Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як безпечно знизити вагу дитини?

Як безпечно знизити вагу дитини?? - Це питання хвилює величезна кількість батьків, у яких діти страждають ожирінням. Проблема ця існує не тільки у нас, але і по всьому світу. Страждають від неї, перш за все, діти у фізичному і моральному плані, однак і батькам доводиться несолодко, дивлячись, як мучиться їх чадо.Проблему дитячого ожиріння ні в якому разі не можна запускати. Психологія, звичайно, допоможе вам привчити дитину до думки, що він повний, і дати гідну відповідь насмішникам. А ось як бути зі здоров'ям? За незаперечним даними медичних досліджень, у дітей із зайвою вагою з віком розвиваються такі хвороби, як підвищений артеріальний тиск, діабет, високий холестерин, остеоартрит та ін, що вимагає безпечно, швидко і якісно знизити вагу дитини. Повним молодим людям складніше знайти собі пару, що в юнацькому віці може закінчитися купою комплексів і навіть психологічними розладами. Ще більшу стурбованість викликає інформація про те, що кількість таких дітей з року в рік тільки збільшується.

В першу чергу, необхідно зрозуміти причину ожиріння. Сучасна наука виділяє два типи ожиріння: первинний і вторинний. Первинне ожиріння базується в основному на малорухливості дитини і постійному переїданні, коли ще можна безпечно знизити вагу дитини. Маленькі діти та їх батьки часто зловживають легкозасвоюваними вуглеводами, які з надлишком містяться в цукрі, кондитерських виробах, свіжих хлібо-булочних виробах, а також картоплі. Негативний вплив на організм має також надлишок тваринних жирів, що містяться у великій кількості у вершковому маслі, масляних кремах, жирних супах і жирному м'ясі. Плюсом до цього є неправильний режим харчування, що потрібно терміново змінити, щоб знизити вагу дитини. Завдяки тому, що дитина більшу частину їжі з'їдає в другій половині дня, у нього неправильно розвивається процес відкладення жирів в організмі.

Ожиріння - хвороба, яка передається у спадок. Ймовірність ожиріння у дитини при надмірній вазі у одного з батьків становить 40%. Наявність ожиріння в обох батьків підвищує цю ймовірність до 80%.

Вторинне ожиріння у дітей спостерігається тільки в 5% випадків. Причиною його стає ураження нервової системи і залоз внутрішньої секреції.

Зазвичай ожиріння, позбутися якого реально природним шляхом (і для цього потрібно знизити безпечно вага дитини) проявляється у дитини вже у віці до одного року. Причиною такого результату стає перекармліваніе немовляти протягом трьох місяців. Якщо вага дитини протягом кожного місяця збільшується на 3 кг, то час бити на сполох - у дитини явні ознаки ожиріння. У малюка спостерігається ріст жирових клітин і їх кількість.

Ще одна важлива причина ожиріння криється в дисбалансі енергії, яка надходить в організм, і енергії, яка витрачається. Велика кількість споживаних калорій вимагає великої активності для дитини. Це може бути заняття активним спортом, регулярні заняття лікувальною гімнастикою і фізкультурою. Однак ці фактори самі по собі будуть неповним комплектом дій по боротьбі з ожирінням.

Здорове харчування - найважливіший фактор у боротьбі із зайвою вагою, що реально допоможе знизити вагу дитини безпечно. Ось тут то і виникає питання: як безпечно знизити вагу дитини? На відміну від дорослих, не варто практикувати голодування в дитячому віці. Трудність дитячої дієти від ожиріння полягає в тому, щоб знайти баланс між необхідністю зниження калорій і корисними речовинами, необхідними для нормального росту і розвитку дитини. Результати праці батьків і терпіння дітей обов'язково з'являться черга 1-2 роки, тому доведеться трохи зачекати.

Дієта від ожиріння повинна вирішувати два основні завдання:

1. Не допустити попадання в організм зайвих жирів.

2. Боротьба з жирами, надлишок яких вже є в організмі.

Перше завдання успішно вирішується за допомогою суттєвого зменшення кількості жирів у щоденному раціоні, що необхідно, щоб безпечно знизити вагу дитини. Це досягається шляхом відмови від жирних перших страв, жирного м'яса, обмеження споживання вершкового масла. Тваринні жири необхідно замінити легкозасвоюваними і практично нешкідливими жирами рослинного походження в необхідній кількості. До того ж необхідно різко скоротити або відмовитися (що в дитячому віці практично нереально) від продуктів, що містять вуглеводи: солодощів, свіжих хлібо-булочних, борошняних та кондитерських виробів, обмежити споживання локшини і картоплі. Прийоми їжі повинні бути чітко за розкладом. Не дозволяйте влаштовувати дітям перекушування фруктами і булочками, крім випадків, коли ця їжа є полуднем або другим сніданком. Якщо маляті невтерпеж, то замість булочки або тістечка запропонуйте йому свіжі овочі: салат зі свіжої моркви, капусту, редис або огірок.

Споживання їжі повинно проходити не поспішаючи. Вечеря повинна закінчитися не пізніше, ніж за дві години до сну. Перехід на дієту повинен бути плавним. Необхідно поговорити з дитиною і пояснити йому кінцеву мету всіх його обмежень. Якщо раціон дитини ряснів висококалорійними продуктами, то протягом двох тижнів необхідно знизити їх частку в раціоні до прийнятного рівня.

Щоб безпечно знизити вагу дитини, приділяйте більше увагу споживанню молочних продуктів зниженої жирності. Що міститься в молоко і молочних продуктах кальцій сприяє не тільки зростанню і правильному розвитку скелета дитини, але і допомагає спалити жирові відкладення. Відмінними продуктами в цьому відношенні є знежирений сир, кефір і молоко низької жирності, кисляк, ацидофілін. З м'яса ми рекомендуємо пісну яловичину. У щоденний раціон малюка також повинні входити вершкове масло в невеликій кількості, несолодкі фрукти і свіжі овочі (редиска, томат, гарбуз, огірки, капусту, тощо). Три-чотири рази на тиждень дитина повинна отримувати яйце, нежирний сир, варену або запечену рибу, невелику кількість високоякісної некопченим ковбаси.

Боротьба з тими жирами, які вже є в організмі, здійснюється за допомогою фізичних вправ, лікувальних антицелюлітних масажів, банних процедур, якщо немає протипоказань. Постарайтеся, щоб всі ці заходи були не в тягар дитині, тоді він буде сам прагнути до них, що допоможе швидко і якісно, а також безпечно знизити вагу дитини.

Успіхів вам у цій нелегкій справі, як боротьба із зайвою вагою у дитини.

Додати коментар


Захисний код
Оновити