Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Психологічний розвиток дошкільника

Кожна доросла людина розуміє, наскільки важливо гармонійний розвиток дитини-дошкільника. Адже це саме той вік, коли малюк з самого народження поступово піднімається крихітними кроками на кожну сходинку свого розвитку. Від того, як буде протікати цей період, залежить майбутнє дитини, перш за все характер, особистісні особливості і ставлення до оточуючих.

Дошкільна дитинство - найкращий період, коли у дитини поступово формуються певні навички, виробляється власна позиція і розвиваються взаємовідносини з дорослими і однолітками.

Кожна дитина індивідуальна. Одні діти, пізнаючи світ, стають більш цікавими, активними і товариськими. Інші навпаки, не виявляють особливого інтересу до оточуючих, вони замкнуті, неговіркі і вважають за краще суспільство тільки своїх близьких родичів. Характерною рисою дошкільнят є підвищена чутливість і емоційність, вони дуже сприйнятливі до різних ситуацій. Це проявляється і в ігровій діяльності. Адже основним видом занять для дітей дошкільного віку є гра.

Іграшки для кожного малюка мають велику цінність. Граючи, дитина розвивається, пізнає світ, вчиться чомусь новому. Кожна гра має своє значення, тому психологи рекомендують купувати іграшки, враховуючи вік дитини.

Дуже важливе місце в розвитку дітей дошкільного віку займають батьки. Правильне виховання готує дитину до майбутнього життя, до навчання в школі, до взаємин з різними людьми. Важливе значення на формування особистості дитини мають відношення до сім'ї. У благополучних сім'ях діти поводяться належним чином, поважають старших, піклуються про молодших, добре грають з іншими дітьми, прагнуть до нових знань.

Дошкільнята з неблагополучних сімей можуть бути агресивними, недоброзичливими, не вміють дружити, серед них часто виростають забіяки і задираки. Вони можуть нагрубити старшим, не хотіти виконувати прохання дорослих, в колективі їх недолюблюють. Такі діти бувають некеровані, а з приходом в школу поповнюють ряди невстигаючих дітей.

Будь-який батько, маючи дітей, з раннього дитинства повинен виховувати в дитині хороші якості, пояснювати як потрібно себе вести в суспільстві, яка поведінка вважається неприйнятним. Крім того, виховуючи своїх дітей, кожна мама і тато повинні звертати увагу на те, як вони самі спілкуються між собою, обговорити спільні погляди і цінності, тому що діти - це «обличчя» батьків, і якщо між батьками немає згоди, дитини виховати правильно дуже важко. Тому потрібно починати з себе.

Психологічними особливостями дошкільнят є розвиток рухової сфери і всіх психічних процесів (пам'яті, мислення, мовлення, уяви). Маленька дитина спирається на отриманий раніше досвід, запам'ятовує, починає мислити по-своєму, розвиваючи процеси пам'яті і розумові функції. У дітей даного віку добре розвинена уява, малюки часто люблять фантазувати, уявляючи різні образи. Для передачі інформації, дошкільнята користуються промовою. З кожним роком вони освоюють нові прийоми, норми і правила поведінки, вчаться спілкуватися з іншими дітками та дорослими.

Рухова активність сприяє фізичному розвитку дітей і вираженню емоційних переживань. Граючи з однолітками, малюки вчаться бути ввічливими, добрими, чуйними. У цьому допомагають їм рольові ігри, в яких кожен карапуз, наслідуючи дорослим, озвучує свою роль в грі, що в подальшому буде відображатися в соціумі.

Вчені виділяють три основні складові, що впливають на результати розвитку дитини-дошкільника і становлення його особистості:

- спадковий фактор;
- довкілля:
- виховний процес.

Всім відомо, що спадковість - це те, що діти отримують від батьків на генетичному рівні: будова тіла, задатки, здібності, колір очей і так далі. Характерні особливості, які отримує дитина, і роблять його схожим на своїх батьків. Маленький чоловічок народжується як біологічна істота, і тільки пройшовши кілька етапів розвитку, він стає особистістю. Як будуть проходити ці процеси, багато в чому залежить від средового оточення і, звичайно ж, від педагогічної спрямованості дорослих на виховання дитини. Навколишнє середовище - це і природні умови, і соціально-державний лад, суспільні відносини і матеріальне становище. Основу характерологического становлення особистості складає виховання, тобто цілеспрямований вплив на поведінку дитини. Результати виховання залежать від різних умов.

Таким чином, дошкільний вік - це час інтенсивного формування і розвитку психіки на основі тих передумов, які визначилися в ранньому періоді.

Додати коментар


Захисний код
Оновити