Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Вугрі

Якщо камедони не чіпати, вони можуть довго залишатися без змін. Але поступово сальні пробочки все ж збільшуються, а осідають на них пил і мікроби можуть викликати запалення камедонів, тобто так звану вугровий висип. Причинами, що сприяють появі вугрової висипки, можуть бути розлади нервової системи,залоз внутрішньої секреції або шлунково-кишкового тракту, глисти, захворювання статевих органів, недокрів'я, недолік в їжі тих вітамінів, які допомагають регулювати обмін речовин, а також надмірне вживання жирних м'ясних страв, прянощів і спиртних напоїв. З'являється висип і при забрудненні шкіри мастильними речовинами.У деяких появу вугрів пов'язане з прийомом всередину лікарських речовин, наприклад, брому та йоду.

 

Розрізняють поверхневі і глибокі запальні вугри. Перші захоплюють тільки вивідний протока сальної залози, другі - вражають всю сальну залозу.Картина розвитку вугрової висипки така: запалені камедони набувають вигляду невеликих безболісних, але іноді сильно сверблячих горбків. Поступово грудочку шкірного сала, що знаходиться всередині вугра, починає розкладатися. У підстави вугра з'являється червонуватий ободок. Поступово вугор збільшується, піднімається у вигляді вузлика над рівнем шкіри,стає яскравішим. Цей вид вугрової висипки - вузликовий. Якщо вузлики не лікувати, то вони загнаіваются, стають щільними і різко болючими.

На вершинах вузликів утворюються гнійники, виникає так звана пустулезная висип. Коли гній з пустул виділиться, з'являються гнійні кірочки, які підсихають і відпадають,а вугрові вузлики поступово розсмоктуються і залишають після себе невеликі цятки червонуватого кольору.

Якщо запальний процес пошириться на всю сальну залозу, то горбкові вугри можуть перетворитися у флегмонозні, залишають дрібні рубчики.

Нерідко у молодих людей, головним чином у юнаків, виникає важка форма вугрової висипки, яка глибоко і широко вражає не тільки шкіру обличчя, але і спину, шию, плечі. У таких випадках горбкові вугри нерідко зливаються між собою і утворюють щільні підшкірні запальні вогнища - конглобати. Запальні процеси в них протікають тривало,дають глибокі рубці на шкірі, спотворюють її. Вугрі погано піддається лікуванню, вимагає наполегливості й акуратності. Кожен, у кого з'явилася вугрі, повинен негайно звернутися до лікарів для встановлення та лікування основних захворювань, що стали причиною виникнення тих чи інших форм вугрової висипки.При неправильному обміні речовин їжа повинна бути багата вітамінами А, В, С; слід обмежити вживання жирів і регулювати діяльність кишечника. Важливо проводити зміцнювальний лікування: вітаміни В і С при жирній шкірі; залізом, фосфором, вітаміном А - при сухій шкірі.Для поліпшення обміну речовин корисно приймати очищену сірку на кінчику ножа (або 0,5 г) тричі на день.

Загальнозміцнюючий лікування повинно поєднуватися з фізіотерапевтичними процедурами, сонячними, повітряними і морськими ваннами, а також регулярним купанням.

Слід врахувати,що при цьому захворюванні шкіри застосування зовнішні коштів не може дати позитивного ефекту, якщо процедури будуть припинені передчасно, після деякого тимчасово настав поліпшення. Зовнішнє лікування спрямоване на те, щоб розсмоктати інфільтрати, підсушити пустули, отшелушить пігментні плями.

Якщо на обличчі немає гнійників,то при ущільнених, погано розсмоктуються бугоркових вуграх вдаються до парафінотерапії. Маску накладають на 30-40 хвилин, потім протирають шкіру календулою і припудрюють сухий пудрою, змішаної з порошком стрептоциду або синтоміцину.

На хворобливі, повільно розсмоктуються вузли рекомендується накладати гарячі компреси з відвару трав.На обличчя накладають або змочену у відварі серветку, або самі трави, розпарені і закладені в полотняні мішечки. Гарну дію роблять також дріжджові маски і опромінення особи ультрафіолетовими променями. Курс променевого лікування встановлюється лікарем. Ці процедури можна замінити впливом на обличчя ранкових променів сонця.При гнойничковой формі вугрової висипки, коли небезпека поширення інфекції велика і вдаватися до чищення особи ризиковано, з успіхом проводиться лікування бодягою. Перш ніж накласти маску, обличчя слід протерти дезінфікуючими рідинами, а після маски - календулою, і припудрити тальком або крохмалем.Залежно від стану шкіри процедуру повторюють через 1-2 дні. Курс лікування - 6-12 масок.

Гарну дію при лікуванні пустулезной вугрової висипки надають компреси з 5% синтомицина в емульсії. Режим догляду за обличчям такої: вранці треба вимити обличчя мильним кремом, витерти його насухо, шкіру протерти розчином календули або лосьйоном.Після протирань припудрити обличчя пудрою, змішаної зі стрептоцидом.

Увечері вимити обличчя гарячою водою з мильним кремом, протерти шкіру одним з наступних настоїв:

• Горілка - 200 р. Сік лимонний - 25 р.

• Горілка - 200 м. Огірковий сік - 26 р. Після протирання шкіру слід змастити кремом.

Догляд за шкірою, ураженої флегмонозні вуграми і конглобатамі,в домашніх умовах зводиться до підтримки максимальної чистоти та виконання приписів лікаря. При вперто не проходить вугрової висипки поряд із зовнішнім лікуванням потрібно проводити і внутрішнє. Призначають його лікарі-дерматологи.

Додати коментар


Захисний код
Оновити