Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Компреси

Надають сприятливу дію на шкіру. Їх легко застосовувати в домашніх умовах. Для компресів можна використовувати звичайну воду, розчини лікарських препаратів (з борною кислотою, гідрокарбонатом натрію, перманганатом калію), відвари лікарських рослин (квіток ромашки, липового цвіту, трави кропу).Гарячі компреси накладають перед чищенням особи, масажем і живильною маскою для розсмоктування інфільтратів.

 

Протипоказання для компресів: гнійничкові ураження шкіри, екзема, рожеві утри, розширені капіляри шкіри, гіпертонія.

Компреси з настою липового цвіту сприяють потовиділенню,з відвару квіток ромашки і трави кропу - діють пом'якшувально на запалені ділянки шкіри. Для приготування відвару беруть одну столову ложку суміші трав, заливають 2 склянками води, кип'ятять протягом 5-10 хвилин, проціджують. Марлю, складену в декілька шарів, змочують в гарячому відварі (40-42 ° С) і кладуть на обличчя, залишаючи ніс і рот відкритими,на 30-40 хвилин.

 

Холодні компреси використовують при в'ялою і в'янучої шкірі (до води обов'язково додають кухонну сіль). Протизапальний ефект роблять компреси з додаванням розчину тетраборату натрію або 1-2% розчину резорцину, перманганату калію.

Дуже корисно закінчувати масаж обличчя холодними компресами.При в'ялою шкірі рекомендується чергувати гарячі компреси з холодними (останній компрес холодний).

Цю процедуру роблять і по-іншому. На обличчя кладуть гарячий компрес - змочений в окропі махровий рушник - і тримають його 1-2 хвилини, потім знову вмочують у гарячу воду і кладуть на обличчя. Процедуру повторюють 3-4 рази.Потім всю поверхню шкіри обличчя швидко протирають шматком льоду.

Після процедури особа насухо витирають рушником. Роблять її два-три рази на тиждень.

Ця процедура володіє прекрасним дією. Гаряча вода викликає тимчасове розширення судин і усть залоз, а холодна вода звужує їх - відбувається своєрідна гімнастика,в результаті якої поступово звужуються пори, поліпшується кровообіг, підвищується тонус м'язів шкіри.

Забороняється застосовувати цю процедуру при гіпертонії, загальному склерозі, різко вираженому вегетативному неврозі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити