Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Взяти дитину з дитячого будинку - щастя чи тягар?

Взяти дитину з дитячого будинку вирішиться далеко не кожен. Кожна дитина повинна мати маму і тата. Так повинно бути, але, на жаль, деякі дітки з різних причин залишаються без сім'ї, їх рідною домівкою стає дитячий будинок, замість мами - вихователь, замість сестер і братів - такі ж обділені долею сироти. Проблема сирітства завжди актуальна і в наш час теж стоїть гостро. На щастя, знаходиться все більше сімей, які допомагають вирішувати цю проблему, допомагають знайти «втраченим» діткам справжній будинок і рідну сім'ю, жити повноцінним і щасливим життям під крильцем у люблячих батьків.

Наважуючись на такий відповідальний крок, як взяти дитину з дитячого будинку, прийомні батьки вже викликають повагу і захоплення. Однак за першим кроком йде довга і важка дорога, щоденна робота, а на шляху виникає безліч питань, які потребують чітких і вірних відповідей. Ніхто не може передбачити, як легко приживеться малюк в новій сім'ї, наскільки довірчими будуть відносини між ним і його знову отриманими батьками. Так важливо не помилитися в такій відповідальній справі, адже тут не може бути повторних спроб!

Привіт, мама і тато!

Складнощі можуть виникнути вже на етапі вибору малюка з дитячого будинку. Кажуть, що чужих дітей не буває, і, вибираючи свого малюка, неприйнятно керуватися правилами вибору товару на ринку. Багато прийомні батьки покладаються на власні почуття і емоції, які освітять їх при відвідуванні дитячого будинку і вкажуть на того маленького чоловічка, який в подальшому стане найдорожчим і рідним.

В принципі, найчастіше саме так і відбувається. Однак перед відвідуванням дитячого будинку майбутнім батькам все ж слід підготуватися, щоб не розгубитися перед спрямованими на них, повними надії дитячими очима. Швидше за все, уникнути цієї зворушливої ​​сцени вам не вдасться. Адже діти інтуїтивно прагнуть знайти батьків і вірять, що за ними обов'язково рано чи пізно прийдуть. Тому важливо заздалегідь визначитися з основними вимогами та уподобаннями, щоб звузити коло пошуку, не наражати себе та інших сиріт непотрібним переживань з приводу того хочете ви взяти дитину з дитячого будинку чи ні.

Перш ніж взяти дитину з дитячого будинку, ви повинні попередньо вирішити, якої статі повинен бути дитина, визначитися з його віком, зовнішністю, темпераментом і станом його здоров'я. Якими б цинічними здавалися критерії вибору - це важливо, бо виховання дитини є величезною відповідальністю на все подальше життя. Неможливо буде скасувати програму або зробити заміну, і, якщо допустити помилку вже на першому етапі, все може піти не так в подальшому.

Вік прийомної дитини

Найбільш поширеними є випадки усиновлення дітей з дитячого будинку молодшого віку. На користь цього рішення говорять багато аргументів. По-перше, крихітка, в силу свого несвідомого віку, не пам'ятає своє попереднє життя і людей, які грають в ній визначальну роль. По-друге, короткочасне перебування в дитячому будинку ще не встигло позначитися на характері малюка кардинальним чином. Важливо і те, що, взявши в сім'ю дитину молодшого віку, прийомні батьки зможуть спостерігати всі подальші вікові періоди і впливати на всіх наступних етапах дорослішання та становлення характеру приймального малюка. Саме цей аргумент часто стає вирішальним.

Крім того, у дітей молодшого віку процес адаптації проходить швидше і безболісніше. Прийомні батьки, які взяли в свою сім'ю дитину до трьох років, повинні знати і про свої права. Згідно із законом їм надається відпустка по догляду за дитиною і відповідне грошову допомогу.

Якщо вибір зроблено на користь дитини постарше, слід врахувати і інші важливі чинники. Певний вік передбачає відвідування дитячого садка або школи. Обговоріть заздалегідь ці моменти з педагогами. Корисно буде завчасно якийсь час поспостерігати за дітьми ваших друзів, родичів, знайомих. По-перше, ви, нарешті, вирішите для себе, якого віку дитина повинна з'явитися у вашій родині. По-друге, спілкуючись з дітьми, ви придбаєте цінні педагогічні та виховні навички. І, нарешті, не забувайте, що ці діти є майбутніми потенційними друзями вашого майбутнього сина чи доньки. Всі ці моменти можуть допомогти вам в подальшому налагодити ваше з малюком спілкування, розширити його коло спілкування.

Ще один важливий тонкий момент, на який настійно рекомендують звернути увагу сімейні психологи. Якщо усиновленням займаються батьки, які втратили свою рідну дитину, їм не слід брати в сім'ю сирітку з дитячого будинку такого ж віку і статі, як їх передчасно пішов малюк. Батьки можуть на інтуїтивному рівні сприймати малюка, як своєрідну заміну і пред'являти до нього завищені вимоги. У такій сім'ї не буде щастя ні дитині, ні батькам. Пам'ятайте, що кожна дитина, хоч і з дитбудинку, є самодостатньою особистістю і не може когось заміняти, кому-то відповідати.

