Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Низька самооцінка та невпевненість у собі

Багатьох проблем вдалося б уникнути, якби ми не враховували думки мами сусідок, друзів і рідних. А причиною цьому є знижена самооцінка, елементарна непевність у собі. Якщо ви вважаєте, що ваша думка - саме правильно, то оточуючим вас людям не залишається нічого іншого, як піти займатися власними справами. Але якщо оцінка вчинків заснована на думці інших людей, а не виходить зсередини, то і життя ваше, по суті, проживають вони.Життя людини сама по собі унікальна. Ніхто інший просто не має навіть морального права влазити в неї, вчити робити правильно, командувати. Адже якщо порадник вказує «правильну» систему координат, то повинен взяти на себе відповідальність за результат. Результат того чи іншого вчинку, результат виховання. Варто уявити собі таку житейську ситуацію. Наприклад, мама приїхала погостювати у своєї дочки, а заодно і подбати про онука, поки молоді батьки відправляться в кіно або театр. Ось тут і настає складний момент. Якщо молодій мамі властива знижена самооцінка, а також невпевненість у собі, то вона слова «впоперек» не скаже, погодившись з методом виховання бабусі. Але з іншого боку, про який контроль йде мова, якщо за вас виконують вашу роботу. Ось тут сам собою і напрошується питання: яким чином можуть поєднуватися між собою невпевненість в собі, занижена самооцінка та проживання свого власного життя? Адже ми живемо, в першу чергу, для себе, і ніхто не зможе провести за нас наше життя.

На чиєму ж думці потрібно грунтуватися? Адже одна людина може сказати: «Вона далеко не красуня». Другий: «Та вона просто потвора». А третій: «Дівка-то нічого, в самому соку». Отже, спробуємо з'ясувати, на чому ж все-таки грунтується думка про себе, а також з чого складається самооцінка. Насправді, здорова (нормальна) самооцінка - це корисна в багатьох сферах життя штука. А складається вона з:

-Думки оточуючих з певного питання;

-Того, як ви самі надходили в різних ситуаціях;

-Знання близьких людей про вас;

-Того, що вмієте, знаєте, робите.

Впевненість у собі - це життєві факти, реальні дані, на які можна спиратися. Намагайтеся, як можна частіше виступати перед великими аудиторіями. Ви самі помітите, як з кожним разом будете ставати все більш впевненим у собі. Але деколи ми схильні оцінювати і сприймати події нашого життя невірно. Поняття норми в цьому випадку досить умовно. Причому, це стосується будь-якої області, навіть фізики. Що означає поняття «нормальні умови»? Як вчинити правильно в тій чи іншій життєвій ситуації - розлучаючись або залишаючи дитину? Але якщо ви потрапили зовсім в інші умови, то, як вирішити дану проблему?

Якщо нормою вважати, що справи робляться, а всі незнайомі вчинки виходять якось самі собою, то жити стане набагато складніше. Адже, судячи з такою логікою, то, що у нас не виходить або виходить не відразу, це «погане» дію. Але це в корені невірно. Тільки в школі від нас вимагалося виконання домашнього завдання, нас лаяли за кожну допущену помилку. У дорослому житті доводиться переучуватися. Помилка, насправді, це цінний досвід, який пропускати було б зовсім нерозумно. А значить, потрібно хвалити самого себе за помилки, витягуючи мудрість.

Невпевненість у собі - це не що інше, як боязнь помилитися. Наприклад, дівчина боїться підійти до хлопця, почати від хвилювання заїкатися і червоніти. Адже він просто подумає, що вона - дура якась. Ну і відмінно. Дурці можна все. Вона-то вже має право на помилку. Але якщо дівчина розумна, то вона обов'язково отримає багато корисного з даної помилки. І це вплине на її самооцінку виключно позитивним чином. До того ж, завжди знайдеться той, хто сильніший. Якщо ви будете займатися лише позитивним мисленням, знаходячи впевненість в собі і підвищуючи свою самооцінку, то можете і не помітити, як перейдете важливу рису, коли впевненість переходить у гординю. А завищена самооцінка попусту заважає витягати з різних життєвих ситуацій уроки. Якщо ж самооцінка у вас низька, то не варто зневірятися. Адже у вас є величезний потенціал для подальшого самовдосконалення.

Додати коментар


Захисний код
Оновити