Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Види масажу

Масаж буває гигиено-косметичним (косметичним по крему) і лікувальним. Гігієно-косметичний масаж є засобом боротьби з передчасним старінням і в'яненням шкіри, особливо сухий і тонкою. Він робить і лікувальну дію на вже з'явилися зморшки та знижений тутор шкіри обличчя і шиї.При гігієнічному (косметичному) масажі змінюється швидкість окремих рухів і сила, з якою він виконується.

 

Якщо у масажованого ніжна і чутлива шкіра, то масаж проводиться легко і ніжно; при більш грубій шкірі легше переносяться всякого роду подразнення, тому можна масажувати шкіру енергійніше,і окремі прийоми можуть слідувати швидше один за іншим.

Лікувальний масаж застосовується при наявності розширених пор і посиленої жирової секреції для відділення секрету з сальних залоз, для розсмоктування запальних інфільтратів, при вроджених та набутих (глибоких) зморшках, подвійному підборідді і пр.Завдання лікувального масажу - усунути і виправити різноманітні косметичні недоліки шкіри. Тому в кожному окремому випадку масаж потрібно проводити у відповідності з тими змінами, які є на обличчі. При лікувальному масажі за основу береться схема гігієнічного масажу, і її доповнюють різними прийомами, що мають спеціальне призначення.Залежно від стану шкіри обличчя визначається і момент початку масажу. Зазвичай до 30-річного віку еластичність шкіри знижується. Тому щоб уникнути появи передчасних зморшок на шкірі масаж в цьому віці вже необхідний і корисний.

Найкраще масаж виробляти за призначенням фахівців і спеціально навченою особою,яке добре знає анатомію особи, володіє технікою масажу і дотримується строго гігієнічні правила.

Перед масажем необхідно оглянути і оцінити стан шкіри обличчя - нормальна, суха, жирна, з наявністю підшкірних інфільтратів. Слід також розслабити м'язи обличчя. З цією метою потрібно напівзаплющив очі, напіввідкритий рот,злегка опустити нижню щелепу. При такому положенні зуби не стикаються, мова перебуває в спокої, і можливо вільне дихання ротом і носом.

Потім готують до масажу шкіру обличчя. При втиранні навіть через неушкоджену шкіру можуть проникнути бактерії. Тому перед масажем необхідно ретельно очистити шкіру, видалити з неї пудру, пил і шкірні виділення, а також грим з губ. Особа витирають ватним тампоном, змоченим спирто-водним розчином, лосьйоном, спиртом, одеколоном,або миють шкіру обличчя водою з милом або з мильним кремом. Якщо у масажованого суха шкіра, цілком достатньо очистити її тампоном, змоченим олією або кремом.

Шкіра обличчя протирається знизу вгору. Спочатку протирають підборіддя, потім окружність рота і навколо носа, крила носа. Потім протирають щоки, віскі і, нарешті, лоб.

Після того,як все обличчя протертому маслом або кремом, повторно протирають обличчя насухо тампоном або шматочком марлі. Дія масажу можна підсилити, поєднуючи його з тепловою процедурою. Зігріта шкіра активніше реагує на масаж, вміст сальних залоз розм'якшується і легше і швидше виводиться назовні.Тепло розслаблює також м'яз і цим сприяє більшої ефективності масажу.

Для зігрівання шкіри рекомендується перед сеансом масажу зробити парову ванну. Замість парової ванни можна застосувати гарячий вологий компрес. Для цього найкраще користуватися стерильним волохатим рушником або фланеллю шириною 45-50 см і довжиною не менше 75-80 см.Змочивши рушник в гарячій воді або краще в підходящому відварі з лікарських трав, накладають його так, щоб середина перебувала на підборідді і два бічних відрізка щільно прилягали до щік і скронь, залишаючи вільними тільки отвори для носа і рота. Компрес накладають на дві-три хвилини.Вологе тепло надзвичайно корисно для шкіри: воно сприяє набухання клітин надкожіци і якнайшвидшого відторгненню відмираючих лусочок.

Проте підготовка шкіри до масажу на цьому не закінчується. Шкіру треба зробити слизькою, щоб вона не тягнулася за массирующей рукою; треба полегшити можливість захоплювати шкіру в складки і утримувати їх.Для цього після теплових процедур шкіру змащують яким-небудь жиром. До складу масажних кремів входять важко розкладаються жири, консервуючі речовини і віддушка для запаху. Вживається для масажу крем повинен бути м'яким, ніжним, легко розпливатися на шкірі і не псуватися від часу. Масажний крем не повинен дратувати шкіру і бруднити білизну;хороший масажний крем після закінчення масажу легко знімається.

Змазування шкіри жирним кремом необхідно лише для окремих прийомів масажу. При доторканні і розтиранні, коли потрібно легке ковзання руки і пальців, бажано змазування шкіри кремом. Навпаки, розминка, биття і вібрацію слід виконувати на сухій шкірі.Якщо шкіра обличчя схильна до подразнення, то не слід при масажі застосовувати крем. Під час масування крем змішується з шкірними виділеннями, відпадають роговими лусочками і що знаходяться на шкірі мікроорганізмами. Вся ця суміш являє собою сірувато-бруднувату масу; вона може забиватися в пори і викликати роздратування шкіри.У цих випадках краще вдаватися до менш дратівливим препаратам: пудрі, дитячої присипці і особливо тальку. Однак і вони володіють недоліками. Присипки, особливо пудра, змішуються з шкірними виділеннями і утворюють клейстер, який може закупорити пори. Тільки чистий тальк добре вбирає жир і піт, не подразнює шкіру, робить її гладкою.Тальк легко змивається після масажу. Однак і тальк може забиватися в гирла сальних і потових залоз, перешкоджаючи нормальному відділенню поту і шкірного сала.

Кращі масажні засоби, що очищають шкіру, не дратуючи її, - спирт і ефір. Вони володіють великими перевагами: не закривають пор шкіри,не перешкоджають нормальній діяльності шкірних залоз і добре дезінфікують шкіру. Спирт і ефір можна рекомендувати при жирній шкірі з розширеними порами. У цих випадках шкіру обличчя протирають спочатку ватним тампоном, змоченим спиртом, а потім іншим ватним тампоном, змоченим ефіром. При обробці шкіри ефіром її не слід усередині розтирати,так як це може викликати роздратування. Обробляти шкіру треба легкими надавлюють рухами.

Перевага такого способу обробки наступне: шкіра добре очищається, пори відкриті, з них легко видаляються виділення. Водночас підготовлена ​​таким чином для масажу шкіра стає гладкою, і рука по ній добре ковзає,шкіра легко захоплюється в складки і не тягнеться за массирующей рукою. Обробка шкіри ефіром і спиртом придатна для всіх прийомів масажу.

Можна для кращого ковзання рук долонну поверхню кистей змастити масажним кремом або рослинним маслом.При змащення шкіри обличчя живильним кремом його розподіляють рівномірно по обличчю шляхом легкого погладжування шкіри по масажних лініях:

від середини лоба - до скронь;

від крил носа - до скронь;

від кутів рота - до середини вушних раковин;

від середини підборіддя - до мочок вушних раковин.

Масажні рухи повинні бути ритмічними, не розтягувати шкіру,повторюватися не менше п'яти разів.

Масаж триває 12-15 хвилин, при цьому один ку рс вкл ючает 15-20 масажів. Щотижня проводиться 1-2 процедури, а протягом року не більше 1-3 курсів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити