Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Правильне виховання підлітка

Правильне виховання підлітка включає в себе багато правил. Спочатку матусі мріють про той час, коли їх малюк підросте і стане самостійним. Коли це відбувається, матусі починають розуміти справжній зміст народної мудрості: «Маленькі діти - маленькі проблеми, великі діти - великі проблеми». Особливо важким буває виховання в перехідний підлітковий вік, коли підросла дитина, позбавлена ​​життєвого досвіду, прагне до свободи і незалежності і вельми гостро реагує на батьківські ради, а тим більше - заборони. Спробуємо обговорити питання правильного виховання підлітка, розібратися в складнощах спілкування з ним.

Спілкування з дитиною, яка перебуває в пубертатному переломному періоді, може бути дуже важким, внаслідок високої емоційної вразливості. Причому мова йде не тільки про підлітка, але і про його батьків. Дорослим важливо балансувати на грані, коли потрібно гідно відображати підліткових сплесків емоцій і зуміти залишитися для дитини беззаперечним авторитетом, зберігши при цьому максимально довірчі взаємини.

Спілкування з підлітком складно підпорядкувати зводу правил, однак, все ж спробуємо визначити основні критерії, щоб зуміти направити вразливу і незміцнілу дитячу психіку в потрібне русло.

Основні правила спілкування батьків з дітьми-підлітками

Правило № 1. Батьківська любов

Любов батьків дуже важлива для дитини. Можливо, на даний момент, ви є єдиними людьми, які по-справжньому люблять маленького бунтаря, незважаючи на всі його дивацтва і примхи. Страшно уявити, яким самотнім і нещасним буде відчувати себе дитина, позбавлена ​​вашої любові і турботи. Виховання вимагає в цей період знаходити цікаві теми для розмов, не забувайте підбадьорити вашої дитини, похвалити його, щоб додати впевненості та цілеспрямованості.

Дитина в підлітковому періоді повинен в повному обсязі отримувати весь запас батьківської ласки і турботи, це позитивно позначиться на формуванні його особистісних якостей, вбереже від небажаних наслідків. Це основа правильного виховання підлітка.

Наведемо приклад виховання. Поспостерігайте, як кішка-мама піклується про своє потомство. Вона старанно вчить своїх кошенят вмиватися, полювати за мишами, правильно вести себе в небезпечних ситуаціях. Котячий материнський інстинкт може бути дуже сильним, але, з часом, кошенята виростають, і їх матір перестає про них піклуватися. При цьому дорослі кошенята виявляються цілком самостійними і незалежними, завдяки своєчасній материнської любові і турботи. Звичайно, людські взаємини більш складні і багатогранні, але приклад з тваринами показує нам, наскільки важливі прояви батьківської любові і турботи в період розвитку дитини і становлення його характеру, як важливо правильне виховання.

Правило №2. Виключайте прояви тиранії і деспотизму

Правильне виховання підлітка радить - прагнете до того, щоб першою людиною, якій дитина змогла б довіритися, були ви. Для цього потрібно часто розмовляти з ним, делікатно торкаючись в розмовах навіть самих делікатних тем.

Якщо ваша дитина недовірливий і образливий, схильний до частих перепадів настрою, слід проявляти максимум стриманості і терпимості, більш коректне виховання.

Якщо ви не стрималися і накричали на свою дитину, спробуйте, не відкладаючи на потім, налагодити ваше спілкування. Для цього правильне виховання вимагає, щоб підліток зрозумів причину вашого зриву. Поясніть йому, що ви підвищуєте голос не тому, що він так безнадійно поганий, а тому, що ви турбуєтеся за нього і хочете, щоб у нього все було добре. Важливо в процесі виховання, щоб підліток розумів, що навіть в той час, коли ви зриваєтеся на крик, ви не перестаєте його любити, що ви любите його не за щось, а просто тому, що він ваша дитина. Скажіть підлітку, що з будь-якою проблемою він може звернутися до вас, що безнадійних випадків не буває, і що за будь-яких обставин, він знайде в вас підтримку і опору.

Правило №3. Намагайтеся уникати в спілкуванні частки «не»

Спілкування буде не ефективним, якщо у вашій мові будуть домінувати слова з часткою «не»: «Не роби цього», «не смій», «ти не здатний», «ти не заслуговуєш», «ти не зможеш» і т.д . Дотримуйтеся правильного виховання підлітка.

Розмову потрібно будувати таким чином, щоб підліток побачив інші шляхи вирішення проблеми і усвідомив можливі наслідки необдуманих дій.

Проводячи виховання, скажіть дитині, що він має право діяти, як хоче, але запропонуйте йому поглянути на проблему з різних сторін. Правильне виховання пропонує запропонувати можливі варіанти розвитку подій, використовуючи власний життєвий досвід. Дитина повинна побачити до чого може привести та чи інша лінія поведінки.

Вказівки і заборони слід замінити рекомендаціями і порадами.

Ви повинні проявити мудрість, щоб м'яко вплинути на формування правильних цінностей у підлітка, щоб він вчасно зупинився, задумався і зробив потрібний висновок.

Правило №4. «Заборонених» тим не може бути в спілкуванні з підлітком

Правильне виховання підлітка вимагає дотримання наступних правил. Власне, в наш час, ця проблема вже не так актуальна, як раніше. Хоча і зараз багато батьків замовчують теми інтимного характеру.

Тим часом, якщо ваша дитина задає питання про контрацепцію і тому подібні, ви не повинні ухилятися від чесних і вичерпних відповідей. Інакше, він буде шукати відповіді в іншому місці і невідомо, якого роду інформацію він отримає. Однолітки можуть мати помилкове або перекручене уявлення про дорослі проблеми, а на інтернет - форумах можна взагалі прочитати все, що завгодно. Як не крути, а краще все-таки, щоб дитина дізнався все саме від вас в довірчій розмові. Це найкраще і правильне виховання підлітка.

Дівчаток слід завчасно попередити про менструації, щоб вони не впали в паніку. Важливо, щоб відповіді на делікатні питання підлітки отримували від дорослої людини - самого близького і рідного.

Правило №5. Будьте гідним прикладом для наслідування

Важливо усвідомити всю значимість цього правила. Адже ніякі найпереконливіші і правильні слова не подіють, якщо вони будуть йти в розріз з вашим поведінкою.

Діти тонко відчувають атмосферу в сім'ї і вбирають все, що бачать і чують. Якщо мама піклується і повагу по відношенню до тата, до батьків, ніколи не опускається до грубощів і кількостей - це впливає на формування життєвої позиції у дитини найкращим чином, без зайвих слів.

Намагайтеся бути тій мудрій мамою, яка допоможе своїй дитині, але не зробить за нього всю роботу, яка поспівчуває в біді, але постарається добитися того, щоб дитина самостійно навчався вирішувати свої проблеми.

Важливо також не потурати всім примхам підлітка, вміти пояснити йому, що в житті неможливо отримати все, чого хочеться. Потрібно виховувати підлітка правильно.

Додати коментар


Захисний код
Оновити