Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Звичайні вугри

Угри-камедони - це пробочки, величиною від макового до просяного зерна, що закупорюють протоки сальних залоз. Колір вугрів - бурий, іноді чорний. Пофарбованим буває тільки зовнішній кінець пробки, який покривається брудом, висихає і твердне. Після видалення вугра залишається розширене отвір протоки. Улюблене місце вугрів - лоб, щоки, ніс, Підборіддя, груди і спина. Угри найчастіше спостерігаються при жирній шкірі.

 

Закупорка - результат посиленого рогообразования, яке веде до виникнення рогових пробок. Вони перешкоджають виділенню сала; воно затримується в протоках, розширюючи їх. Видавлені пробка складається з шкірного сала і рогових клітин.Освіта вугрів пов'язане з порушенням діяльності центральної нервової системи, залоз внутрішньої секреції (наприклад, яєчників, щитовидної залози), шлунково-кишкового тракту.

Угри вперше з'являються в період статевого дозрівання. Нерідко вони зустрічаються вже у дітей 10-12 років на лобі і на носі.Догляд за шкірою при вуграх зводиться головним чином до видалення пробок і попередження їх появи.

Найкраще це досягається вмиванням борно-тимоловим або карболовим милом. Особа намилюють і розтирають губкою - спочатку легко, потім поступово посилюючи, до утворення рясної піни. Піну слід залишити на обличчі на 1-2 хвилин,після чого змити спочатку гарячою, а потім холодною водою. Намилювання слід повторити, якщо вугрів багато.

Після таких щоденних процедур вугрі легше розрихлюються і видаляються під час вмивання. Якщо немає можливості звернутися за допомогою в косметичний кабінет, то після ретельного туалету рук чистку обличчя можна зробити і вдома.Перед чищенням роблять парову ванну. Потім шкіру протирають 3%-м розчином перекису водню. Великі пальці обгортають стерильними шматочками бинта, змоченими в перекису водню, і приступають до витискування камедонів. Для цього пальцями натискають біля основи Камедони так, щоб він вийшов повністю.Видавлений вугор схожий на білого черв'ячка з чорною голівкою. Після чищення обличчя протирають 2%-м саліциловим спиртом і роблять маску з календули або набору трав.

Якщо камедони дуже ущільнені і парової ванни для їх розм'якшення недостатньо, то перед чищенням роблять парафінову маску.

Є й інший спосіб видалення вугрів - сольова процедура. Спочатку роблять гарячу масляну маску, потім умочують ватний тампон в гаряче масло і дрібно растолченную сіль або буру і круговими рухами протирають ділянки обличчя,на яких розташовані камедони. Після цього вмиваються теплою водою і знову видавлюють залишилися вугри за вищевказаною методу. Цей спосіб застосовується частіше для сухої шкіри.

Якщо шкіра болісно реагує на процедури, пов'язані з чищенням, після них роблять заспокійливі, в'яжучі маски:

Біла глина - 100 г;

Тальк - 3 г;

Галун - 3 м.Всі компоненти розмішуються в 3%-му розчині перекису водню до густоти сметани. Через 15 хвилин маску знімають сухою ватою.

Цей склад можна замінити більш простим, на основі зубного порошку.

Камедони з'являються переважно на жирній шкірі. У таких випадках за обличчям потрібен особливо ретельний догляд. Основна його мета - знежирення шкіри,дезинфікування її, тобто видалення разлагающегося жиру, який сприяє виникненню запальних процесів.

Чистку особи, про яку говорилося вище, часто робити не рекомендується. Знежирювати шкіру потрібно вмиваючись гарячою водою з мильним кремом. Після цього обличчя слід сполоснути холодною водою, підкисленою лимонним соком,оцтом (одна столова ложка на один літр води) або червоним виноградним вином.

Шкіру, уражену вуграми, потрібно не тільки знежирювати, як говорилося вище, але і дезінфікувати, тобто вживати заходів, спрямовані проти мікробів, що викликають нагноєння. Дезінфікують шкіру спиртовими розчинами - протирають обличчя після вмивання і ще двічі в день 2% -м розчином нашатирного спирту, 2%-м розчином саліцилового спирту або камфорним спиртом, або настоянкою календули.

Будинки не складно приготувати розчини наступного складу:

Одеколон (або спирт) - 60 г;

6%-й розчин борної кислоти - 48 г;

Гліцерин - 2 м.

Одеколон - 30 г;

Календула - дві столові ложки;

Вода - 40 г;

Гліцерин - 1 м.Значний ефект дають також масаж обличчя і висушують маски. Через день рекомендується застосовувати дріжджові або айвові маски.

Крім місцевого лікування, необхідно стежити за загальним станом організму. Слід утримуватися від рясного пиття, свіжого хліба, гострої, важко перетравлюються їжі, яєць, жирних сортів м'яса (особливо баранини, свинини,сала), а також борошняних страв. Рекомендується вживати в їжу нежирне м'ясо, кисломолочні продукти, овочі, вітаміни А і групи В, морква, дріжджі і чорний хліб.

Крім правильного догляду за шкірою і харчового режиму, при вуграх необхідно широке використання повітря, сонця і води.

Білі вугри - просянки - щільні на дотик, білувато-матові вузлики - часто досягають величини просяного зерна. Великі вугри звичайно сідати поодиноко, дрібні, завбільшки з макове зернятко, розташовуються групами на вилицях, в кутках очей, на верхніх століттях, іноді біля основи носа.

Утворюються білі вугри через затримку шкірного сала глибоко в часточці сальної залози; при цьому сальна заліза розтягується і, Не маючи виходу, сало в ній твердне і утворює твердий білий опуклий вузлик, який просвічує через верхній шар надкожіци.

Білі вугри не болючі, але є косметичним дефектом. Видаляти їх рекомендується в косметичних кабінетах.

Одиничні білі вугри видаляють видавлюванням після розтину голкою.

При великій кількості білих вугрів,особливо якщо вони невеликих розмірів, краще вдатися до отшелушиванию шкіри.

Додати коментар


Захисний код
Оновити