Зовнішність, темперамент, здоров'я прийомної дитини

Особливості зовнішності прийомну дитину для багатьох батьків також є важливим фактором. Йдеться, звичайно, не про красу, а про бажану можливої ​​зовнішньої схожості ту дитину, яку ви хочете взяти з дитячого будинку. Однак радимо вам не зациклюватися на цьому питанні. Подібність обов'язково проявиться в подальшому в результаті тісної обопільного спілкування. Манери, жести, міміка - все ці нюанси дитина буде переймати у вас, а, значить, з часом, стане вашою маленькою копією.

На що точно слід звернути увагу, так це на темперамент крихти. Якраз цей аспект часто не беруть до уваги батьки, а даремно. Важливо, щоб темперамент прийомних батьків та усиновленої дитини збігався. Інакше можуть виникнути складності, адже спокійним і розважливим батькам буде важко справлятися з активним і енергійним дитиною, і навпаки.

Дізнатися докладніше про особливості темпераменту дитини ви зможете у вихователів дитячого будинку. Та й ваші власні спостереження під час відвідування закладу допоможуть вам швидко скласти думку про характер дитини.

Здоров'я малюка з дитячого будинку - інший важливий момент при усиновленні. Ви повинні уважно ознайомитися з медичною карткою малятка, з'ясувати всі питання, що цікавлять вас моменти, а, в разі необхідності, провести додаткове медичне обстеження в будь-якому вибраному вами медичній установі. Українське законодавство закріплює за вами це право.

Однак важливо пам'ятати і інше. Деякі діагнози, що проявилися в дитячому будинку, можуть самі по собі зникнути, згодом, в процесі знаходження дитини в повноцінній сім'ї. Адже ніякої, навіть самий хороший дитячий будинок, не замінить дитині рідний дім і люблячих батьків. Любов і турбота можуть творити чудеса і зцілювати багато недуг.

Малюк - новий член вашої родини

Нарешті, улагоджені всі формальності усиновлення, і ваш малюк переїжджає з дитячого будинку додому. Тепер від ваших злагоджених дій залежить, наскільки безболісним буде процес адаптації дитини в нових умовах. Пам'ятайте, що до цього моменту дитина з дитячого будинку жив, дотримуючись певні умови і строгий режим. Якщо ви почнете кардинально міняти спосіб життя крихітки, це може негативним чином позначитися на стані його нервової системи.

Перед від'їздом з дитячого будинку, обов'язково поцікавтеся режимом, за яким дитина жила, а також можливими нюансами неприйняття малюком якихось режимних моментів. Це допоможе відкоригувати розпорядок дня прийомну дитину в новій сім'ї. Сталість дуже важливо для душевної рівноваги дитини, воно благотворно вплине на процес адаптації.

Можуть виникнути труднощі і з раціоном харчування приймального малюка. Дитина, яка звикла до страв, якими його годували в дитячому будинку, спочатку може відкидати вашу смачну і корисну домашню їжу. Не слід переживати з цього приводу, з часом дитина звикне до нових продуктів, і ви зможете збагатити його раціон м'ясом, молоком, овочами, фруктами та іншими продуктами, які корисні для здоров'я малюка.

Будьте пильні з ласощами і солодощами. Малюк з дитячого будинку може бути в захваті від домашнього джему, шоколадних цукерок або морозива, проте це не дає вам приводу дозволяти йому безконтрольно поїдати вподобане ласощі у величезних кількостях. Швидше за все, продукт виявиться незвичним для організму дитини і може викликати різні розлади травлення, аж до небезпечних алергічних реакцій.

Наступний момент, що вимагає особливої ​​уваги - нові іграшки. Напевно, вам захочеться порадувати дитину новими іграшками. Деякі просто завалюють малюка величезною кількістю іграшок і щиро дивуються викликаної у нього реакції. Малюк може не тільки не зрадіти, але навіть злякатися достатку іграшок. Проявіть послідовність і помірність в цьому питанні. Подаруйте дитячому будинку нову іграшку, натомість заберіть з собою улюблену іграшку вашого малюка. Потім поступово видавайте йому нові іграшки - по одній в день. Це також допоможе зробити адаптаційний період більш успішним.

Тримайте під розумним контролем і емоційний стан дитини з дитячого будинку. Навіть сильні позитивні емоції можуть призвести до небажаних наслідків. У період звикання дитини з дитячого будинку до нової сім'ї, не слід запрошувати гостей і родичів хоча б в перші два тижні. Не перевантажуйте дитину емоціями і враженнями.

Якщо в сім'ї, крім дитини з дитячого будинку, присутні і рідні по крові діти, не слід забувати і про них. Не допускайте ситуації, коли гості приділяють всю увагу приймального малюкові, обдаровують його одного. Попросіть гостей приготувати невеликі подарунки всім дітям або потурбуватися про це самим і вручити підготовлені презенти гостям в передпокої, непомітно для дітей.

Додати коментар


Захисний код
Оновити