміром від шпилькової головки до горошини, що виступають над рівнем шкіри, кольору нормальної шкіри з жовтувато-сірим або злегка бурим відтінком. Бородавки щільні, не супроводжуються запальними явищами. Найчастіше множинні, іноді, зливаючись один з одним, утворюють горбисті бляшки. Звичайна локалізація - тильні поверхні кистей і пальців рук, долоні, дещо рідше особа, ніздрі, волосиста частина голови, передпліччя. Суб'єктивних відчуттів не дають. Існують роками.Бородавки плоскі юнацькі. Дрібні від 0,5 до 3 мм, ледь піднімаються над рівнем шкіри, плоскі епідермальні папули круглої, частіше полігональної форми, кольору нормальної шкіри або жовтувато-коричневого; поверхня їх - гладка, рідше мелкососочковой, іноді покрита тонкими муковіднимілусочками. Зазвичай множинні, іноді розташовуються лінійно на місці подряпин. Улюблена локалізація - особа, тильна поверхня кистей, рідше передпліччя, гомілки. В одних випадках існують роками, в інших - раптово і безслідно зникають без будь-якого втручання. Зустрічаються переважно у дітей і підлітків.

Лікування звичайних і плоских бородавок. Кращі способи: кріотерапія рідким азотом, снігом вугільної кислоти і діатермокоагуляція. У наполегливих випадках застосовують опромінення променями Букки. Іноді швидкий успіх відзначають при лікуванні навіюванням, особливо у дітей. Місцево добре діє свіжий сік чистотілу: їм змазують 2 рази на день після розпушення рогового покриву.

Підошовні бородавки. Розташовуються на місцях тиску взуттям. Щільні, сіро-брудного кольору освіти, покриті товстим роговим шаром і мають вид омозолелостей. Після видалення рогового шару виявляються сосочкові розростання червоного кольору. Підошовні бородавки на відміну від звичайних болючі, особливо розташовані над виступами кісток.

Лікування. Ефективна кріотерапія рідким азотом з попередніми розм'якшенням рогового шару кератолитическими засобами (саліцилової, молочної кислотами). Успішно застосування електрофорезу з 10%-ним розчином новокаїну.

Веснянки. Різної форми пігментні плями, не великі за, величиною від жовтого до темно-коричневого кольору, які, зливаючись між собою, іноді утворюють більші вогнища.

Веснянки є вродженою властивістю шкіри деяких людей і різко проявляються у весняно-літній період. Зустрічаються частіше у блондинів і рудоволосих, існують постійно, але з віком кількість їх зменшується, і до старості вони зникають. Розташовуються веснянки, в основному, на відкритих ділянках тіла - шкірі обличчя, тильній поверхні верхніх і нижніх кінцівок, рідше на спині, грудях. Взимку веснянки бліднуть, але повністю не зникають. Ніяких суб'єктивних відчуттів вони не викликають.

Лікування. Для видалення веснянок застосовують кератолитические і відбілюючі засоби. Вибір їх залежить від чутливості шкіри і стану всього організму. В якості кератолитических засобів застосовують мазі і креми з вмістом амідохлорної ртуті 10-15-20%-ної концентрації. Застосування вибілювальної мазі або крему можливо тільки за відсутності підвищеної чутливості на ртуть. Щоб переконатися в цьому, перед застосуванням ртутних препаратів обов'язково проводять шкірну пробу: на шкіру згинальних поверхнях передпліччя накладають на 24 год пов'язку з ртутної маззю. Якщо наступного дня на місці нанесення ртутної мазі шкіра почервоніла або на ній з'явилися бульбашкові висипання, це означає, що у хворого є підвищена чутливість до препаратів ртуті та їх застосовувати не можна. /

Не слід застосовувати мазі, що містять ртуть, тривало. Після кожних 10-15 днів необхідна перерва на 5-6 днів. У процесі лікування треба періодично досліджувати сечу.

