Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як дитині швидко вивчити таблицю множення?

Як дитині швидко вивчити таблицю множення? - питання, яке дуже часто мучить батьків першокласників і другокласників. Нам, дорослим, ці азбучні істини перемноження простих чисел здаються простими і зрозумілими, а для деяких дітей ці десять стовпчиком часом є нерозв'язною загадкою. Без неї дитині буде дуже важко вирішувати математичні завдання, та й психологічний стан відстає приносить малюкові мало задоволення. Повірте, батьків не раз викличуть до школи з приводу незнання вашим чадом цієї неприємної, але дуже потрібній таблиці.

Скажемо відразу, що існує всього два способи змусити дитину вивчити таблицю множення. Перший - просте заучування прикладів. Цей прийом працює, коли у дитини є тяга до математики, посидючість, уважність і бажання вчитися. У цьому випадку батькам залишається тільки дозовано давати дитині приклади для запам'ятовування. Все починається по-порядку з таблиці на один і далі до стовпчика на 10. Не поспішайте, нехай малюк вивчить спочатку один стовпчик, лише потім давайте йому наступний обсяг для запам'ятовування. Вивчити таблицю множення для дитини не так легко як здається вам.

Попереджаємо батьків, щоб запитували таблицю у дітей послідовно, чи не перескакуючи по стовпчиках. Наприклад, не потрібно питати спочатку «два помножити на два» і потім відразу ж «два помножити на п'ять». Нехай у дитини сформується послідовне запам'ятовування, а потім з часом почнете його ганяти в різнобій.

Однак далеко не всі діти ростуть вундеркіндами з математичними здібностями і не всім легко вивчити таблицю множення. Багато з них абсолютно не цікавляться точними науками, ростуть фантазерами і вигадник. В цьому випадку є ще один спосіб, як дитині швидко вивчити таблицю множення. Тут потрібно використовувати тягу дитини до асоціативного мислення і вигадування. Постарайтеся придумати казку на основі таблиці множення. Для кожного числа придумайте свого героя, а потім стовпчик таблиці використовуйте як каркас майбутньої казки. Пам'ятайте, що психологи давним-давно довели, що діти набагато краще сприймають інформацію в ігровій формі. Казка - це дуже цікава для малюка форма, проста, що не напружує і зрозуміла для того щоб вивчити таблицю множення.

Приклад: гусака найпростіше асоціювати з цифрою «два», Змія Горинича - з цифрою «три», Вінні Пуха - з цифрою «шість». Сюжет простий - йшов гусак лісом, зустрів Змія Горинича і вирішили вони піти в гості до вини Пуху. Ось такими простими асоціаціями можна скласти багато історій, зрозумілих і цікавих для сприйняття дитини.

Коли ви вивчите перший стовпчик таблиці-казки, вам не доведеться вигадувати нових героїв для наступного стовпчика. Все просто - цифри повторюються, тільки в іншому порядку. Вам достатньо підкоригувати сюжет під новий стовпчик таблиці. При правильній постановці питання ваша дитина швидко вивчить новий казковий сюжет зі старими знайомими. Тільки робіть паузи між новими історіями, тому що мозку малюка потрібен час для запам'ятовування. При великому скупченні інформації у нього можуть казки перемішатися, отже і правильних відповідей ви не отримаєте.

Цей спосіб має один недолік. Як допомогти дитині вивчити таблицю множення? Дитина набагато швидше запам'ятає казку, однак важливо, щоб малюк в школі зміг перекрутити казкових героїв назад в потрібні цифри. Уявіть ситуацію, коли вчителька на уроці питає приклад з таблиці, а дитина відповідає їй, що лисиця зустріла зайця і вони прийшли до вовка. Буде не дуже зрозуміло і зовсім неприємно, бо вчителька буде змушена поставити дитині погану оцінку, а малюк не зрозуміє за що його посварили.

Потрібно пояснити дитю, що в школі на уроці потрібно перетворювати казку в цифри. До цього потрібно готуватися заздалегідь в домашніх умовах. Робиться це досить просто: дитині задається питання, «хто кому зустрівся?», «Куди вони пішли?» І т.д. Після того, як малюк правильно відповів на питання в казковій формі, попросіть його перевести сюжет на мову цифр. Якщо буде чинити опір, скажіть йому, що в країні математика живуть тільки цифри. Ніяких казкових героїв там немає, і щоб оселитися в іншій країні, зверятам потрібно перетворитися в цифри обов'язково з правильними відповідями. Тільки в цьому випадку у казки буде хороший щасливий кінець.

Робіть досить тривалі паузи між уроками або тренуваннями коли помогаетевиучіть таблицю множення дитині. За цей час мозок дитини відпочине від напруги, відвернеться і уникне перенапруження. Далі в процесі повторень постарайтеся змінювати деякі параметри спілкування. Це може бути повільний темп питань і відповідей, зміна гучності голосу і т.д. Все це дозволить вам перевірити на скільки дитина запам'ятав урок. Справа в тому, що частина інформації у дитини зберігається автоматично, можна сказати поверхнево. У цьому випадку навіть незначна зміна способу відповіді може дати збій. Для порівняння наведемо приклад заучування вірша. Скоромовкою вірш розповідається без запинки, а при читанні з виразом вже думка трохи втрачається.

Можна спробувати придумати гру, де ключовим буде правильно дану відповідь на приклад. Це може бути будь-яка гра, де замість кубиків потрібно буде тягнути картки з прикладами і можливість ходу буде тільки в разі правильної відповіді. Не рекомендується заохочувати дитину цукерками та іншими благами, бо велика небезпека, що у дитини увійде в звичку вимагати заохочення за досягнутий результат. Не можна також вибирати заохочення і покарання, пов'язані зі здоров'ям дитини (наприклад, даси правильну відповідь - будеш їсти, не даси - не будеш).

Розповідаючи, як дитині швидко вивчити таблицю множення, варто ще трохи сказати про психологію. Всі уроки, в тому числі і математика, краще вчаться тоді, коли дитині цікаво займатися. В даному питанні батькам не варто вдаватися до грубого тиску на школяра. Краще постаратися знайти інші підходи, пояснити дитині, що потрібно вчитися і таблиця множення - один з цих кроків. У кожного малюка є свої слабкі сторони, і батьки, як ніхто інший, повинні їх знати. Уміло користуючись слабостями малюка, можна домогтися успіху навіть всупереч думці дитини вчитися.

Додати коментар


Захисний код
Оновити