Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як карати дитину

Всі батьки стикаються з тим, що діти іноді перестають слухаються. У даній ситуації виникає закономірне питання: що робити? Природно, якщо ви не будете звертати увагу на непослух, то з кожним разом дитина буде вас слухатися все менше і менше. Вихід один - потрібно покарати дитину. Але як це зробити правильно? Саме про це ми і поговоримо в даній статті.

Інструкція

Поза сумнівом, карати і виховувати дитину дуже складно. Вам неодмінно знадобиться послідовність, адекватність і звичайно ж любов.

Перший крок. Запам'ятайте раз і назавжди: покарання не є помстою, образою, приниженням, це просто урок в виховних цілях. Ваше головне завдання полягає в тому, щоб ваш урок був максимально дохідливий для малюка.

Другий крок. Карати дитину потрібно тільки тоді, коли ви перебуваєте в урівноваженому стані, але ніяк не тоді, коли перебуваєте в пориві некерованого гніву. З цієї причини прагніть не доводити ситуацію до напруження. Завжди вживайте заходів, коли бачите, що вам малюк втрачає контроль і схильний до явно не дозволені дій. Важливо розуміти також і те, що покарання є крайнім заходом, коли всі інші дії вже були перепробувані. Ви не станете хорошим батьком, якщо будете тільки карати, чи не виховуючи при цьому свою дитину.

Третій крок. Покарання має бути адекватним по відношенню до вчинку дитини. Не варто бути надмірно жорстким батьком, який за дрібну пустощі карає дитину на тиждень, позбавляючи його улюбленого заняття.

Крім того не можна карати дитину роботою по дому. Наприклад, «ти завинив, тому прибираєш іграшки сам», «ти не послухався, тому миєш після вечері посуд". При такому підході у дитини складеться враження, що коли він веде себе приблизно, то забиратися не потрібно. Переважно покарати дитину не дозволяючи робити те, що він дійсно любить. Наприклад, "ти не будеш дивитися мультфільм" або "ти залишишся без нової гри".

Четвертий крок. Покарання обов'язково має відповідати віку дитини. Завжди пам'ятайте про те, що у дітей час тягнеться довше, ніж у дорослих. Отже немає сенсу ставити дитину 2-4 років в кут на п'ятнадцять хвилин. В даному віці досить вимагати від дитини простояти 2-5 хвилин. Дітей дошкільного віку слід карати одразу ж після проступку. Наприклад, "я просила тебе не робити цього, тому що ти мене не послухав, то посидиш за це на стільчику три хвилини." Можна поставити перед дитиною годинник зі стрілкою і показати, куди вона повинна пересунутися, коли покарання закінчиться. У разі, якщо покарання здійснити через час, то дитина не може його асоціювати з проступком. У разі, якщо дитина більш дорослий, то можна покарати його через час. Адже він вже в змозі побачити зв'язок між вчинком і покаранням.

П'ятий крок. Навіть якщо ви караєте дитину, то дайте йому зрозуміти, що все одно любите його і він вам доріг. Просто на даний момент ви не схвалюєте його вчинок. У дитячій психіці повинно складеться розуміння, що він - це не тільки його вчинки.

Шостий крок. Намагайтеся не вдаватися до фізичних покарань, якщо від них можна відмовитися. Якщо вирішили застосувати ремінь, то не вішайте його на видному місці для залякування, ні разу не вдавшись до його допомоги. У разі, якщо ваші слова будуть розходитися з ділом, то дитина точно не буде слухатися. Якщо пообіцяли отшлепать, то шльопати. Кількох ляпасів цілком достатньо. Але ні в якому разі не доходите до божевілля, чи не бийте дітей. Адже тоді ви завдасте дитині не просто фізичні рани, але і душевні травми, які залишаться на все життя.

У разі, якщо у дитини часто починаються істерики, то необхідно проаналізувати своє ставлення до дитини і зайняти більш правильну позицію по відношенню до конкретної ситуації.

Додати коментар


Захисний код
Оновити