У косметичних кабінетах для видалення веснянок застосовують так зване повільне лущення шкіри за допомогою саліцилового спирту, білої ртутної мазі в зростаючих концентраціях (10-15-20%) у комбінації з масками з бодйгі.

У домашніх умовах для видалення веснянок можна користуватися отшелушивающими кремами, які випускає промисловість.

Відбілюючі креми з вмістом ртуті застосовують щодня. На попередньо вимиту шкіру обличчя, крім верхніх і нижніх повік, накладають крем. Через 1 годину залишки крему видаляють ватним тампоном і шкіру протирають 2%-ним саліциловим спиртом.

В якості відбілюючих засобів пр именялись перекис водню, лимонний сік, лимонну кислоту (2-3%), оцтову кислоту у вигляді столового оцту, а також 10%-ний розчин пергідролю.

Відбілюючим властивістю володіють також молочнокислі продукти, білково-лимонні, білково-сольові маски. Мазі, що містять ртуть, протипоказані особам, які страждають ураженнями нирок, печінки, вагітним і годуючим жінкам, а також страждають гінгівітом.

Враховуючи, що веснянки є вродженою властивістю шкіри, основна увага має бути спрямована на їх профілактику. Для цього у весняно-літній період слід користуватися спеціальними фотозахисні кремами, що містять фенілсаліцилат (салол), хінін, парааминобензойную кислоту, окис цинку. Перед виходом на вулицю креми наносять на обличчя тонким шаром і покривають пудрою, в яку корисно додавати трохи фенілсаліцилату (салолу) або хініну (0,5 г на 1 чайну ложку).

Депігментація. Порушення пігментації шкіри, обумовлене зменшенням пігменту (гипохромия) або повною відсутністю його в шкірі (ахроміі). Зустрічаються дві форми депігментації: альбінізм і вітіліго.

Альбінізм - природжена відсутність у шкіри та її придатків здатності утворювати пігмент. Найчастіше спостерігається частковий альбінізм. Колір шкіри на депигментированной ділянці має відтінки від молочно-білого до блідо-рожевого. Пігмент відсутній не тільки в шкірі, а й у волоссі, райдужній оболонці ока. Захворювання може передаватися у спадок.

Радикального лікування не існує. Зазвичай рекомендується декоративна косметика - зафарбовування депігментованих ділянок шкіри.

Вітіліго, або песь. Захворювання проявляється припиненням пігментообразованія на будь-якій ділянці шкіри. З'являється в будь-якому віці, частіше у молодих людей, особливо у жінок.

Захворювання частіше виникає після перенесених нервово-психічних травм, внаслідок дисфункції залоз внутрішньої секреції. Має значення дефіцит мікроелементів заліза і міді в організмі. Зазвичай депігментовані плями розташовуються симетрично; локалізація, форма і розміри їх різноманітні, суб'єктивні відчуття відсутні. Плями схильні до периферичної росту і злиття один з одним. На депігментованих ділянках знебарвлюються і волосся. Перебіг вітіліго тривале. Розпізнавання захворювання не становить труднощів.

Лікування вітіліго представляє великі труднощі, оскільки наявні кошти можуть лише у неко торих хворих затримати розповсюдження захворювання. Ретельне клінічне обстеження хворого лікарями суміжних спеціальностей дозволить лікувати основне захворювання, що стало причиною вітіліго. Хворим призначають полівітаміни, ін'єкції миш'яку зі стрихніном або миш'яку всередину, а так само 0,5%-ний розчин сульфату міді.

Слід вдаватися до декоративної косметики. Вогнища вітіліго змащують розчином дігідрооксі ацетону, що містить 2,2 г дігідрооксіацетона, 33 г метилового алкоголю і 100 мл води. Через кілька годин після змащування з'являється світло-коричневе забарвлення, яка не змивається протягом 5-10 днів, після чого змазування слід повторити. Після нанесення крему з дігідргооксіацетоном шкіру слід припудрити (колір рашель). Можна також рекомендувати крем Дермакол і, крім того, рідкі пудри і грим.

