Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Шампунь для волосся: що входить до складу

Полиці всіх супермаркетів під зав'язку заповнені різними шампунями для волосся. Але як дізнатися, до якого типу волосся підходить той чи інший? З чого складаються шампуні, з яких хімічних компонентів, що в їх складі може завдати шкоди волоссю?

Поговоримо про те, які компоненти входять до складу шампуню. Розкриємо всі секрети, які криються сьогодні під етикетками популярних шампунів.Важливо знати про те порядку, в якому зазначаються інгредієнти на шампуні. Їх найчастіше перераховують у порядку убування: першим завжди вказують те речовина, яка міститься в найбільшій кількості, а останнім - те, яке у найменшому.

Що входить до складу шампунів?

1. Найчастіше першою на етикетці вказують воду (water, aqua), так як вона є базовим компонентом, на якому виконують змішування всіх інших складових. Водою зайнято близько вісімдесяти відсотків складу шампуні.

2. Поверхнево-активні речовини (ПАР) в шампунях представлені амоній лаурил сульфатом (Ammonium Lauryl Sulfate), амоній лаурет сульфатом (Ammonium Laureth Sulfate) і натрій лаурил сульфатом (Sodium Lauryl Sulfate). Завдяки цим миючих засобів і відбувається очищення волосся від забруднень.

3. Щоб утворювалася мильна пінка, в шампунь для волосся додають кокамід DEA, MEA, або TEA (Cocamide DEA, MEA, or TEA) / кокамідопропіл бетаїн (Cocamidopropyl Betaine). Ці миючі речовини відносяться до детергентів середнього піноутворення. Також завдяки їм відбувається зволоження і згущення формули шампуню, завдяки чому його розподіл відбувається набагато легше.

4. Цитрат натрію або натрієва сіль лимонної кислоти (Sodium Citrate) є як би буферним агентом для підтримки необхідного рівня рН в процесі миття волосся. Завдяки цитрату натрію відбувається видалення бруду та жиру, вирівнювання кутикул волосся, і волосся стає гладким і блискучим.

5. Воски представлені гліколем дістеарат (Glycol Distearate) і стеарат (Stearate). Їх додають, щоб поліпшити зовнішній вигляд і консистенцію маси шампуню. Завдяки їх додаванню маса шампуню володіє перловим блиском, а сам шампунь легко випливає з тари.


6. Для ущільнення шампуню і кондиціонування волосся в нього додають пом'якшувальні компоненти, які представлені полікватерніум (Polyquaternium) і кватерніумом (Quaternium).

7. Щоб волосся ставали товщі, зменшилося їх статичне напруження, а кучері блищали, використовують силіконові масла. Вони служать для покриття і згладжування кутикул волосся. Найчастіше силіконові масла представлені диметикон (Dimethicone) і циклометикон (Cyclomethicone). До того ж, волосся набагато легше розчісується. При наявності у вас грубих, кучерявого або пошкодженого волосся, при виборі шампуню варто переконатися, що в його складі є ці кондиціонуючі компоненти.

8. Пантенол (Panthenol) - це одна з форм вітаміну В. Ця речовина є старанним зволожувачем, завдяки якому волосся привертає і утримують вологу. Діє зовні і зсередини волосся. Здатне проникати в кутикули волосся і збільшувати їх, а також покривати волосся зверху, завдяки чому вони блищать.

9. Гідратований спирт може бути представлений спирт цетиловий (Cetyl), олеіловим (Oleyl) або стеариловий (Stearyl). Він має здатність прикріплення до зовнішніх сторонах волоса і може діяти в якості мастильного матеріалу. В результаті волосся легко розчісується і менше пошкоджуються.

10. Горіхове масло або масло ши є природними натуральними зволожувачами, здатними обволікати волосся і залишати при цьому вологу всередині кутикул.

11. Завдяки аскорбінової (Ascorbic Acid) і лимонної (Citric Acid) кислотам, які отримані з вітаміну С, відбувається згладжування кутикул і додавання блиску.

12. Щоб фарбоване волосся довше зберігали свій колір, багато шампуні збагачуються сонцезахисними компонентами: октілсаліцілатом (Octyl Salicylate) або PABA, які служать для захисту шкіри і волосся від дії ультрафіолетових променів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити