Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Партнерські пологи - чоловік помічник чи перешкода?

Партнерські пологи є пологи з помічником. В даному випадку за винятком акушерки, лікаря та інших співробітників пологового будинку разом з породіллею знаходиться близький їй чоловік. У більшості випадків в ролі "позаштатного" помічника виступає чоловік, який допомагає жінці в процесі пологів, як морально, так і фізично. Що дозволяє родині пережити цю подію разом.

У багатьох західних країнах практика проводити партнерські пологи давно стала звичним явищем. 

Переваги та недоліки партнерських пологів

Партнерські пологи дуже делікатне питання, яке вирішується індивідуально. Але тим не менше все ж є загальні аргументи, які слід обов'язково старанно проаналізувати.

Переваги партнерських пологів

Батько при наявності бажання має повне право брати участь у даній події, адже воно є одним з найбільш важливих в житті сім'ї. У разі, якщо жінка здорова і пологи йдуть нормально, то немає ніяких причин забороняти чоловікові бути присутнім при цьому процесі. Введення партнерських пологів говорить про гуманізацію медицини, про повагу до пацієнта і людяності, крім того є важливим виховним чинником для молодої сім'ї. Крім того, вченими доведено, що у чоловіків, які присутні на пологах, батьківський інстинкт прокидається швидше.

Пологи є фіналом вагітності, яку чоловік переживає разом з жінкою, вони є найважчим етапом довгого шляху, який пройшли спільно. Сімейні узи стануть істотно міцніше, а повагу чоловіка до дружини ще сильніше. Та й до того ж в перші хвилини життя у немовляти починають формуватися психологічні зв'язки. Обоє батьків будуть відображені в підсвідомості малюка, що зіграє позитивну роль в його подальшому формуванні, як особистості.

Недоліки партнерських пологів

У разі, якщо в родині погана атмосфера, і жінка хоче "покарати" дружина партнерськими пологами, щоб показати йому на особистому прикладі, кому в родині живеться важче, то потрібно зупинитися поки не пізно. Адже це не призведе ні до чого хорошого і ще більше погіршить ситуацію.

Та й до того ж чоловік повинен сам висловити бажання бути присутнім на пологах. У разі, якщо він боїться лікарів, непритомніє від крові, то партнерські пологи не для нього і він буде тільки заважати.

Але дорікати чоловіка не варто, адже відмова не говорить про те, що він поганий чоловік і батько. Та й до того ж є маса прикладів, коли батько, який відмовився бути присутнім на перших пологах, був прекрасним помічником при народженні другої дитини.

У разі, якщо чоловіки в важкий момент має звичку звинувачувати в тому, що відбувається всіх і вся, то йому не можна брати участь в партнерських пологах. Адже такий "помічник" буде заважати, особливо якщо при пологах виникнуть будь-які відхилення. Він почне давати поради, сперечатися або сваритися з персоналом, що тільки заважає і погіршує ситуацію.

До всього ж, не можна ставитися до партнерських пологів, як до модного віяння, якому потрібно відповідати. Адже є маса причин, які можуть змусити жінку засумніватися в правильності партнерських пологів, наприклад, культурологічні або релігійні міркування або переконання жінки, що перед чоловіком слід поставати у всій красі. Якими б не були причини, але вони є і не варто себе гвалтувати слідуючи моді. У разі, якщо вирішили народжувати тільки в оточенні медперсоналу, то чоловік побачить дитини тільки при виписці, і це буде прекрасне свято.

Підготовка до партнерських пологів

За винятком відкритості та довіри, які потрібні для партнерських пологів, потрібно, щоб чоловік пройшов необхідну підготовку. До речі, саме чоловіки на курсах майбутніх батьків краще жінок пізнають усі премудрості етапів пологів. Позитивний настрій і знання того, що відбувається в певний період пологів, а так само вміння допомагати жінці перенести біль при пологових сутичках - це саме те, що потрібно від чоловіка.

Бажано, щоб чоловік додатково зустрівся з лікарем, який буде приймати пологи, щоб той ще раз пояснив, в чому полягатиме його функція "позаштатного" помічника.

У адміністрації установи, в якому будуть проходити партнерські пологи слід дізнатися, які обстеження повинен пройти чоловік, щоб його допустили в пологовий зал. У більшості випадків це флюорографія, аналізи на гепатит, ВІЛ, СНІД, сифіліс. Перед тим, як їхати в пологовий будинок, слід прийняти душ, одягнути чисте нижню білизну і взяти пластикові тапочки. Одноразовий костюм і шапочку повинні видати на місці. А ще слід заздалегідь запитати дозволу у адміністрації пологового будинку на фото або відеозйомку.

Поведінка під час партнерських пологів

Головне, щоб у батька, коли він йде на партнерські пологи, був позитивний настрій. Потрібно пам'ятати, що жінці потрібна психологічна підтримка. Вся біль, які в цю хвилину здаються їй нестерпними, забудуться швидко. Потрібно підбадьорювати дружину і не скупитися на лагідні слова. Від усіх хворобливих відчуттів можна без проблем відвернути розмовами і жартом.

Слід уважно слухати дружину і робити те, що вона просить, наприклад, поправляти подушку, якщо лікарі дозволять, то допомогти помитися під душем, робити масаж попереку, допомагати правильно дихати.

А ще слід бути готовим до змін настрою, не реагувати на них і не сперечатися. Слід так само надати жінці фізичну підтримку. У разі, якщо їй зручно в якийсь момент повиснути на чоловіка, то слід дати їй таку можливість.

Крім того потрібно спостерігати за роботою лікарів і за тим, щоб жінка виконувала всі їхні прохання. Можна повторювати їй команди акушерки і засікати час між переймами, повідомляючи його медперсоналу. Сидячи в головах жінки можна самому дихати так, як потрібно дихати від жінки.

Партнерські пологи можна проводити лише в індивідуальному пологовому залі, з цієї причини про можливість народжувати таким чином слід дізнатися у адміністрації пологового будинку заздалегідь.

Додати коментар


Захисний код
Оновити