Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Яким видом спорту можна займатися дитині?

Яким видом спорту можна займатися дитині?? - Питання, яке постає перед кожним батьком, коли малюку приблизно виповнюється 3-4 роки. У більшості випадків мами і тата не хочуть з раннього віку виростити олімпійського чемпіона, вони просто хочуть захопити дитину. До цього віку в дітях накопичується невгамовна енергія, яка штовхає їх на пустощі, бігання та стрибання протягом цілого дня. У малюка є потреба викиду енергії, і він постійно знаходиться в хаотичному русі.Спортивна секція допоможе мамі і дитині вирішити ряд важливих завдань:

1. Направити «безглузду» енергію дитини в корисне русло.

2. Внести елемент дисципліни в його життя.

3. Зміцнити здоров'я і допомогти організму правильно розвиватися.

4. Підвищити свою самооцінку.

Вибір секції в більшості випадків залишається за батьками, тому вони повинні адекватно упітивать психологічний і фізичний стан дитини. У ранньому віці у дітей практично завжди відсутній свою думку, їм притаманний стадний інстинкт - якщо Вася пішов на гімнастику, то і я хочу туди ж. Ну що ж, хай буде для початку так. В крайньому випадку батьки ризикують втратити кілька місяців тренувань, поки малюк не зрозуміє, що це йому нецікаво. При виборі секції для більш старшої дитини бажано враховувати її бажання, так як наявність бажання - це одне з ключових понять при досягненні успіхів не тільки в спорті, але і в праці, навчанні, житті взагалі.

Дитину можна віддавати в спортивну секцію у віці 3-3,5 року. Бажано, щоб це було восени або навесні. У цьому віці більшість дітей досить легко звикають до нової обстановки, вони сприймають заняття спортом, як захоплюючу гру.

Коли рішення дозріло, залишилося визначитися зі спортивним напрямком, знайти відповідну секцію і гарненько до неї придивитися. Тут вже стадний інстинкт з'являється у батьків. Вони, в першу чергу, цікавляться секціями, куди ходять діти їхніх родичів і знайомих. Думка їхніх батьків про тренера-викладача, умовах занять і т.д. в більшості своїй об'єктивно, що дає грунт для самостійного прийняття рішення.

Важко дати універсальний рецепт, яким видом спорту можна займатися дитині. Тут грають роль декілька факторів:

1. Здоров'я дитини.

2. Поведінку і переваги малюка в житті.

3. Близькість і якість спортивній секції.

4. Статева ознака (досить умовно).

Стан здоров'я малюка - найголовніший критерій при виборі секції. Абсолютно здоровому малюку без різниці чим займатися, у дітей же з певними проблемами з'являються обмеження. У цьому випадку обов'язково порадьтеся з лікарем, який спостерігає вашу дитину. Хороший спеціаліст з часом і сам запропонує батькам певний вид спорту. При цьому основний упор буде зроблений на те, що саме цей вид спорту допоможе позбавитися від хвороби або істотно полегшить її перебіг.

При виборі секції, якщо у дитини немає вже свого чітко сформованого бажання, зверніть увагу на його поведінку в побуті і на вулиці. Стиль поведінки підкаже вам напрямок руху. Агресивного і активного дитини краще віддати в секції з підвищеними фізичними навантаженнями, можливо навіть в секцію єдиноборств, якщо він любить битися (нехай він краще б'ється на змаганнях і в рингу, ніж на вулиці). Або ж до єдиноборств можна залучити ледаря, який любить повалятися на дивані. Агресивних дітей також можна віддати на водні види спорту (як відомо, вода сприяє зняттю негативної енергії). Дітей, які тягнутися до прекрасного, люблять приймати увагу оточуючих, спробуйте віддати на танці. Дітей, які насилу знаходять спільну мову зі своїми однолітками, краще віддати на командні види спорту (футбол, хокей і т.д.). Необхідність пошуку взаєморозуміння на спортивному майданчику змусить і в житті дитини бути більш комунікабельним.

Близькість і якість спортивній секції, мабуть, основоположний момент у виборі батьків. На жаль, думка дитини не завжди збігається з можливістю батьків. Якщо хороший спортивний зал знаходиться в 3-5 хвилинах ходьби від вашого будинку, то це карт-бланш. З часом ви навіть можете дозволяти дитині самій ходити на тренування. Далекий спортивний зал за умови відсутності часу і персонального автотранспорту - проблема. Навіть якщо дитина захопиться секцією, цілком може виявитися, що у мами і тата просто не вистачає часу, щоб супроводжувати дитину.

До якості спортивного залу потрібно відносити і тренерсько-викладацький склад. Хороший учитель - це завжди виграш для мами і для дитини. Він не тільки допоможе малюкові у спорті, але й стане для нього хорошим старшим товаришем. Запитайте у дитини після перших занять, чи подобатися йому його тренер? Якщо ні, то відвідайте самі пару занять і зробіть відповідні висновки. При наявності поганого тренера варто задуматися про його зміну або зміну спортивного залу.

Статева ознака - дуже умовний розподіл. Зазвичай дівчаткам не можна робити деякі види розтяжок і силових вправ на область тазу і паху. Також певною проблемою стане менструальний цикл при заняттях водними видами спорту. Але це все вирішувані проблеми. Для хлопчиків в цьому плані обмежень практично не існує.

Яким видом спорту можна займатися дитині? ми визначилися. Поговоримо трохи про інтенсивність занять і спортивній формі. Якщо мова не йде про серйозні спортивні досягнення, то для загальнооздоровчого і початкового спортивного рівня досить 2-3 тренувань на тиждень. Частіше не потрібно, так як організму все одно необхідно відновлюватися, та й маляті потрібно робити психологічні паузи, щоб секція швидко не набридла.

Спортивна форма дитини, крім спеціальної, повинна бути пошита з натуральних матеріалів. Використання синтетики і тому подібних матеріалів в сукупності з підвищеним потовиділенням на заняттях здатне привести до виникнення шкірних алергічних реакцій. Форма повинна бути зручна і легка (знову ж таки, крім спеціальної, наприклад спорядження воротаря в хокеї).

Всіляко підтримуйте позитивний настрій дитини. Намагайтеся відвідувати з ним змагання, розповідайте йому про свої успіхи або про великих спортсменів сьогодення і минулого. Постарайтеся донести до дитини, що навички, отримані в спортивному залі, знадобляться йому в житті.

Спортивних успіхів і здоров'я вашому малюку!

Додати коментар


Захисний код
Оновити