Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як допомогти дитині пережити переклад в іншу школу

Йдучи в перший клас, учень і його батьки розраховують, що обрана школа стане для них рідна на всі наступні шкільні роки. Насправді ж, діти досить часто змушені змінювати школу. Відбувається це з різних причин: переїзд родини на інше місце проживання, вступ до гімназії або ліцею з певним предметним нахилом, що не склалися відносини школяра з педагогом, з колективом однокласників і т.д. Кожна конкретна причина переходу в іншу школу вимагає певних нюансів поведінки батьків. Батьки повинні допомогти дитині пережити перехід в іншу школу.

Переїзд на нове місце - перехід в нову школу

Навіть кімнатна квітка після його пересадки в інший горщик якийсь час приживається, сповільнюючи своє зростання, припиняючи цвітіння. Людина, змінюючи свою звичайну обстановку на нові умови, також потребує періоді адаптації.

Дитині шкільного віку ще складніше, особливо, якщо в попередній школі у нього все складалося благополучно. Йому не хочеться міняти налагоджене життя на щось нове і невідоме. Налаштуватися на зміни на краще і повірити в них виходить далеко не у кожного. І ваше завдання - допомогти дитині пережити перехід в іншу школу.

І, все ж, слід відшукати якомога більше позитивних моментів, які допоможуть сформувати у дитини сприятливу мотивацію і пережити адаптаційний період легше і швидше. Батьки можуть і повинні зіграти в цьому головну роль. Захоплюйте свою дитину майбутньої новизною: новими друзями, новими захопленнями, свіжими враженнями і досягненнями.

Новий учитель краще колишнього

У школяра завжди є улюблені вчителі та майже завжди знаходиться такий, з яким стосунки не складаються. Звичайно, це не може бути приводом для негайного переведення в іншу школу, але якщо все зусилля налагодити контакт виявляються марними, то є сенс поміняти школу і разом з нею знайти і нових наставників. Батьки сподіваються, що в новій школі їхня дитина стане краще вчитися, ще пильніш Він поводитися. Для того щоб це сталося потрібно допомогти йому звикнути до нової школи.

За позитивного результату так і буде, але для того, щоб він настав, батьківська підтримка просто необхідна.

Поговоріть з дитиною про труднощі, які він відчував у старій школі, застережіть його від повторення минулих помилок, налаштуйте на відмінний результат і допоможіть йому вибудувати правильну стратегію спілкування з новими педагогами.

Батькам слід попередньо поспілкуватися і з новим учителем. Розкажіть йому про особливості і здібності вашої дитини, щоб полегшити налагодження робочих відносин між педагогом і учнем.

Чим об'єктивніше і правдивіше буде характеристика дитини, тим успішніше буде складатися його подальша навчальна діяльність. Адже попереджений вчитель завжди зможе грамотно згладити якісь напружені моменти і не допустити негативного розвитку ситуації.

Гімназія або ліцей - нова ступінь розвитку

Якщо ваша дитина проявляє неабиякі здібності до навчання, має сенс звернути його на навчання в гімназію або ліцей, де він зможе отримувати знання більш глибокого рівня. Тоді перехід в іншу школу буде виправданий.

Яким би здатним ні дитина, все ж будьте готові до певних труднощів. Ваша підтримка потрібна буде дитині в період психологічної адаптації в нових більш суворих умовах. Допоможіть дитині гідно впоратися з поглибленої програмою, підвищеним обсягом завдань і жорстким розпорядком дня.

Простежте, щоб дитина все встигав. Якщо потрібно, звільніть його на час від якихось домашніх обов'язків і активної позашкільної діяльності. Звичайно, не варто забороняти займатися улюбленою справою, мова йде тільки про дуже великій кількості захоплень і додаткових гуртків, які можуть перевантажити дитину. Розрахуйте сили дитини так, щоб він сконцентрувався на навчанні, а його позашкільна діяльність допомагала, а не шкодила навчального процесу.

Переклад в іншу школу внаслідок поганого навчання в старій школі

Перш ніж віддавати дитину в гімназію або ліцей з підвищеними вимогами і навантаженнями, подумайте, чи вистачить його здібностей і знань для того, щоб стати успішним гімназистом або ліцеїстом. Адже якщо діти не справляються з покладеними на них обов'язками, страждають усі: діти, батьки, вчителі.

Таку дитину не можна назвати відстаючим, він, скоріше, невстигаючий. Можна уявити, наскільки некомфортним стає перебування дитини в такій школі. Крім психологічних проблем, погіршується і фізичне здоров'я учня, він починає швидко втомлюватися і часто хворіти. Перехід в іншу школу можливо врятує ситуацію. Але доведеться допомогти дитині адаптуватися.

В цьому випадку, перехід до звичайної загальноосвітньої школи буде кращим варіантом. В іншому випадку, дитина не тільки не освоїть потрібний обсяг знань, а й втратить здоров'я і віру у власні сили.

При зміні старої школи на нову батьки повинні стати для своєї дитини головною опорою. Щоб допомогти дитині пережити перехід в нову школу, вам потрібно:

  • попередньо відверто поговорити з новим учителем про вашу дитину;
  • налаштувати дитину на краще;
  • виключити прояви жалю по відношенню до дитини;
  • вірити в дитину і довіряти йому;
  • не допускати обговорення старої і нової школи в його присутності;
  • у всьому підтримувати дитину, цікавитися його успіхами;
  • допомогти з набуттям нових друзів;
  • в разі необхідності звертатися за допомогою до шкільного психолога.

Постарайтеся, щоб нова школа стала для вашої дитини улюбленої!

Додати коментар


Захисний код
Оновити