Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Роль ляльки в розвитку дитини

Лялька вважається однією з найстаріших іграшок. Навіть в давнину їй завжди надавали великого значення, розуміючи, що кожній дівчинці потрібна лялька.

Основне призначення ляльки:

• розвиток материнського інстинкту;
• передача цінностей правильного виховання дівчинки як майбутньої матері;
• розвиток уміння піклуватися про інше.
З ЯКОГО ВІКУ МОЖНА ПРЕДЛАГАТЬ ДИТИНІ ЛЯЛЬКУ?
Інтерес дітей до ляльок виникає в 9 місяців. Спочатку дитина просто проявляє інтерес до іграшки, так як кінцівки у неї можуть рухатися. Дитина дізнається від батьків як називаються частини тіла. Для цих цілей необхідно купити ляльку, у якої легко рухаються і згинаються руки і ноги, закриваються очі. Ляльку, яка видає звуки при укладанні або натисканні, краще не пропонувати дитині, так як він може злякатися.

З 12 місяців, батьки можуть показувати дитині, як можна грати з лялькою: сповивати її, годувати, купати. У цей час починає розвиватися вміння піклуватися про оточуючих. Дитина напевно спробує нагодувати ляльку справжньою їжею і спершу не буде дбайливо до неї ставитися. Тому, краще вибрати ляльку з намальованими волоссям і повністю пластмасову. Така легко миється і швидко сохне, а відсутність волосся - гарантія безпеки (дитина може захотіти спробувати волосся на смак).

Починаючи з 1,5 однорічного віку діти активно повторюють всі дії, які можна виконувати з лялькою. У цьому віці вони люблять засинати з лялькою, купатися з нею.

Коли дитині виповниться 2 роки, можна вчити його одягати ляльку. Важливо заохочувати моменти, коли дівчинка збирається на вулицю і одягає ляльку, їсть і одночасно годує ляльку, лягати спати і укладає ляльку в ліжечко. З цього віку можна купувати іграшкову посудку, меблі, одяг, коляску. Ці предмети знадобляться для гри "дочки-матері", сюжет якої дівчинки придумують самі.

З 3-річного віку дівчинки активно включають ляльку в свою гру і протягом 5-10 років вона стає основною іграшкою. Батькам досить поспостерігати, як їх дочка відноситься до ляльки щоб зрозуміти які якості сформовані у дитини, а які ні. Крім того, в грі діти проектують відносини дорослих, які бачать навколо і відчувають на собі.

Для того, щоб лялька дійсно позитивно впливала на розвиток дитини, вона повинна відповідати декільком критеріям:

• лялька не повинна бути великого розміру,
• лялька повинна бути зроблена з екологічно чистого матеріалу,
• всі деталі іграшки повинні бути надійно прикріплені,
• зовнішній вигляд - приємний, дитяче обличчя.

При виборі ляльки дуже важливо враховувати думку дитини. Необхідно, щоб він брав участь при покупці ляльки. Інакше лялька не принесе дитині радість і буде нелюбимої іграшкою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити