Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Токсикоманія у дітей

Під токсикоманією розуміють зловживання токсичними речовинами, що викликають звикання разом з соматичними порушеннями, що призводять до змін особистості. В останні кілька десятиліть вживання отруйних речовин стає все більш поширеним серед підлітків. І якщо спочатку в число токсикоманів потрапляли діти з так званих неблагополучних сімей, то зараз отрутами починають захоплюватися діти з благополучних і добре забезпечених сімей. Діти можуть вживати такі токсичні речовини:

1. Отруйні летючі речовини (клеї, вироби побутової хімії, а також горючі речовини, в тому числі бензин).
2. Ліки, здатні надавати притуплювала дію. Найпоширеніша група таких препаратів - це транквілізатори.
3. кофеінізм у дітей розвивається порівняно рідко. При цьому підліток може випивати до 10 чашок кави і навіть більше.
4. Вживання дуже міцно завареного чаю (так званий чифирь). У перший час людина відчуває «прилив сил», проте тривале вживання такого напою неодмінно призводить до виснаження і емоційної нестабільності.
5. Вживання так званого насвая і інших подібних сумішей.
Сьогодні дитяча і підліткова токсикоманія поширена майже в будь-якому місті. Більш схильні до цієї проблеми мешканці великих міст країни. Токсикоманія дуже небезпечна для організму, що росте і здатна викликати в ньому незворотні зміни. Іноді навіть одноразове вживання отрут викликає незворотні зміни в корі мозку.

Чому ж у дітей розвивається таке захворювання? Причин цього дуже багато. По-перше, такі діти мають гостру потребу в підтримці з боку дорослих. Якщо у дитини правильно організований робочий день, у нього багато обов'язків по школі і поза нею, а головне - його батьки контролюють соціальні контакти, то з вживанням токсичних речовин не буде проблем. Навпаки, якщо день підлітка не контролюється, а батьки не знають всіх його друзів, то висока ймовірність того, що він почне вживати токсичні речовини. Крім того, вплив «поганої компанії» дуже актуально для дітей і підлітків, так як воно сприяє формуванню помилкових моральних установок.

Вживання токсичних речовин дуже шкідливо для організму, що росте і швидко викликає залежність. Тільки уважне ставлення педагогів і батьків до цієї проблеми, і своєчасне звернення до наркологічного центру допоможе зберегти здоров'я підлітка.

Додати коментар


Захисний код
Оновити