Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Навчання дитини на дому

Для кого-то літо асоціюється з морем і відпочинком, для кого-то - з дачею і городніми роботами. У сім'ях, де підростає майбутній першокласник, літо напередодні першого дзвоника наповнене і іншими турботами. Всі вони пов'язані з посиленою підготовкою до школи. Щоб не залишитися захопленим зненацька, багато про що слід подбати заздалегідь - про вибір школи, про покупку форми і шкільного приладдя, про облаштування робочого куточка в кімнаті майбутнього школяра і т.д.

Бувають і такі випадки, коли проблеми медичного характеру не дають можливості відвідувати дитині звичайну школу, навчатися в дитячому колективі. Тоді залишається варіант навчання на дому. Таке навчання на дому передбачено законодавством і здійснюється державними загальноосвітніми установами за місцем проживання учнів.

Що потрібно для оформлення процесу навчання на дому? Почнемо з документальної бази. Вам знадобиться висновок лікаря-фахівця, лікаря вашої дитини. Він же видасть направлення на лікарську комісію. Медичний консиліум вивчить історію хвороби дитини та зробить висновок про доцільність навчання на дому. Вам і вашій дитині слід бути готовими до того, що на комісії будуть пропонуватися нескладні тести для визначення рівня розвитку. Ваше завдання полягає в тому, щоб психологічно налаштувати дитину, не злякати його майбутнім іспитом. Однак для того, щоб малюк не засмутився і не зніяковів, слід заздалегідь підготувати кілька віршів, попрактикуватися на розгадуванні загадок. Якщо комісія укладе, що дитина потребує навчанні на дому, ви отримаєте на руки відповідну довідку. Вирушаючи в довколишню школу, візьміть цю довідку, свідоцтво про народження і деякі інші необхідні документи.

У вашому праві вибрати вчителя для дитини. До вибору слід поставитися відповідально і скрупульозно, адже саме перший учитель закладає базу всього подальшого навчання, саме від нього залежить, наскільки успішним буде процес засвоєння знань. У кожній школі є дитячий психолог. Має сенс поговорити з ним, розповісти про особливості характеру і розвитку своєї дитини. Порада психолога може бути вирішальним, адже дуже важливо, щоб учень і вчитель знайшли спільну мову. Можете поговорити також з директором, з завучем молодшої школи. Ваша зацікавленість і відповідальний підхід до питання будуть помічені і гідно оцінені адміністрацією школи.

Спочатку присутність батьків на уроках свою дитину вдома тільки вітається. Спостерігаючи за ходом навчання, ви будете в курсі вимог вчителя, і вам буде легше надати допомогу при виконанні домашніх завдань. Зазвичай педагоги не проти такої батьківської зацікавленості і безпосередньої участі в процесі навчання і виховання.

Особливу увагу приділіть облаштування робочого місця для занять на дому. Зручно повинно бути не тільки дитині, а й учителям. Краще, звичайно, виділити для занять окрему кімнату. Якщо такої можливості немає, обладнайте добре освітлену робочу зону поблизу вікна. Зверніть увагу на важливу деталь - робочий стіл. Це питання потрібно вирішувати завчасно.

Заздалегідь зробіть замовлення в соціальну службу за місцем проживання на придбання індивідуальної парти для вашого маленького учня для навчання на дому. Іноді таке замовлення доводиться чекати до року, але результат того вартий. Адже така парта може стати для вашої дитини справжнім рятувальним кругом! У ній можна регулювати висоту сидіння, рівень нахилу робочої поверхні, висоту підставки для ніг. Є можливість фіксації спини дитини, що особливо актуально для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, постави, зору, хоча користь очевидна для абсолютно будь-якого учня. Така парта, завдяки своїй трансформації, буде служити вам вірою і правдою довгий час. Що стосується матеріалу, то перевага віддається натуральному дубу. Парта з дуба зручна, міцна і екологічно безпечна. Вона зручна в експлуатації і займає небагато місця в навчанні на дому.

Період переходу від вчителя молодших класів до педагогів-предметників може викликати ряд проблем. Підготуйте дитину до нової специфіці навчання, звільніть його від непотрібних страхів і скутості. До цього часу ви вже самі повинні вирішити, чи варто бути присутніми вам на заняттях. У будь-якому випадку, після уроку обов'язково розпитайте свою дитину про минулий занятті, зверніть увагу на його поведінку і настрій. Якщо бачите, що дитина засмучена, пригнічена, тактовно з'ясуйте причину такого настрою і, по можливості, усуньте її. Буває, що вчитель і учень так і не можуть знайти взаєморозуміння. Якщо контакт не налагоджується після всіх докладених зусиль, варто подумати про заміну вчителя. Якщо прохання про заміну буде висловлена ​​тактовно, то адміністрація піде до вас назустріч і призначить іншого вчителя. У будь-якому випадку - це ваше право і ви повинні проявити наполегливість, якщо бачите, що процес навчання стає непродуктивним.

Втім, як правило, діти з обмеженими можливостями стають самими старанними учнями. Навчаючись на дому, вони майже завжди більш серйозні і відповідальні в порівнянні зі своїми благополучними однолітками. Такі діти вдумливі, допитливі і відкриті для нових знань. Пізнали з самого раннього дитинства біль, дискомфорт і різного роду обмеження, вони більш відповідально ставляться до навчання.

Існують і певні переваги в навчанні на дому. Індивідуальний підхід до дитини завжди дає свої плюси. Зберігається спокійна робоча атмосфера, домашні завдання перевірятися на кожному уроці, нез'ясовані питання відразу роз'яснюються. Учень, який перебуває на індивідуальному навчанні, мимоволі налаштовується на серйозне ставлення до навчання, адже в даному випадку він не може розраховувати на випадок. Викличуть до дошки або пронесе, вдасться списати на контрольній роботі або вдало скористатися шпаргалкою - всі ці маленькі шкільні хитрощі недоступні учневі, що навчається на дому, але це тільки підвищує якість отриманих знань.

Додати коментар


Захисний код
Оновити