Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Косоокість у дітей

Косоокість у дітей найчастіше лікують за допомогою оклюзії. Саме цей метод в більшості випадків радять досвідчені лікарі. Суть цього методу полягає в тому, що на здорове око накладають спеціальну пов'язку, яка дозволяє розробляти ослаблений очей, збільшуючи кут огляду. Таким чином, з часом дитина починає добре бачити більш слабким оком. Однак фахівці в один голос стверджують, що чим раніше батьки почнуть лікувати косоокість у дітей, тим краще. Адже умовити 2-річну дитину носити пов'язку набагато легше, ніж 6-річного. До того ж в більш ранньому віці збільшується ймовірність отримати позитивний результат в лікуванні косоокості у дітей.

Однак пам'ятайте, як би швидше ви не хотіли вилікувати свою дитину, потрібно строго дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, щоб не нашкодити. Слідуючи вказівкам лікаря, лікування косоокості у дітей пройде набагато легше як для вас, так і для вашої дитини.

А ось щоб ваша дитина погодився носити пов'язку, потрібно, перш за все, пояснити йому, навіщо це потрібно. Спробуйте прикрити рукою його здорове око і запитайте, як він бачить іншим, слабким, оком. Скажіть, що якщо він буде носити пов'язку, то через час його глазики бачитимуть однаково добре. Звичайно ж, для більш дорослих дітей вже доведеться шукати інші способи, щоб пояснити, як і навіщо потрібно лікувати косоокість у дітей.

Лікування косоокості у дітей можна проводити і в легкій ігровій формі, таким чином, формуючи у дитини звичку носити пов'язку. Запропонуйте йому самостійно вибрати час, коли він буде носити пов'язку (вранці, вдень або ввечері) і визначте точно час початку і кінця процедури. Так дитина кожен день буде знати, що його чекає. Він просто до цього звикне і лікування косоокості буде проходити успішно.

Час, вибраний для носіння пов'язки, має бути, перш за все, зручним не тільки для вас, але і для вашої дитини. Найкращий варіант - якщо в цей час він буде перебувати вдома, адже його однолітки в дитячому саду або однокласники в школі можуть насміхатися над ним, що геть-чисто може відбити бажання у дитини ще коли-небудь надягати пов'язку. Та й в домашній обстановці дитині буде набагато простіше, він не буде соромитися. До того ж ви зможете спостерігати за тим, під час дитина надів пов'язку, чи правильно він її носить. У цьому питанні не варто сподіватися на няню або вихователя в дитячому саду, адже їм зазвичай буває не до цього.

До речі, косоокість у дітей можна вилікувати лише в тому випадку, якщо ви будете ретельно стежити за тим, щоб дитина не підглядав здоровим оком. Адже тоді ви не досягнете бажаного результату. До того ж пов'язку для дитини повинен вибирати виключно очної лікар, тому що неправильно підібрана пов'язка зробить лікування косоокості у дітей абсолютно марним. Косоокість у дітей лікується за допомогою пов'язок, які випускаються в двох розмірах: для дітей до 5 років і звичайні пов'язки, які підходять для дітей більш старшого віку. Всі такі пов'язки мають спеціальний гурток, який оточений липкою стрічкою, що забезпечує щільне прилягання до обличчя. Цей гурток якраз і не дає підглядати здоровим оком, тому що він виявляється закритим з усіх боків.

Косоокість у дітей стане не таким помітним, якщо сумлінно підійти до лікування і правильно закріпити пов'язку, і, природно, гурток. Ні в якому разі не чіпляйте пов'язку на окуляри, інакше толку від неї буде дуже мало, адже дитина буде підглядати здоровим оком, тому слабкий очей буде отримувати недостатню навантаження.

Пам'ятайте, що для успішного лікування в родині має панувати злагода між батьками, яким обов'язково потрібно наполягати на своєму і, безумовно, бути авторитетами для дитини. Якщо один з батьків буде наполягати на носінні пов'язки, а другий взагалі не буде задаватися цим питанням, то і дитина поставиться до цієї процедури не так серйозно, як слід. І не варто робити для дитини винятків, як би він не просив, адже таким чином ви покажете йому, що носити пов'язку зовсім не обов'язково.

Не давайте вашій дитині сісти вам на голову і робити тільки те, що він хоче. Вимагайте від своєї дитини дисциплінованості, а для тих дітей, які все ж відмовляються носити пов'язку, є три способи вплинути на дитину. Якщо раніше при непокорі ви використовували свої методи вплинути на дитину, наприклад, відправляли його в свою кімнату, не давали дивитися мультики, то в цьому випадку їх теж можна застосовувати. Для носіння пов'язки в лікуванні косоокості повинен бути позначений певний період. Якщо дитина носить пов'язку менше необхідного часу, то в наступний раз змушуйте його носити пов'язку рівно на стільки ж більше. Незабаром дитина зрозуміє, що від цього йому нікуди не дітися і змириться. Дитина також може знімати пов'язку, аргументуючи це тим, що йому незручно в ній займатися деякими заняттями (малювати, дивитися телевізор і т.д.) У такому випадку можна дитині заборонити займатися цими заняттями і вирішувати тільки в тому випадку, якщо він не буде знімати пов'язку для лікування косоокості. Однак пам'ятайте, що жоден з цих способів не спрацює, якщо ви не будете суворі з вашою дитиною і будете йому занадто багато дозволяти.

Додати коментар


Захисний код
Оновити