Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Чому буває жирна шкіра на обличчі й на тілі суха?

Тому що кількість сальних залоз зменшується від голови до ніг. Ось чому шкіра на руках і ногах може стати сухою і шорсткою навіть у віці 20 років. Для того, щоб допомогти шкірі залишатися гладкою і пружною, приймайте теплі душ або ванну, а не гарячі; використовуйте м'яке мило, зробіть відлущування.

Чому від народження у людей буває шкіра різного кольору?Колір визначається кількістю меланіну - коричневого пігменту, який виробляють спеціальні клітини в епідермісі у верхньому шарі шкіри. Чим темніше колір шкіри, тим більше у Вас меланіну. І саме кількість меланіну змушує шкіри різного кольору вести себе по-різному.

Як, наприклад, в реакції на сонці - чим темніше колір шкіри, тим більше у неї природного захисту від сонця, тому що меланін діє подібно фільтру, поглинаючи ультрафіолетові промені до того, як вони проникають в більш глибокі шари шкіри.

 

Чи означає це, що темній шкірі не потрібен захист від сонця? Ні, тому, що темна шкіра - поняття відносне. Шкіра відрізняється по відтінкам не тільки між етнічними групами, але і всередині цих груп. (Тільки серед чорношкірого населення існує 35 різних відтінків шкіри; 18 відтінків у кавказців; у іспанської та азійських етнічних груп колір шкіри буває від дуже світлого до темного). І хоча підвищений вміст меланіну забезпечує шкірі велику захист від шкідливого сонячного проміння та деяких видів раку шкіри, все ж це не означає абсолютного захисту. Крім того, лікарські препарати від підвищеного тиску - яке дуже часто буває у представників негроїдної раси - можуть сприяти збільшенню чутливості шкіри. У темної шкіри існує тенденція до утворення темних плям, відомих як гіперпігментація, в якості реакції на будь-яке пошкодження або запалення, включаючи сонячний опік. Тобто ми хочемо сказати, що ніяка шкіра не повністю захищена від шкідливого впливу сонячних променів, і темній шкірі необхідна така ж щоденна захист від сонця, як і будь-який інший.

Додати коментар


Захисний код
Оновити