Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як потрібно виховувати дітей, щоб вони виросли хорошими людьми

Сім'я та виховання, яке отримав дитина в цій сім'ї, є фундаментом становлення особистості та формування людських поглядів і поведінки, що надалі визначає долю людини. Різні життєві ситуації, труднощі, звичайно, теж вносять свій внесок у виховання, вчать справлятися з ними. Але як вести себе правильно, як уникати труднощі, знаходити правильні рішення. Це завдання виховання. Так як же виховати хорошу людину?Звідки беруться звички

Звички можуть бути дуже різними, але всі вони так чи інакше пов'язані з тим, що робить дитина щодня або бачить оточуючих. Багато звички і хороші і погані копіюються з батьків і залишаються на все життя. Так що якщо ви помітили що - небудь у своєї дитини, наприклад, класти руки на стіл, не дивуйтеся, дивуючись, звідки це в нього. І перш ніж лаяти дитину, виправте звичку в собі.

Але звички бувають і позитивні. Щоб їх прищепити дитині, просто потрібно привчати його до порядку і обов'язків. Якщо ви щодня завжди будете мити руки перед їжею, то через деякий час помітите, що це стало звичним у вашої дитини, без нагадування. Придбайте кошик для іграшок і після гри обов'язково складайте всі туди. Нехай це теж стане доброю звичкою. Мити посуд після їжі або стаканчик після малювання все це почне робити ваш малюк сам. І це дуже добре мати такі звички. Їх має бути якомога більше, щоб на погані не залишалося місця.

Що ж радять педагоги

Не треба виховувати дитину, диктуючи, і нав'язуючи йому свою волю. Виключіть наказовий тон. Його часте застосування, загрожує тим, що ви самі станете диктатором для дитини, а це, як відомо до добра не приведе. Дитині краще дати можливість шукати себе, може бути у творчості, може в спорті, а може в читанні книг. Головне не змушувати його це робити. Потрібно помічати і хвалити за ініціативу. Але свобода вибору не повинна перерости вседозовленность.

Особистий приклад

Кого бачить ваша дитина найчастіше? Звичайно ж, вас - батьків. Про це не варто забувати ні на хвилину. Дитина все бачить і зауважує, робить висновки. Батьки це поки єдині в його житті авторитети, на поведінку яких він орієнтується. Не вимагайте від нього зібраності і педантичності, якщо це не підкріплено особистим прикладом. Папа, приходячи додому кидає брюки на крісло, це обов'язково почне робити і син. І пояснити в цьому випадку дитині, що це не правильно дуже важко. Краще відразу не робити помилок, щоб їх потім не виправляти. Ваша ввічливе ставлення до людей, спокійний тон у розмові, уважність до оточуючих - все це помітить ваша дитина і буде вважати нормою поведінки і навпаки. Це, напевно, найголовніша порада у вихованні - будьте прикладом для своєї дитини.

Безкорисливі вчинки

Вчинки, які приносять добро людям, повинні бути безкорисливими. Завданням батьків донести до дитини, що від гарних і правильних справ людина отримує моральне самозадоволення. Треба пояснити дітям, що хороші справи безкорисливі і не варто потім, ними оперувати. Батьки повинні заохочувати хороші вчинки, частіше хвалити. Побачивши, як мама посміхається і радіє вчинкам дитини, йому захочеться це робити більше. Ще можна сказати, що в житті все циклічно і хороше і погане повертається.

Терпіння - батьківський девіз

Бути батьком - це велика відповідальність і поблажок тут бути не може. У батька повинен бути нескінченний запас терпіння, фантазії і винахідливості. Навчити дитину, а головне привчити до норм поведінки - це завдання не з легких. І треба бути готовим, що дитина буде з небажанням, а спочатку навіть з істериками чистити зуби і прибирати іграшки. Треба буде пояснювати, навіщо це потрібно, десь просити, десь нагадувати. Обов'язки скоро ваші прохання будуть виконуватися і без цього, але головне в процесі не зірватися. Не домагатися оцю-хвилинного виконання поставленого завдання, психувати і не в якому разі підвищувати голос. Терпіння і ще раз терпіння. Дитина повинна сама привчитися стежити за своїм зовнішнім виглядом і гігієною, а це вже буде перемога над лінню, значить і ваша перемога.

Намагаємося зберегти і закріпити досягнуте.

