Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Шкільні товариші - кращі вихователі, ніж батьки, бо вони безжалісні

Школа - це неминучість для кожного нормального дитини. Разом із знаннями, новими відчуттями і захопленнями з'являються і нові знайомі. Деякі так і залишаються просто однокласниками, деякі з часом перекочовують в стан ворогів, а деякі стають друзями.

Друг - це завжди добре. На нього можна покластися в скрутну хвилину, він завжди дасть пораду, вислухає і т.д. Все це правильно, якщо справа стосується дорослих. Друзі-діти - це трішечки інша пісня.Наше життя побудована так, що дитина робить своє перше серйозне занурення в наш багатогранний світ вже зі шкільної лави. Всі його принади і несправедливості сніговим комом накочуються на дитину у міру його дорослішання. Школа - це період, де батьки поступово починають відходити на другий план. У дитини з часом з'являються нові кумири і ідеали, об'єкти для наслідування, любові чи ненависті.

Батьки це люди, які люблять дитину і які хочуть, щоб у нього все було добре. Грунтуючись на цьому, вони вибудовують свої відносини з дитиною з далеким прицілом, направляючи дитини в певне русло, виставляючи йому певні правила поведінки, вибираючи відповідні концепції виховання. Батьки утовкмачують в голову дитини, що він повинен припинити гуляти і йти робити уроки, вранці чистити зуби і т.д. Більшість вимог малюк усвідомлює вже дорослим, виконуючи в дитинстві їх на автопілоті - «тому що так сказала мама».

Школа дає дитині велику самостійність, яка неминуче породжує формування у дитини власної думки і стилю поведінки в різних ситуаціях. Чим старше клас, тим це «Я» займає більше місця в свідомості дитини. До цього процесу активно підключаються шкільні друзі. Людина впевненіше почуває себе в колективі, тому сам прагнути в нього влитися. Колектив же в відповідь висуває певні вимоги до способу думки і дії.

У ранньому дитинстві дитина вважає, що батьки йому зобов'язані всім: іграшкою, одягом, походом в кінотеатр і т.д. У садку він вперше стикається з тим, що хтось йому нічого не винен, і йому необхідно все робити самому. У школі йому доводитися домагатися чийогось уваги, хоча вдома він має його автоматично, і таких прикладів можна навести скільки завгодно. У школі цей принцип розвивається ще більше, при цьому школа в деяких випадках вчить дитину життєвої жорстокості. Діти здатні на співчуття до тварин, але до подібних собі вони зазвичай категоричні і жорстокі. Вони не прагнуть згладити положення, вони ріжуть всю правду-матку в очі, іноді навіть не аналізуючи сказане. Ось чому дітям з обмеженими можливостями доводиться важко на перших порах під час спілкування з однолітками.

Школа дуже добре виконує соціальну функцію у вихованні дитини. З центру миру в домі малюк перетворюється на одного з багатьох рівних в школі. Йому усвідомлено необхідно вибирати лінію поведінки, щоб жити в шкільному колективі. Виконання певних завдань вимагає вибору стилю його поведінки: він може все робити сам, він змушувати це робити інших різними способами, він може сам робити свою роботу і роботу інших. Такий поділ - перша ластівка структури нашого соціуму, де є провідні, ведені і люди самі по собі.

Яку б групу не вибрав ваш малюк, він скоро зрозуміє, що краще за все робити справу і жити в колективі однодумців. Вовки в природі полюють зграєю, олені захищаються стадом і т.д. Результатом пошуку своєї групи стає знаходження хоча б 1-2 друзів, у суспільстві яких дитина почне коротати час. Хоча насправді причин дружби може бути декілька:

- Спільність думок, ідей і цілей;

- Спільність характерів;

- Бажання бачити більш сильну особистість в якості одного, ніж в якості ворога.

Шкільні друзі зазвичай не вибирають виразів, і чим доросліше стає дитина, тим міцніше вони стають. Банальне першокласне «у тебе штани порвані, ха-ха-ха» в старших класах перетворюється на жорстке «так ти лох!». І те, і інше вказує дитині на його недоліки, змушує його відчувати себе незручно, тимчасовим ізгоєм. Однак такі жорсткі уроки надовго залишаються у свідомості дитини, перешкоджаючи повторення помилки з його боку. Саме такі їдкі і прямі зауваження остаточно формують стиль поведінки і свідомість дитини. Деякі діти заплачуть і підуть. Якщо це буде продовжуватися постійно, то з такої дитини не виростить цілеспрямованого і самодостатнього члена суспільства. Інші діти знайдуть гідний словесний відповідь, не покажуть своєї образи за те, що відбувається. Треті виберуть варіант силового тиску на кривдника, кидаючись у бійку і намагаючись помститися за образу. Друга і третя позиція вчить малюка боротися різними способами з життєвими ситуаціями, в яких він починає програвати. Боротьба за увагу протилежної статі, боротьба на шкільному спортивному майданчику між класами, боротьба за право бути кращим учнем - все це перший досвід, який дуже стати в нагоді в житті.

Деякі вважають, що шкільні товариші - кращі вихователі, ніж батьки, бо вони безжалісні. Насправді це не зовсім так. Батьки повинні вибрати правильну лінію поведінки по відношенню до школяра. Вже пройшла пора тотального тиску, у дитини починає з'являтися своє усвідомлене уявлення про навколишній світ. Однак і повністю пускати на самоплив виховання дитини не можна. Необхідно знайти методи, які допоможуть батькам залишатися авторитетом для підлітка, не дуже втручаючись в його життя.

Ми вже говорили, що саме наявність нових об'єктів для наслідування значно ускладнює взаємовідносини підлітка і батьків. Різне соціальне становище дітей і моральні принципи в родині визначають у підростаючого покоління свої пріоритети. Дуже важливо, яку компанію однолітків вибере собі дитина, що буде там основною рушійною силою - бажання погуляти, покурити, випити алкоголь або ж гра в футбол, гурток моделювання і т.д. Батьки завжди повинні тримати руку на пульсі життя своєї дитини і своєчасно реагувати на найбільш негативні приклади його поведінки. У цьому випадку їх завдання вже зводиться не до виховної функції, а до контролюючої та приймаючої привінтивний заходів у разі потреби.

Шановні батьки, запам'ятайте, що голослівне звинувачення друзів дитини налаштує малюка виключно проти вас. Приклад негативної поведінки повинен бути наочний, піднесений ненав'язливо, бажано без довгої моралі. Також бажано наявність і прикладу позитивного поведінки іншої людини, щоб дитині було з чим порівнювати. Не намагайтеся ламати школяра, пам'ятайте, що перед вами вже набирає силу маленька особистість.

Додати коментар


Захисний код
Оновити