Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Маленький мовчун: особливість розвитку або реальна проблема?

Дитячими спеціалістами встановлені приблизні терміни, коли діти освоюють мова, починаючи з перших звуків і белькотіння. І перш, ніж починати турбуватися з приводу «мовчання» дитини, потрібно тверезо оцінити ситуацію і спробувати розібратися, наскільки це дійсно серйозно. По-перше, кожен батько повинен усвідомити незаперечну істину: всі діти різні! І ні в якому разі, ні в якій ситуації не варто рівняти свого унікального дитини за іншими (таким же по-своєму унікальним) дітям!

По-друге, необхідно оцінити свій батьківський внесок в освоєння навику мови. Тут все просто! З перших днів життя малюка з ним потрібно постійно розмовляти! Хороша новина - можна і навіть потрібно співати! Малюки від природи меломани, і дитина буде тільки щасливий чути нові звуки, накладені на мотив (за голос і слух не турбуйтеся, крихітка поки не може оцінити ваш вокал, а мамин голос поза конкуренцією). І незабаром щасливі батьки зможуть похвалитися захоплюючою подією - першими агу-агу. Далі продовжуємо в тому ж дусі: розмовляємо, співаємо, читаємо книги, і нехай малюк поки не може довго концентрувати увагу на вашому читанні книг про колобка і ріпку, все ж десь на підкірці мозку обов'язково відкладеться інформація про нові звуках. Одне важливе зауваження: не потрібно перекручувати слова, ніяких ліпесінов (апельсинів), бо-бо (боляче) і ін. Необхідно називати речі своїми правильними іменами!

По-третє, потрібно оцінити психологічний стан дитини на даному етапі розвитку, тобто чи немає яких-небудь чинників, що перешкоджають розвитку мовлення. Наприклад, буває таке, що як тільки малюк починає ходити, його «мова» пропадає. Зараз все його сили йдуть на освоєння навику ходіння, і як тільки він його освоїть, бажання говорити знову з'явиться. Тому необхідно уважно стежити і відчувати свою дитину, щоб даремно не панікувати або вчасно усунути причину.

І все ж у віці двох-трьох років дитина вже має свій словниковий запас і активно ним користується. Якщо малюк продовжує наполегливо мовчати, слід звернутися за консультацією до логопеда. Можливо, буде потрібно отримати консультацію невролога та інших фахівців: фахівця з узі, лора, психолога, так як порушення мови може бути пов'язане з порушенням розвитку. Можливо, малюк погано чує або він соромиться (боїться) сторонніх людей і тому замкнутий в спілкуванні. Але не потрібно боятися цих процедур! Адже вчасно виявлене порушення дозволить швидше допомогти вашому малюку! На жаль, проблеми з освоєнням мовного досвіду зустрічаються все частіше і дуже важливо кожному з батьків бути пильним і уважним до свого чада!

Отже, більше розмовляйте зі своєю дитиною, вірте в нього і любите свого унікального малюка таким, яким він є, адже батьківська любов - кращий лікар і помічник!

Додати коментар


Захисний код
Оновити