Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Молодій мамі про грудне вигодовування

Близькі стосунки між мамою і дитиною формуються виходячи з багатьох факторів. Один з них - грудне вигодовування, корисне для фізичного і психічного здоров'я малюка. Наші рекомендації допоможуть вам правильно налагодити цей важливий процес.

15 порад для годуючої матусі

 1. Постарайтеся відразу після пологів прикласти немовля до грудей. Це запускає природний механізм лактації. Крім того, в першому молозиві сконцентровані всі необхідні речовини для крихти.
 2. Не поспішайте догодовувати новонародженого сумішами. Є ймовірність того, що малюк потім буде відмовлятися від маминих грудей, так як пити з соски легше.
 3. Міф про те, що треба мити груди з милом перед годуванням, давно пішов в минуле. По-перше, це може привести до тріщин на сосках. По-друге, для дитини вкрай важливо присутність рідного маминого запаху. Досить обмивати груди водою пару раз в день.
 4. Годуєте свого малюка на першу вимогу. Як тільки він заплакав, пробуйте спочатку дати йому їжу. Якщо малюк відмовляється, значить, його турбує щось інше.
 5. Скоротіть час користування пустушкою до мінімуму. Особливо якщо лактація ще не стабілізувалася. Цей процес безпосередньо залежить від того, як часто дитина прикладається до грудей.
 6. Допаювати водою немовля не треба. Йому вистачає рідини, що надходить з маминим молоком.
 7. Слідкуйте за тим, щоб малюк захоплював ротиком не тільки сам сосок, але і ареолу навколо нього.
 8. Не зціджувати додатково після годування. Тоді не будуть утворюватися надлишки, що захистить вас від лактостазу.
 9. Годуєте малюка по черзі з однієї, потім з іншого грудної залози, змінюючи їх не частіше, ніж через дві години. Дитина спочатку отримує переднє, більш легке, молоко. А потім добирається до заднього, поживного.
 10. Вводити в раціон крихітки дорослу їжу раніше 6 місяців доцільно тільки за рекомендацією педіатра. У звичайній ситуації до цього віку маминого молока досить для повноцінного розвитку.
 11. Не годуйте дитину в одній і тій же позі. Якщо пристроювати малюка з різних сторін протягом дня, він буде рівномірно висмоктувати рідина з усіх часток грудей. Це позбавить вас від застою молока.
 12. Нічні перерви в годуванні можуть негативно відбитися на лактації.
 13. Якщо мама застудилася, продовжувати вигодовування дозволено. Малюк отримує з молоком антитіла до інфекції, зміцнюючи імунітет.
 14. По можливості продовжите годування до двох-трьох років. Це значно зміцнить здоров'я крихти.
 15. У разі необхідності обов'язково звертайтеся за допомогою до фахівців по догляду за дитиною. Іноді один правильний рада, даний вчасно, зможе допомогти продовжити лактацію або вирішити проблему.

Додати коментар


Захисний код
Оновити