Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як правильно відучити дитину від грудей

Для розвитку фізичних і розумових здібностей дітей дуже важливі перші роки його життя. Вже давно відомо, що в цей період найкращим для дитини вважається природне вигодовування. Діти, яких живляться материнським молоком, надалі мають більш тісний зв'язок з матір'ю, крім того, вони набагато рідше хворіють, більш доброзичливі і відкриті для контактів.Є безліч думок щодо того, наскільки довго слід годувати і як правильно відучити дитину від грудей. Деякі гінекологи та дитячі лікарі схильні вважати, що чим довше дитина отримує материнське молоко, тим краще для його здоров'я, адже материнське молоко практично не має аналогів за своєю цінністю для малюка. Інші ж лікарі вважають, що грудне вигодовування обов'язково до 6 місячного віку, а далі - по особистому розсуду матері. Також поширена думка, що годувати дитину грудьми більше 2 років варто лише в тому випадку, якщо це дівчинка. Хлопчиків не рекомендується годувати так довго, інакше вони важко виростають з дитячого віку.

Так чи інакше, настане той момент, коли потрібно відучувати дитини від грудей, це час визначає сама мама, орієнтуючись на ті чи інші зовнішні обставини. Але, на жаль, не всі діти просто і природно відвикають від грудей. У багатьох дітей цей процес проходить досить важко, зі стресами і іншими неприємними наслідками. Мама ж, у такому разі, переживає ще більше, ніж її малюк. Нижче наведені корисні поради про те, як правильніше відучити малюка від грудей.

Краще, якщо малюк прикладається до грудей приблизно 3 рази на день. Це дозволить поступово і безболісно відучити його від цього. Якщо малюк вимагає груди всього кілька разів за день, а вночі спить спокійно, то практично можна стверджувати, що він готовий до того, щоб «розлучитися» з вашими грудьми. Важливий момент - до цього повинен бути готовий не тільки малюк, а й мама.

Мамі належить потерпіти не найприємніші відчуття, коли у зв'язку з відлученням дитини від грудей, стабільний процес лактації вимагатиме періодичного зціджування молока, а іноді і більш неприємні ситуації - наприклад, може розвинутися мастит. Перетягувати груди - не зовсім правильне рішення в даному випадку, оскільки цим можна порушити кровообіг у молочних залозах, а протоки молочних залоз закупоряться. Це тільки посилить і без того неприємні відчуття мами. Також можливий набряк запаленої молочної залози, а це вже загрожує серйознішими наслідками. Щоб уникнути подібних, не надто приємних відчуттів, краще почати правильно відучувати дитини від грудей в процесі інволюції, краще в даному випадку проконсультуватися у свого лікуючого лікаря-гінеколога. Лікар може дати рекомендації або прописати препарати, які допоможуть уникнути неприємних відчуттів у цей складний для вас і для малюка період.

Не варто починати відучувати дитини від грудей, якщо малюк захворів або тільки-тільки почав одужувати. Не варто починати цей процес також, якщо вас очікують значні зміни в житті - переїзд на нове місце проживання, мама збирається повернутися до трудової діяльності і т.п. не рекомендується починати відучувати дитини від грудей в літній період, тому що великий ризик отримати будь-яку шлунково-кишкову інфекцію.

Щоб відучити дитину від грудей, потрібно акуратно замінювати цей процес іншими - це може бути гра, інша їжа. Так, поступово ви навчите дитину обходитися без грудей. Запропонуйте йому прикластися до грудей пізніше, а поки займіть його чим-небудь - погортайте разом книгу, подивіться улюблений мультик, відволікаючи його видом у вікно, потанцюйте (обмеження може намалювати тільки ваша фантазія). Завжди будьте зайняті для дитини, хоча б візуально, і тоді він перестане бачити у вас «легку здобич» для себе. Намагайтеся надягати такі речі, щоб дитині було важко дістатися до вашої грудей. Поступово малюк буде проявляти все менше бажання прикладатися до грудей, та й ви зможете відпочивати, перебуваючи в присутності малюка.

Не укладайте дитини спати особисто. Тимчасово «доручіть» цю обов'язок татові, бабусі або іншим членам сім'ї. Спробуйте замінити грудне вигодовування іншими способами - нехай це буде зціджене молоко, але з пляшечки або молочна суміш. Для початку чергуйте молоко з пляшечки з грудьми, при цьому поступово зменшуючи частку грудей і збільшуючи час годування з пляшечки. Якщо дитина відносно дорослий, то якщо ви хочете відучити дитину від грудей, можна йому пояснити, що мама втомилася. Вона вже спить і тому потрібно і йому заснути. Намагайтеся відлучатися від ліжечка малюка, побудьте в іншій кімнаті, а маляті скажіть, що вам потрібно зайнятися роботою (мамі потрібно помити посуд і т.п.), поки з ним поруч тато чи бабуся. З кожним разом збільшуйте час вашої відсутності, і одного разу ви побачите, зайшовши до кімнати, як ваш малюк вже засинає або солодко спить.

Якщо малюк прокидається ночами, то не підходьте до нього ви. Нехай це зробить тато і обов'язково будьте наполегливі в цьому! Так, ви пожертвуєте кількома ночами свого спокою, але незабаром навчіть дитину зовсім обходитися без грудей. А якщо малюк з ранку відразу ж просить посмоктати груди, обійміть його і поясніть, що «циця поки не прокинулася».

Намагайтеся знаходитися в чи не поля зору дитини, нехай він звикає бути без вас. Можна залишати його у друзів на годинку або інший, залишати у бабусі з ночівлею. Звичка вимагати мамині груди сама відпаде, як тільки він почне бути більш самостійним. Тоді у вас вийде правильно відучити дитину від грудей. Але якщо дитина все ж нагадає про груди, то придумайте вагомий довід. Наприклад, у мами молоко вже не смачне, як раніше, давай поїмо .... (кефір, кашку, йогурт і т.п.).

Не варто намазувати груди чимось не дуже приємним на смак, щоб відучувати дитини від грудей. Адже дитина сприймає груди мами як абсолютний гарант його спокою і надійності. Це не найкращий спосіб щоб правильно відучити дитину від грудей і не потрібно прислухатися до таких думок.

Деякі рекомендують починати імітувати груди, приклавши під кофту пляшечку з зцідженим молоком. Також можна прикласти на груди хутряну тканину і пояснити малюкові, що він вже великий, а молоко тепер буде пити кішечка. Такі способи часто мають ефективність.

У процесі отучения від грудного вигодовування частіше обіймайте своєї дитини, пестіть і говоріть з ним у цей період, який складний не тільки для вас, але і для нього. Бувають випадки, що якщо ви хочете відучити дитину від грудей, малюк починає шукати заміну «втраченому» - він може смоктати свої пальці, частина вашого одягу, часто діти стають більш примхливими. Не варто шкодувати малюка і давати груди. Пожертвуйте свій час і свої принципи на благо малюкові. Правильно відучити дитину від грудей - серйозний процес, що вимагає терпіння від вас. Але результат його стане справжньою нагородою і для вас, і для дитини.

Додати коментар


Захисний код
Оновити