Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Розвиток мови дитини в домашніх умовах

Розвиток мови дитини в домашніх умовах - дуже животрепетна тема для молодих мам. Кожному з батьків хочеться швидше почути від малюка перший виразне слово або фразу. Багато починають турбуватися, коли дитина довго (до 1,5-2,0) років не говорить або вживає окремі прості слова. Деякі мами навпаки летять попереду паровоза і намагаються найняти логопеда для вдосконалення мови дитини. Ми постараємося розповісти вам про час початку занять, існуючих методиках і підводних каменях цього простого на вигляд процесу.Почнемо з того, що заняття з малюком необхідно починати з моменту народження. Хоча це спілкування важко назвати уроком, так як дитині просто необхідно говорити слова любові спокійним тоном і чіткою вимовою. З моменту, коли дитина почне звертати увагу і реагувати на події, йому можна постійно щось розповідати, показувати предмети і називати їх. При нормальному розвитку дитини малюк здатний розуміти ваші слова, починаючи з 6 місяців. Він записує на кору головного мозку все, що навколо нього відбувається, в тому числі і ваше спілкування. На цьому етапі розвитку він ще не може з вами спілкуватися словами, але це не впливає на важливість процесу спілкування. Йде формування так званого пасивного словникового запасу, так що батькам варто задуматися про вибір слів при спілкуванні один з одним. З цього моменту дитини необхідно вчити перепадів тембру голосу, інтонації. Це легко досягається при читанні казок і віршів.

З 8-9 місяців дитина починає повторювати прості звуки, які він найбільш часто чує. Зазвичай це звуки «ма», «па», «ба». Малюкові необхідно давати нескладні задачки по знаходженню іграшки або вибору батька. Питання з розряду «Де твоя мама?» Або «Знайди слоника» допомагають розвивати дрібну моторику рук малюка, провокують малюка на початок діалогу нехай і простими звуками. У цьому віці варто обов'язково багато розмовляти з дитиною простими фразами. При цьому дуже важливо, щоб дитина бачила ваше обличчя, постановку губ. Крім слуху, він на підсвідомому рівні почне копіювати вашу міміку, що сприятиме виробленню в подальшому правильної вимови.

Розвиток мови дитини в домашніх умовах дозволяє створити до року словниковий запас малюка в обсязі від 10 слів і вище. Він намагається повторювати нові звуки, які він чує, хоча і не вводить в свій постійний мовний зворот. На цій стадії у дітей уже міцно вкорінюється їх специфічний мову спілкування, яка починає формуватися з 6 місяців. Основу цієї мови складають звуки - зазвичай перші літери різних предметів. З першого погляду мова дитини може здатися абра-Кадабра, однак люди, які знаходяться в постійному контакті з малюком, його починають розуміти. Ось тому дитині простіше спілкуватися з мамою або бабусею, так як у них налагоджено взаєморозуміння.

У цьому віці необхідно практикувати спільне прочитання дитячих книжок з яскравими великими картинками. При цьому малюкові необхідно показувати героїв казок і називати їх. З часом при читанні казки дитина сама буде показувати вовка або лисичку і намагатися їх правильно назвати. Непряму допомогу в розвитку мови надасть розвивається сенсомоторике. Її необхідно розвивати, поступово вводячи в ігровий цикл дитини малювання, ліплення з пластиліну або глини і т.д. Особливо хороший в цьому плані пальчиковий театр, коли міні-ляльки розташовуються на пальчиках дитини, і він разом з мамою намагається їх озвучувати. Ця весела пізнавальна гра дасть дитині масу варіантів викиду своїх емоцій.

Якщо маляті подобатися малювати або ліпити, то обов'язково цікавтеся, що він зобразив. При спробі дитини пояснити сенс поробки або малюнка обов'язково допоможіть їй кількома словами. В ігровій формі дитина набагато ефективніше запам'ятовує назву речей, звірів і т.д. Ви можете вчити дитину, зображуючи елементарні геометричні фігури, а потім просити його повторити одну з них. Способів спілкування і навчання безліч.

У віці приблизно 2,5-3 роки дитина починає активно користуватися тим словниковим запасом, який у нього є, і додає в список нові слова. Будь іграшка стає об'єктом розвитку мови маляти. Можна попросити його показати не тільки кубик, але і назвати на ньому малюнки. Якщо дитина збереться грати в конструктор, питання про кінцеву мету гри дозволить дитині висловити на словах свої бажання. Ось в цьому віці малюк трансформує пасивний запас слів у активний. У цей момент дитині важливо наявність людини, якій би він все розповідав. У цьому плані підійдуть і однолітки, але бажана присутність когось із дорослих, щоб поправити трохи мова дитини і підказати йому, як правильно вимовляється те чи інше слово.

З цього періоду дитина стає активним папугою, так як повторює абсолютно все, що чує навколо себе. Виходячи з цього, мова батьків повинна бути максимально коректна і наближена до нормального літературного спілкування.

Додати коментар


Захисний код
Оновити