Невус, родимка. Обмежені вади розвитку шкіри, що виникли в ембріональному періоді. Виявляються при народженні або в більш пізні терміни життя. Невуси поділяються на дві групи: так звані невусноклеточние, або пігментні невуси, і невуси, що представляють собою різноманітні вади розвитку шкіри: судинні невуси, бородавчасті невуси, епідермальні і дермоідні кісти, Сірінгу-аденоми, гідроаденома, ціліндроми, трихоепітеліома і ряд інших утворень.

Пігментний невус, або родима пляма. Сформовано з особливих клітин, званих невусних.

Зустрічаються на відкритих ділянках шкіри (обличчя, кінцівки). Їх кількість, а іноді і розміри особливо збільшуються в період статевого дозрівання.

Розмір родимих ​​плям коливається від просяного зер на до величини, захоплюючої великі поверхні тіла.

Прикордонний невус розташований в нижніх шарах епідермісу і містить пігмент меланін.

Змішаний невус характеризується формуванням гнізд невусних клітин з міграцією їх в дерму.

Прикордонні і змішані невуси мають вигляд плоских або злегка піднімаються над шкірою м'яких безволосих утворень з гладкою, іноді бородавчастої поверхнею, темно-коричневого забарвлення.

Внутрідермальний невус має щільний куполоподібний вигляд, іноді покритий щетинистими волоссям, з гладкою поверхнею кольору нормальної шкіри або темно-коричневого.

Юнацька меланома зустрічається у дітей і підлітків, представляє собою щільне напівкулясте безволосе освіта жовтуватого або червонуватого кольору.

Блакитний невус - невеликий м'який вузлик округлої форми блакитного кольору розташований глибоко в дермі і трохи виступає над рівнем шкіри.

Лентиго - плоске або злегка піднімається над рівнем шкіри освіта темно-коричневого кольору округлої форми, діаметром кілька міліметрів. Юнацьке лентіго починається в дитинстві на будь-якій ділянці шкірного покриву. Старече лентиго - на обличчі, тильних поверхнях передпліч і кистей.

Монгольська пляма - різновид пігментних плям, існує з народження. Одиночні або множинні голубуваті плями округлої або овальної форми діаметром від 5 до 12 см. Локалізуються в поперековій області. З віком бліднуть і, як правило, зникають.

Жінки не повинні боятися кожної родимки і спокійно можуть проводити косметичні процедури (гігієнічний масаж, парові лазні, маски, компреси). При кожному випадковому подразненні і запаленні пігментного невуса необхідно звернутися до лікаря.

Більшість пігментних нсвусов віддаляється за допомогою електрокоагуляції, проте всі запалитися, швидкорослі, що міняють своє забарвлення невуси повинні бути піддані хірургічного висіченню в межах здорової тканини або рентгенотерапії.

 

Себорея проявляється зазвичай в юнацькому віці у зв'язку з підвищеною продукцією гормонів, а в старості її явища зменшуються або повністю зникають. Себорея пов'язана з порушенням жирового обміну шкіри, порушенням функції сальних залоз. Вражає шкіру обличчя, грудей, спини, волосистої частини голови. Розвивається вугрі, спостерігається випадання волосся.

Розрізняють суху і жирну себорею, але одна форма може легко переходити в іншу під впливом факторів зовнішнього середовища, неправильного гігієнічного догляду, зміни режиму харчування.

Зустрічається змішана форма себореї - на лобі жирна, на щоках суха.

Жирна себорея шкіри обличчя характеризується підвищеним салоотделением, вивідні протоки сальних залоз розширені, зяють, особливо в області крил носа і носогубних складок. Вивідні протоки і отвори фолікулів закупорені масами, що складаються з рогових клітин, жиру, забруднень, внаслідок чого шкіра набуває брудно-сірий відтінок. Шкіра волосистої частини голови жирна, волосся маслянисті, блищать, склеюються в окремі пасма. В результаті расчесов утворюються екскоріації, фолікуліти, іноді розвивається екзематизація.

