Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як впоратися з агресією у дітей

Агресія у дітей - явище нерідке. Спостерігаючи за невигадливою метушнею малюків на дитячому майданчику, часто можна стати свідком такої сцени: один, самий жвавий дитина приходить в лють від невинних зауважень дорослих, готовий кинутися на будь-якого, хто зазіхне на його власність (іграшку), хто хоче покататися на гойдалці, яку цей малюк теж вважає своєю власністю. Такі агресивно налаштовані діти, як правило, завжди зустрічаються в будь-якому дитячому колективі, позбавляючи спокою і безтурботності всіх, хто знаходиться в цьому колективі: однолітків, вихователів, пізніше - вчителів. Страждають і батьки скривджених дітей.

Причини виникнення агресії у дітей

Для того щоб спробувати усунути наслідки агресії у дітей, потрібно спочатку розібратися з причинами її виникнення.

1. Недостатнє прояв любові і уваги з боку батьків

Діти, які не отримують достатньо уваги до себе з боку мами і тата, які часто стають свідками сімейних конфліктів, самі стають жорсткими і колючими. Це перша причина агресії у дітей. Найчастіше дорослі члени сім'ї зривають зло на небажаних дітей, а ті, в свою чергу, починають вести себе агресивно по відношенню до оточуючих.

2. Надмірна увага і надмірна опіка батьків

Ця причина, повна протилежність першому випадку, також може спровокувати дитячу агресивність.

Це відбувається, коли дитина росте в достатку безмежної любові і вседозволеності, коли будь-який його каприз беззастережно виконується. Такі діти звикли влаштовувати істерики, якщо щось іде не за їхнім сценарієм. Вони відкрито проявляють агресію по відношенню до інших, і ця відкрита агресія у дітей є приводом замислитися про виховання.

3. Дитячі стреси, перезбудження або втома

У деяких випадках зазвичай милий і товариський дитина може проявляти невластиву йому агресивність. Якщо така метаморфоза сталася з вашим, в общем-то, врівноваженим дитиною, спробуйте проаналізувати, що могло стати причиною такої поведінки і чим була викликана така агресія.

Можливо, малюк вранці спостерігав батьківську сварку, відчув себе самотнім і нелюбимим, винуватим і поганим. Цей страх породжує стресовий стан, з яким дитина не може впоратися. Вірніше, справляється, як може, виплескуючи негативні емоції на дітей в групі, на вихователів. Напади агресії можуть з'явитися після утомливих і галасливих заходів, коли дитина втомлений або перезбуджений.

Методи боротьби з дитячою агресивністю

Дитячі психологи рекомендують розбирати конфліктні ситуації в ігровій формі, саме таким чином вирішую проблему агресії у дітей. Смоделируйте ситуацію за допомогою підручних іграшок: хто кого образив, хто за кого заступився. Залучайте дитину, схильного до агресії, в гру. Розповідь повинна мати щасливий кінець: кривдник зрозумів, що був неправий, все помирилися. Ще один ефективний метод: малювання і розфарбовування персонажів, враховуючи їх характер і настрій (добрий і хороший або злий і шкідливий). Обов'язково коментуйте малюнок, залучайте до розмови малюка.

Ми часто розчулюємось того, що дитина є точною копією своєї мами (тата, дідусі і т.д.). Але часто забуваємо, що наші спалаху гніву і злості теж копіюються дітьми і стають їх характерними рисами.

Тому, по можливості, необхідно коректно поговорити і з дорослими членами сім'ї, дати їм зрозуміти, чим може обернутися їх демонстративно поганий настрій для дитини, що копіює їх поведінку. Малюкові також слід розповісти про негативні сторони такої поведінки та їх наслідки: «Бачиш, як у дідуся боліла голова після того, як він кричав. Кричати і нервувати шкідливо, можна захворіти ».

Часто агресія проявляється у дітей енергійних і гіперактивних, особливо, якщо їх активність постійно пригнічується. Таким дітям слід давати протягом дня достатньо часу для рухливих ігор і забав, щоб дати розумний вихід невгамовної енергії. В іншому випадку накопичилася за день енергія, знайде вихід в агресивній поведінці.

Агресія у дітей частіше зустрічається у хлопчиків, яким з дитинства вселяють, що вони не повинні давати себе в образу, при нагоді вміти дати здачу, в особливих випадках - напасти першому. Дорослі члени сім'ї повинні пояснити малюку істотну різницю між задирливим доречним і кривдником і справедливою людиною, готовим до гідного відсічі.

Перевірте, наскільки дитина усвідомив для себе цю різницю. Використовуйте в якості прикладів персонажів казок або мультфільмів. Нехай вони зрозуміють, що ображати слабкого і маленького не тільки неприпустимо, але і ганебно для справжнього чоловіка.

Бажано, щоб у дитини був перед очима гідний приклад справжнього чоловіка: тато, дідусь, тренер спортивного гуртка. Нехай малюк копіює НЕ розлюченого невротика, а стриманого, впевненого в собі, спокійного і розважливого людини, що є для нього беззаперечним авторитетом.

Допускається також, що прояви агресії у дітей можуть бути викликані родовою травмою, порушеннями в роботі нервової системи. Якщо, крім агресії, ви спостерігаєте у своєї дитини і інші відхилення в поведінці, то зверніться до дитячого невролога. Лікар встановить причину неадекватної поведінки і призначить відповідне лікування. Однак багато що залежить саме від батьків. Не ігноруйте дитячу агресивність, інакше ускладнити життя і собі, і вашій дитині.

Додати коментар


Захисний код
Оновити