Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як лікується сколіоз у дітей?

Найпоширенішим захворюванням у нинішнього покоління є сколіоз. Цей діагноз не обійшов стороною ні найменших, ні дітей шкільного віку, навантаження на хребет у яких дуже сильно збільшується. Сколіоз за своєю суттю - це порушення постави у дітей, тому важливо це проблемою зайнятися і не пускати її на самоплив.

Як лікується сколіоз у дітей вам може відповісти тільки фахівець. Для цього вашій дитині необхідно пройти певну діагностику, яку призначить лікар-ортопед. Саме цей фахівець займається проблемами порушення постави такими як сколіоз. Але такий діагноз може прозвучати і з вуст дитячого хірурга при плановому огляді. Порушення постави у вашої дитини ви можете виявити і самостійно, якщо ви дуже спостережливі і стежте за своєю дитиною.

Є кілька ознак, при яких потрібно бити на сполох. Для здорової дитини характерні такі ознаки: в положенні стоячи прямо хребет рівний, лопатки і плечі на одній лінії. Якщо ви помітили асиметричне положення лопаток або плечей дитини, або кривизну лінії хребта, то це прямий сигнал для походу до ортопеда, який визначить у вашого чада початкові ознаки сколіозу. Ще одна ознака викривлення хребта і порушення постави: в нахиленому вперед положенні одна частина спини дитини піднімається над іншою.

Запобігти появі такої проблеми як сколіоз у маленьких дітей можна таким чином: протягом першого року життя в ліжечка вашої дитини повинен перебувати щільний матрац і бути відсутнім подушка.

Деякі батьки висаджують маленьку дитину, яка ще не навчилася тримати своє тіло або саджають його в ходунки - це абсолютно неприйнятно. Хребет вашого дитинчати ще дуже слабкий і не може впоратися з вагою свого тільця, а ви додаєте йому таке велике навантаження!

Коли ваша дитина починає самостійно перевертатися на бік, то ви повинні стежити за тим, щоб кількість перевертань вправо і вліво були однаковими. Ви повинні систематизувати гри з вашим малюком так, щоб він міг дотягуватися до іграшок з обох сторін, щоб м'язи з кожної сторони його тіла були однаково розвинені.

Для того щоб сколіозу прогресував, дуже добре використовувати різні масажі в якості профілактичних засобів від сколіозу. Масаж як зміцнить м'язи немовляти, так і послужить поштовхом до активного розвитку. Дуже важливо, щоб ви змогли організувати сеанси масажу для вашої дитини ще до 1-річного віку. Існує безліч методик масажу для немовлят, які вам запропонує професійний масажист. Не звертайтесь до недипломованим масажистам, щоб уникнути необоротних наслідків. Як правило, невропатологи рекомендують робити діткам в перший рік життя три курси масажу.

Як лікується сколіоз у дітей - фізкультура, процедури, масаж.

Порушення постави і сколіоз настільки між собою взаємопов'язані, що заперечення однієї з проблем тягне за собою збільшення іншого. Якщо у вашої дитини відзначається порушення постави, то неприйняття профілактичних методів позбавлення від цієї недуги спричинить за собою розвиток сколіозу в майбутньому і дуже недалекому. Або навпаки, діагноз сколіоз не дозволяє дитині комфортно почувати себе не тільки при ходьбі, а й навіть при сидінні на стільці.

По-перше, для попередження такої проблеми сколіоз, батьки повинні уважно вивчити меблі, яку він використовує, а саме ліжко з матрацом, стіл і стілець. По-друге, відправитися на курс масажів, в результаті яких фахівець методом виявлення занадто ослаблених або надмірно напружених м'язів, тонізує або розслабить їх відповідно. По-третє, дуже часто лікарі призначають поряд з масажами деякі види фізіотерапевтичних процедур, таких як електростимуляція, аплікації озокериту, які допомагають зміцнити м'язи спини і зробити сколіоз менш вираженим.

Не слід нехтувати таким поширеним методом боротьби зі сколіозом як лікувальна фізкультура або ЛФК. Вправи спрямовані в основному на зміцнення м'язів плечового, грудного і спинного відділу. Якщо для вашої дитини важливо зміцнити всі м'язи в цілому, то використовується симетрична навантаження при заняттях ЛФК, якщо ж тільки однієї сторони тіла, то використовують асиметричну навантаження.

Що стосується спортивних секцій, то фахівці не рекомендують дітям з порушенням постави та сколіозом займатися в групах з художньої гімнастики, важкої атлетики, футболу, тенісу, хокею або бадмінтону, так як при цьому йде надмірне навантаження саме на хребет. Але поряд із забороненими, існують також і корисні, такі як плавання (найкорисніша), катання на лижах з палицями, для дівчаток з порушенням постави дуже добре було б займатися хореографією.

Як лікується сколіоз у дітей: ще кілька рекомендацій.

Якщо у вашої дитини сколіоз не в надто запущеній формі, то ви можете робити профілактичні вправи і в домашніх умовах. Якщо ви зробите будинку шведську стінку або турнік, то витягнути і розправити хребет можна за допомогою простого вправи - висіти на руках скільки можливо.

Якщо шведської стінки і турніка у вас немає, то досить вкласти дитину на 10-15 хвилин в день на підлогу або будь-яку іншу тверду поверхню, при цьому він повинен розслабитися і витягнути руки і ноги.

Однак якщо проблема порушення постави у вашої дитини набула запущену форму дитячого сколіозу, то ви зможете це побачити по його швидкої стомлюваності, болями в області спини і ломота в тілі. В такому випадку носіння спеціального корсета вашій дитині не уникнути. Щоб позбавити ваше чадо від настільки стомлюючого і незручного впливу, стежте за станом вашої дитини і тривало і наполегливо боріться з першими ознаками порушення постави, а якщо їх ще немає, то не припиняйте їх профілактику.

Додати коментар


Захисний код
Оновити