Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як привчити дитину до горщика?

Прийде час, коли кожна мама задумається над питанням: як привчити дитину до горщика? Багато мам навіть можуть відчувати себе ніяково через те, що малюк вже великий, але все одно постійно ходить в памперсі. У вас може скластися враження, що привчити дитину до горщика дуже складно. Однак не робіть висновки передчасно і не бійтеся проблем, які можуть виникнути. У цьому немає нічого страшного і складного, з цим стикаються абсолютно всі жінки і у них все таки виходить привчити дитину до горщика. Для цього всього лише треба бути хорошою мамою, спостерігати за своїм малюком і не упустити той момент, коли він починає розуміти, що він робить і що відбувається навколо нього.

Як потрібно правильно починати привчати дитину до горщика?

Найбільш підходящим віком, коли можна привчити його до горщика, є період від року до 1,5. Саме в цей період дитина починає розуміти, що йому хочеться справити нужду.

Перед тим, як привчити дитину до горщика, необхідно спочатку просто навчити його сидіти на горщику. Цей процес необхідний для того, щоб малюк дізнався, що таке горщик, щоб потім його не боявся.

Для того, щоб швидше привчити дитину до горщика, потрібно частіше показувати йому його ж брудний підгузник і пояснювати, що коли він пісяє і какає в підгузник, то він нього погано пахне і він сильно вимазується. У цьому віці діти часто схильні наслідувати дорослим, тому покажіть йому, як ви або ваш чоловік ходите в туалет, а якщо у ваших знайомих є дітки трохи доросліші, то можна теж показати малюкові, як вони справляють нужду в горщик.

Як правильно і швидко привчити дитину до горщика?

Для початку потрібно вибрати для горщика підходяще місце на підлозі, щоб він постійно перебував у полі зору малюка. Можна навіть дозволити, щоб дитина погрався з ним, вивчив. У той час, коли малюк бере в руки горщик, потрібно пояснювати для чого він потрібен. Робиться це звичайно в такий спосіб: «У горщик пісяють і какають. Хочеш на горщик? Підемо на горщик? Давай покакалі (пописати) в горщик. Куди дітки какають (пісяють)? »

Якщо малюк справив нужду в горщик, то потрібно показати, як ви раді, і обов'язково його похвалити, погладити, обійняти, щоб у нього застосування горщика було пов'язано з приємними емоціями. Якщо дитина побачить вашу радість, то він обов'язково захоче порадувати свою маму ще раз. Дитині може сподобатися музичний горщик, який після випорожнення грає музику. Це стосується тих дітей, яких бавлять музичні іграшки, тому малюк буде намагатися і в наступний раз зробити все правильно, щоб почути музику.

Для того щоб привчити дитину до горщика, потрібно, щоб дитина вивчив своє тіло, подивився, як проходить процес випорожнення, а для цього, в першу чергу, потрібно зняти памперси. Потім можна, наприклад, коли малюк буде писати, підставити під нього горщик, щоб він сам спостерігав за цим процесом.

Щоб не доводилося всюди з собою возити його горщик, потрібно показати, що в туалет можна ходити і в інших місцях, наприклад, в унітаз, а на вулиці - під кущик або під дерево. А щоб вночі малюк не описав, не треба на ніч давати йому багато пити, та й до того ж бажано привчити його перед сном ходити на горщик. При цьому, бажано відразу ж після пробудження і кожного разу після їжі у дитини потрібно питати, чи не хоче він на горщик.

Як можна чинити?

Коли ваша дитина описав, не можна ні в якому разі його лаяти і тим більше застосовувати силу. Можна показати, як ви засмучені цим фактом і в той же час нагадати йому про горщику. Це можна зробити, звернувшись до його пам'яті і задавши відповідне питання (Куди потрібно писати і какати?).

Якщо дитину посварити за те, що він описав, або висміяти, то у нього з'явиться страх зробити щось неправильно, або малюк може і зовсім почати боятися ходити в туалет, а в такому разі привчити його до горщика буде дуже складно. Ніколи не показуйте дитині, що вам огидні його виділення і пам'ятайте, що не можна привчити дитину до горщика миттєво. На це знадобляться сили і терпіння.

У рік багато діток відчувають так званий перший криза в своєму житті і перетворюються в справжніх бунтарів, прагнуть бути більш самостійними, тому не реагують на вимоги і заборони дорослих. Саме в цей період багато малюків, якщо раніше вже вміли справляти нужду на горщик, просто відмовляються їм користуватися. Якщо дитина почала опиратися, не потрібно його за це карати і силою змушувати, інакше це може позначитися на його психічному здоров'ї. Залиште просто його на час (тиждень - дві) в спокої, а потім спробуйте знову привчити дитину до горщика. Також вам дуже допоможе, якщо ви з'ясуєте причину відмови дитини справляти нужду на горщик і спробувати виправити ситуацію.

Якщо у вас не виходить привчити дитину до таких правил - не турбуйтеся, зберігайте спокій і наберіться терпіння. І пам'ятайте, що не можна до дитини застосовувати силу і карати за такі проступки. Може ви йому просто незрозуміло пояснюєте, адже діти - це не дорослі, вони багато чого не розуміють і не знають, тому до діток потрібен особливий підхід.

Додати коментар


Захисний код
Оновити