На якомусь етапі батьки заспокоюються і так би мовити «відпускають віжки» і раптом дитина починає протестувати. Відмовляється робити, те, що вже давним-давно увійшло у звичку і його обов'язки. Це, звичайно ж, дивує і лякає батьків. Зазвичай це трапляється з підлітками. Становлення особистості в цьому віці це муки, як для батька, так і для самого підлітка. Намагаючись, самоствердитися, відкинувши всі правила і норми, він намагається заявити про себе. Це дуже важкий період, але боятися цього не варто. Потрібно терпляче таки наполягати і доводити свою правоту, і не пустити все на самоплив. Жорстокість тут не допоможе, виключіть її у вихованні ваших дітей. Жорстоке поводження лише розлютить і переконає підлітка в його правоті, а це загрожує великими проблемами. Твердо, але спокійно стійте на своєму.

Дитина повинна сама!

Батьки іноді самі того не розуміючи роблять величезну помилку у вихованні. Намагаючись захистити від труднощів, або, не маючи терпіння дочекатися поки дитина зробить сам, батьки починають все робити за нього. Подивившись поверхнево, здається, що вони просто не хочуть ускладнювати життя ні собі не дитині, допомагаючи йому. Насправді ж самі батьки провокують егоїстичне ставлення до життя. У дитині розвивається лінь, не бажання вирішення проблеми власними силами. Дитина повинна сама добитися результату, тільки тоді він буде цінувати зроблене. Не треба мити за дитиною тарілку або виконувати його домашнє завдання. Нехай це займе його час, і не важливо, скільки. Дайте дитині розкритися, проявити свої здібності. Адже якщо нічого не робити це не можливо. Опіка не повинна стати надмірною.

Вихований у правильному руслі людина йде по життю з легкістю. Це шанована, зібраний організований, акуратний чоловік. Людям подобається спілкуватися з такими людьми, адже на них можна повністю покластися. Якщо дитина виріс хорошою людиною, це в першу чергу заслуга батьків. Нагородою за їх працю, терпіння і спокій буде гордість за свою дитину, яка буде ставити собі цілі і досягати їх, не перетворюючи життя батьків на кошмар нескінченними примхами і капризами. Хорошій людині все по плечу. І в роботі і в особистому житті його чекає успіх.

Висновки психологів

У дитячому вихованні треба враховувати, що будь-яка дитина має сензітівний період розвитку. Період особливої сприйнятливості. Під час нього він під впливом внутрішніх імпульсів дитина вчиться з легкістю чомусь новому. Як, наприклад, період мовного розвитку дитини від 3 до п'яти років. Ці періоди мають чіткі межі. Психологи виділяють початок, бурхливу стадію, розвиток і завершення таких періодів. Тривають вони дуже короткий час і батькам необхідно про них знати.

Якщо дитина йде на противагу громадській думці, то цьому сприяє не тільки етапи становлення особистості, але і безлад, який виражається в нерозумінні рідних людей, часті зміни. Бути може, у дитини загубилися внутрішні орієнтири. І це можливо заклик дорослих до розумію. Заява про те, що його потреби збільшилися.

Часті хвороби дитини, загальний нервовий стан, страх - це ознаки боротьби дитячого організму з внутрішнім безладом. Не потрібно вичікувати час сподіваючись, що все само якось пройде. Краще допомагати дитині впорається з цим. Звернутися до фахівців-психологам. Потрібно пам'ятати, що дитині завжди потрібна батьківська підтримка і розуміння, що він не самотній. Допомагати адаптуватися в процесі звикання до нового.

Гарний прийом докази правоти ваших слів це дозволити дитині не дотримуватися правил. Наприклад, у вихідні, дозвольте дитині робити все як він хоче. Він напевно не буде застеляти пастель, чистити зуби, або снідати. Він попросить подивитися мультики. Надайте йому цю можливість і як це не дивно, дитина буде відчувати дискомфорт від того що в кімнаті не прибрано і голод не дає насолоджуватися мультфільму. Дитина почне сам наводити порядок і зробить все як завжди.

Виховання людини це величезний внесок у його майбутнє і величезна праця, пов'язаний з ризиком. Лікар, який рятує людям життя, не має права на помилку, так і тут. Тільки від сім'ї і батьків залежить, яким виросте їх дитина і наскільки він буде хорошою людиною, правильно визначаючи цінності в житті. Будьте уважніше, терплячіший в цій нелегкій справі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити