Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Стимуляція фізичного розвитку у малюка

Коли маля народжується, батьки раді кожному його звуку, руху, навіть плачу. Як же прекрасно, коли розвиток дитини відбувається на очах, він робить перші поповзом, кроки, з часом потягуватися, триматися за щось ручками, битися ніжками. Але розвиток можна і прискорити, виконуючи певні корисні для малюка вправи.

1. Ця вправа призначена для розвитку і зміцнення м'язів рук, спини, шиї. Для цього, дитину потрібно обов'язково покласти на живіт. Малюк повинен перекотитися на спинку. Таким чином, дитина, перекачуючи, зможе дістатися до мети. Обов'язково, при виконанні ним завдання, потрібно його хвалити і більше посміхатися. Дитина повинна сприймати те, що відбувається як гру.

2. Наступна вправа тренує його спину. Воно чітко показує, як потрібно сидіти дитині. Поки малюк бавиться улюбленою іграшкою, потрібно його просто або тримати руками, або ж викласти навколо нього подушки, щоб він не падав.

3. Ця вправа розвиває координацію і зорову пам'ять. Для цього необхідно розкласти навколо дитини дуже яскраві іграшки, брязкальця. Тут проявляється вже цікавість і міркування - що саме подобається, які саме йому сподобалися іграшки і чому.

4. Щоб спонукати дитину до спільної гри, необхідно його просто взяти на руки і витягати його ручки вгору і в сторони. Потім можна взяти його долоньки і поплескати ними одна об одну. Це робиться для того, щоб викликати у дитини інтерес пограти з матір'ю.

5. Дане вправу можуть робити не тільки дорослі, а й маленькі діти. Дитину потрібно укласти на підлогу (безумовно, необхідно під низ щось постелити), взяти його за ніжки і рухати ними так, как-будто малюк на велосипеді. Така вправа відмінно зміцнює м'язи ніг, спини.

6. Протягом усього дня малюк повинен мати час для його самостійної гри. Він може грати в ліжечку, або ж на підлозі, де обов'язково має бути постелено м'яке ковдру. Він може гратися просто в підгузниках, щоб вивчити своє тіло. Безумовно, малюк буде зацікавлено розглядати пальці, долоні, кисті. Не виключено, що він пальці потягне в рот.

Для того щоб малюк розвивався, пізнавав світ і себе, необхідно з ним грати кожен день. Він може, безумовно, намагатися згодом видавати певні звуки. Не виключено і емоційний розвиток, навіть розвиток самоствердження. А тим мамам, у яких дітки народилися недоношеними, не варто впадати у відчай - адже це нормально, що він не зовсім встигає за своїми однокашниками, так як йому знадобиться певний час на його повноцінний розвиток. До того ж, потрібно розуміти, що всі діти розвиваються по-різному. Однакових дітей немає, в тому числі і в розвитку, тому дуже нерозумно вважати дитини, який трохи відстає від своїх однолітків недорозвиненим або чимось хворим. Якщо все-таки виникають якісь сумніви і переживання, варто звернутися до педіатра - після невеликого обстеження він може провести консультацію з матір'ю і призначити всіх необхідних заходів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити