Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як і чим лікувати нежить малюкам?

Чому дитина не може рости так, щоб у нього ні разу не було соплів? Як би не хотіли батьки, щоб з носа у дитини не текло, але хоч раз в осінньо - весняний період соплі обов'язково прив'яжуться. Як і за допомогою чого від них позбутися?

З нежиттю стикаються всі, лікують його по-різному, і в скарбничці кожної без винятку сім'ї є свої рецепти, як зробити так, щоб з носа не текло. Незважаючи на таку велику кількість домашніх рецептів, до педіатрів теж приходять з приводу нежиті.

Щоб соплі засихали в носі, приміщення має бути вологим. Крім того, рекомендується промивання носа фізіологічним розчином або Аквамаріс - також щоб уникнути утворення кірочок в носі.

Але для лікування нежиті існує група спеціальних крапель, які отримали назву судинозвужувальних. Причому ефект від їх застосування практично миттєвий - текти з носа припиняє відразу ж після закапування в ніс.

І коли є такі відмінні краплі, які до того ж дуже швидко допомагають, хіба повинна людина мучитися з цими неприємними виділеннями з носа?

Однак виявляється, що застосовувати ці краплі постійно небезпечно. Ці лікарські препарати мають деякі побічні ефекти, і крім того, до них виникає швидке звикання. В чому це виражається? У тому, що після припинення нежиті і використання, відповідно, вищевказаних препаратів, слизова носа починає набрякати. Соплів немає, але ніс не дихає - слизова настільки набрякла. І доводиться знову вдаватися до цих краплях. Це і називається залежністю від конкретного препарату - і користуватися більше кількох днів не рекомендується, а без нього ніс не дихає.

У чому основна підступність таких препаратів? Так в тому, що вони спочатку викликають спазми судин тільки в конкретному місці - в носі, куди їх і капали, але поступово, в міру продовження використання цих лікарських форм, аналогічні спазми судин починаються в інших органах. Саме через таких спазмів починають мучити головні болі, серцево - судинна система також стає їм схильна.

Тому батьки повинні чітко розуміти - ці краплі не можна використовувати постійно, тому їм необхідно розрізняти ті випадки, в яких без вживання цих препаратів ніяк не обійтися, а коли нежить пройде і без них.

Хоча цими краплями часто користуватися не можна, але все ж вони повинні бути в домашній аптечці кожної сім'ї. Чому? Та тому, що у дитини іноді може виникнути запалення середнього вуха через те, що пробка заткнула отвір між вушком і носовим ходом, і пробити цю пробку зможуть тільки судинозвужувальні краплі, які треба капнути в носик Але робиться така процедура тільки на ранній стадії розвитку отиту.

В яких випадках при нежиті без таких крапель не обійтися? Зрозуміло, якщо у малюка настільки не працює ніс, що дитина дихає тільки ротом - звичайно, капаємо ці краплі. Адже якщо при гострої респіраторної інфекції дитина всю ніч буде дихати тільки ротом, то слизова дихальних шляхів тут же у нього засохне - в цьому випадку неминучі ускладнення або в бронхах, або в легких.

Але можливе виникнення іншої течії вірусної інфекції - ніс з працею, але дихає, але також важко дихати і ротом. Верхні дихальні шляхи можуть бути забиті засохлої слизом, яка не дає дихати нормально, в верхніх дихальних шляхах чутні хрипи, може з'являтися задишка. У цьому випадку теж доводиться вдаватися до судинозвужувальних крапель, щоб полегшити дихання малюкові і трохи зняти навантаження з організму.

Коли неможливо в кімнаті, де знаходиться хворий малюк, зробити повітря вологим і прохолодним, а у дитини утруднене носове дихання (або взагалі відсутня) через сухих кірочок слизу в носі, то тоді також доводиться вдаватися до крапель.

Може виникнути ще одна ситуація, коли без цих крапель не обійтися - коли у дитини дуже висока температура, і закладений ніс. В цьому випадку при диханні ротом обов'язково пересохне слиз дихальних шляхів, і бронхіт (а то і пневмонія) неминучий.

Додати коментар


Захисний код
Оновити