При сухій себореї волосистої частини голови салоотделение знижено, відокремлюване більш густе, рогові лусочки суцільно покривають шкіру голови і волосся. Місцями нашаровуючись, лусочки утворюють кірки сірувато-білого або жовтувато-сірого кольору. Під лусочками і корками шкіра зберігає свою нормальну забарвлення. Волосся сухе, тонкі, ламкі з розщепленими кінцями. На гладкій шкірі при цій формі себореї, спостерігаються плями рожевого або червоного кольору, шкіра покрита дрібними лусочками.

Хворі відчувають почуття стягування, слабкий свербіж, що посилюється після вмивання холодною водою.

Для лікування себореї рекомендують дієтотерапію з обмеженням вуглеводів, тваринних жирів, солі.

Призначають полівітаміни, прогулянки, достатній сон, заняття спортом. Застосовують засоби, дезінфікуючі шкіру, викликають розширення кровоносних судин і тим самим поліпшують обмін речовин у тканинах, а також стимулюючі діяльність волосяних фолікулів. Перед початком місцевого лікування необхідно митті волосся.

• Вугрової висип в основному спостерігається в юнацькому віці і збігається з статевим дозріванням, протікає тривало, схильне до рецидивів; важкі форми ускладнюються утворенням рубців. Розрізняють декілька клінічних форм.

Чорні вугри утворюються внаслідок застою секрету у вивідних протоках сальних залоз, вони мають вигляд темно-бурих або чорних пробок з щільною чорною голівкою. Локалізуються комедони в області носа, носощечних і носогубних складок, на підборідді, шиї, грудях, спині.

Білі вугри, просянка - множинні точкові щільні вузлики білого кольору, іноді досягають розміру шпилькової головки. Локалізуються на обличчі, рідше на тулубі. Зустрічаються в будь-якому віці. Нерідко супроводжують запальні процеси на шкірі обличчя. Їх видаляють при чищенні особи або електрокоагуляцією.

Звичайні вугри. Ця форма вугрів супроводжується посиленим салоотделением. Вугрі полиморфна, поряд з комедонами маються папульозні і пустульозні вугри. Уражається шкіра обличчя, шиї, грудей, плечового пояса і спини.

Абсцедирующие (флегмонозні) вугри. Проникаючи в глиб сальної залози, мікроби викликають запалення в більш глибоких відділах шкіри. На шкірі з'являються багрово-червоні болючі вузли, які відрізняються млявим перебігом; іноді вони самостійно розкриваються, при цьому виділяється в'язкий кров'янисті-гнійний ексудат. Загоєння йде з утворенням рубців, нерідко келоїдних.

Конглобатні (нагромаджені) вугри, зустрічаються частіше у чоловіків. Поряд з папульозними і флегма нозной вуграми є скупчення запальних елементів, які, зливаючись, утворюють суцільний масивний інфільтрат. Частина з них зберігає пліт ную консистенцію, інші в процесі розвитку розм'якшуються, розкриваючись декількома отворами з виділенням гнійно-сукровичного ексудату. Рубці після загоєння мають різний вигляд: мостікооб різні, гіпертрофічні, келоїдні. Серед конгло Батна вугрів зустрічаються ущільнені вугри. Запальні елементи ураження, збільшуючись у розмірах, стають більш щільними, хворобливими, набувають ціанотічнобагровий колір, в центрі деяких є пустули. Розташовуються переважно на бічній поверхні щік, шиї, спині та грудях. Перебіг тривалий, після одужання залишаються довго не зникаючі застійні плями синюшного колір і нерідко рубці.

Майже всі клінічні форми вугрів поєднуються в різних комбінаціях, але можуть існувати і окремо.

Лікування вугрової висипки має бути комплексним. Хворих необхідно піддавати ретельному клінічному обстеженню.

