Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Коли з'являється молоко після пологів?

Питання того коли з'являється молоко після пологів турбує недосвідчених матусь як основний. Дитина отримуючи молоко своєї матері, відчуває, що новий світ прийняв його і він бажаний. Як відомо, годування грудним молоком в перший час після появи на світло є дуже важливим процесом, який допомагає встановити міцний зв'язок між матір'ю і малюком. Близький контакт в процесі годування грудьми викликає у малюка відчуття захищеності і тепла, що в свою чергу сприяє появі маси позитивних емоцій, які цілком можуть надалі стати частиною його характеру.

Коли після пологів з'являється молозиво?

У більшості випадків, молозиво з'являється відразу після пологів і виділяється ще протягом нескольки днів. Молозиво є попередником грудного молока, має жовтий колір, більш густе по консистенції, ніж грудне молоко.

Найчастіше воно виділяється в невеликих обсягах, але вкрай важливо для малюка, адже містить в своєму складі антитіла і лейкоцити, які забезпечують дитині хорошу імунний захист від більшості бактерій і вірусів, з якими йому доведеться зіткнутися в міру свого активного розвитку.

Не варто боятися того, що молоко з'явиться не відразу після пологів. Молозиво багате на фактори росту, які активно стимулюють розвиток дитини, а ще вітамінами С, В12, А, Е. Крім того молозиво забезпечує дитину білковими речовинами, які активізують процес обміну речовин. А ще молозиво має виражені проносні властивості, що допомагають дитині без проблем позбутися від первородного калу.

Молозиво добре зменшує прояви фізіологічної жовтяниці. Потрібно погодувати дитину якомога швидше після народження, якщо він готовий смоктати. Одні діти готові смоктати відразу після появи на світло, а іншим потрібно трохи часу. До того ж смоктання грудей активно стимулює продукування окситоцину, що в свою чергу сприяє відділенню плаценти і зупинці кровотечі, а ще скорочення матки під час післяпологового періоду. Раннє прикладання до грудей активно стимулює початок лактації і полегшує малюкові звикання до процесу годування. Вкрай небажано догодовувати малюка штучними сумішами або розчином глюкози, поки в мами не прибуло молоко. Адже це може істотно загальмувати початок лактації і привести до відмови від грудного годування.

Коли у жінки з'являється молоко?

Розвиток лактації може відбуватися шляхом плавного збільшення обсягу молока. У годуючої жінки молоко після пологів з'являється на третій-четвертий день. Після певного часу молочна залоза значно збільшується, стає щільною, а секреція рясної. В майбутньому зростання лактації відбуватиметься повільніше, в повній відповідності з потребами малюка. Максимальний обсяг молока виділяється між десятої-двадцятої тижнем після пологів. У разі, якщо дитина з будь-якої причини відмовляється смоктати груди, то молоко в грудях незабаром перестає вироблятися. У більшості випадків, у жінок виробляється такий обсяг грудного молока, який потрібен саме вашому малюкові.

Протягом декількох тижнів після пологів істотно збільшується обсяг молока, а ще змінюється його склад. Таке молоко може здатися рідині, в порівнянні зі звичним нам коров'ячим молоком. Що наводить деяких молодих матерів на думку, що в ньому мало жиру. Але грудне молоко містить всі цінні поживні речовини, які потрібні дитині для росту і активного розвитку. Запам'ятайте: грудне молоко найкраще за складом підходить дитині, тому не відмовляйтеся від грудного годування.

Додати коментар


Захисний код
Оновити