Лікування проводять поетапно. При виражених запальних явищах призначають антибіотики широкого спектру дії: тераміцин, тетрациклін, олететрин, вітаміни А і Е. Курс лікування 1,5-2 місяці. Ефективніше дію роблять ін'єкції цих вітамінів у вигляді препарату Аєвіт.

Також застосовують аутогемотерапию, ультрафіолетове опромінення, ін'єкції алое.

При всіх формах вугрової висипки рекомендують очищену сірку. Призначають її всередину і з метою надання послабляющего дії по 0,5 г за прийом.

У комплексній терапії велика увага приділяється режиму харчування. Хворим рекомендують обмежити в раціоні тваринні жири (свинину, баранину), копченості, легкозасвоювані вуглеводи (мед, варення), а також екстрактивні речовини. Їжа повинна бути багата клітковиною, вітамінами, молочнокислими продуктами.

Велике значення в комплексному лікуванні хворих має і зовнішня терапія. При виражених запальних явищах рекомендують протирати шкіру знежирюючими та дезінфікуючими спиртовими розчинами з антибіотиками, сірої ", резорцином (2%), саліцилової кислотою (2-5%), камфора (5-10%).

Одночасно застосовують лікування мазями - синтомициновой емульсією (5-10%), геліоміціновую маззю (2-3%). З фізіотерапевтичних методів призначають електрофорез з різними лікарськими речовинами: антифагин, сульфатом цинку, ихтиолом. У міру зменшення гострих запальних явищ, доцільно провести елсктрокоагуляцію пустульозні елементів. При відсутності запальних явищ хворим призначають активну місцеве лікування в умовах косметичного кабінету: чистка обличчя; розсмоктують маски, лікувальний масаж і масаж зі снігом вугільної кислоти. При пігментації і атрофічних рубцях показані відлущування шкіри, дермабразія.

Фолікулярний дискератоз, хвороба Дарині. У частини хворих фолікулярний кератоз носить сімейний характер. Хворіють чоловіки і жінки, частіше молоді. Перебіг хронічне, з тимчасовими ремісіями.

На шкірі з'являються щільні гіперкератотіческіе конусоподібні вузлики величиною від шпилькової головки до сочевиці, вкриті сірувато-бурого або жовтувато-коричневою скоринкою, під якою можна виявити воронкоподібній форми поглиблення (розширене отвір гирла фолікула). Локалізація вузликів різноманітна: на волосистій частині голови, обличчі, особливо в області скронь і носогубних складок, вушних раковин, на шиї, а також участ ках шкіри з посиленим потовиділенням (у пахвовій, стегнової-мошоночной областях); уражається шкіра живота, крижової області, тилу кисті і стоп, а іноді долонь і підошов, слизова оболонка рота. На багатьох ділянках шкіри, особливо з посиленим потовиділенням, зустрічаються і нефоллікулярние вузлики; останні можуть зливатися в бляшки, виникають папілломатозние розростання у вигляді вегетації. На волосистій частині голови процес протікає подібно сухій себореї. На тилу кистей і стоп з'являються щільно сидять множинні вузлики, нагадую щие плоскі бородавки, іноді вони можуть мати вигляд омозолелостей з центральним вдавливанием. У процес іноді залучаються і нігті, які стають матовими, покритими поздовжніми борознами.

Для лікування необхідний тривалий прийом всередину великих доз вітаміну А, полівітамінів. Окремі елементи піддаються кріотерапії рідким азотом, електрокоагуляції. При вегетуючих розростаннях рекомендують хірургічне лікування. Хороші результати дає дермабразія. Застосовують отшелушивающие мазі, рентгенотерапію - промені Букки. Необхідно дотримання особистої гігієни в цілях профілактики вторинної інфекції.

Хлоазма відноситься до придбаних обмеженим Меланоз. Пігментні плями, що розташовуються головним чином на шкірі обличчя (лоб, щоки), неправильних обрисів, з різкими межами. Хлоазма часто виникає в період вагітності і зникає з початком перших післяпологових менструацій, але може залишатися й багато років. Хлоазми можуть спостерігатися у жінок, що страждають запальними процесами статевих органів, а також у дівчат в період статевого дозрівання.

Обмежена пігментація чола з'являється на обличчі в області чола у вигляді лінії шириною близько 1 см. Хворого з такою пігментацією необхідно негайно направити до невропатолога, так як вона часто спостерігається у осіб із захворюванням центральної нервової системи.

Хлоазма печінкова виникає при хронічному, часто рецидивуючому захворюванні печінки. Пігментні плями розташовуються в основному на бічній поверхні щік з переходом на шию. Плями з вираженою сіточкою телеангіектазій не мають різких обрисів.

Пігментний околоротовой дерматоз Брока. Захворювання проявляється симетричної пігментацією в окружності рота, підборіддя і в носогубних складках. Спостерігається майже виключно у жінок. Плями мають жовтувато-коричневий колір (кава з молоком) і нерізкі кордону. Причиною плям можуть бути порушення оваріальної функції і шлунково-кишкового тракту.

Вторинні пігментації спостерігаються в результаті регресу ряду шкірних захворювань: червоного плоского лишаю, екземи, піодермії, нейродерміту, опіків, а також вторинного сифілісу на місці папулезних висипань.

Лікування гіпсрпігментацій залежить від причини, що викликала надлишкове відкладення пігменту в шкірі. При токсичних Меланодермія необхідною умовою для лікування є припинення подальшого контакту з продуктами нафти і вугілля. Всередину призначають великі дози аскорбінової кислоти, полівітаміни, метіонін, парааминобензойную кислоту. Проводять оксигенотерапію (8-12 сеансів).

З зовнішніх се дств пр та лікуванні хлоазм застосовують мазі і лосьйони з вмістом саліцилової кислоти, ртуті, пергідролю.

Якщо для відбілювання використовуються ртутні мазі, необхідно попередньо провести пробу (зазвичай на задній стороні шиї) на чутливість шкіри. Ртутні мазі повинні бути на вазелиновой основі, а не на кремовій, для того щоб отруйні ртутні солі не проникли глибоко в тканини, а лише викликали лущення шкіри, що веде до усунення плям. Ртутна мазь тримається на обличчі близько і не більше 2 годин, після чого ретельно видаляється. Курс лікування за допомогою ртутних кремів не повинен бути тривалішим 15-20 днів. До ртутним мазям зазвичай додаються вісмутові солі і саліцилова кислота.

В умовах косметологічних кабінетів для лікування хлоазм широко користуються відлущуванням шкіри. Методика відлущування полягає в щоденному змазуванні шкіри обличчя 20%-ним саліциловим спиртом протягом 5 днів. Метод допустимий тільки в умовах косметологічного установи.

Протипоказання до отшелушиванию шкіри: множинні телеангіектазій, гірсутизм, підвищена чутливість до ртутним препаратів, гнійничкові та інші шкірні захворювання, а також захворювання нирок, піорея, вагітність і лактація.

Не слід проводити відлущування в весеннелетній період, так як надлишкова інсоляція швидко призведе до рецидиву. У процесі лікування і після його закінчення рекомендують користуватися фотозахисні кремами, що містять хінін, фенілсаліцилат (салол), танін.

Фотозахисні креми застосовують тільки в денний час. Термін їх дії відносно невеликий - 2-3 години; дещо більше він у фотозахисні плівки, що містить танін. Фотозахисні креми наносять на шкіру перед виходом на вулицю, пріпудрівая

особа пудрою, до якої можна додати 3-10%-ного (1/2-1 чайна ложка) хініну гідрохлориду або фенілсаліцилату (салолу).

У домашніх умовах рекомендують молочнокислі, білково-лимонні, дріжджові маски з 3%-ним розчином перекису водню.

Додати коментар


Захисний код
Оновити